ویـژه

تخلف در توزیع حواله سوخت

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از بروز تخلف در توزیع حواله سوخت در ۳ وزارتخانه جهاد کشاورزی، صنعت و نیرو خبر داد و گفت: در ارتباط با توزیع حواله سوخت طرح جدیدی با همکاری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اجرا می‌شود. به گزارش تسنیم، فداحسین تاکید کرد: با اجرای این طرح از توزیع مازاد بر نیاز و قاچاق سوخت جلوگیری خواهد شد. وی از آسیب‌شناسی آمار بالای سوخت و قاچاق آن خبر داد و افزود: بعضی دستگاه‌ها که حواله مواد سوختی را توزیع می‌کنند، مشکلاتی داشتند که این موارد بررسی شد تا از توزیع حواله سوخت مازاد بر نیاز متقاضیان جلوگیری شود.

 

جایزه برای اعلام قاچاق

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از شناسایی محموله‌های بزرگ قاچاق موبایل خبر داد و گفت: افرادی که از جابه‌جایی محموله‌های قاچاق به نهادهای مسئول خبررسانی کنند مشمول دریافت پاداش‌های خاص می‌شوند. به گزارش تسنیم، ابویی از تدابیر و برنامه‌های مدون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق در مبادی مرزی خبر داد. وی افزود: در حال حاضر در مبادی ورود مرزی، کارهای اطلاعاتی و برنامه‌ریزی‌های زیادی صورت گرفته که تاکنون نیز منجر به شناسایی محموله‌های بزرگ قاچاق به‌خصوص موبایل
شده است.

دوره خانه‌دار شدن با ۵ میلیون گذشت

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به‌زودی سایت‌های جدید مسکن ویژه را برای تهرانی‌ها باز کرده و ثبت‌نام می‌کنیم، گفت: دیگر بعید است فردی در کشور با 5 یا 7 میلیون تومان صاحب مسکن شود.
علی نیکزاد در گفت‌و‌گو با فارس گفت: مسکن در شهر تهران از کل اقتصاد تاثیر می‌پذیرد و وقتی دلار کاهش می‌یابد مسکن هم ارزان می‌شود. وزیر راه و شهرسازی گفت: از سوی دیگر واحدهای خالی از سکنه بسیار زیادی در تهران داریم و سرشماری سال90 به ما می‌گوید در شهر تهران 372‌هزار واحد مسکونی خالی داریم و فیش برق و گاز زمستان بیانگر عدم مصرف در ‌400‌هزار واحد مسکونی در تهران است. وی اضافه کرد: حتما دولت و مجلس باید در فکر قانونی برای خانه‌های خالی از سکنه‌، معاملات مکرر و زمین‌ بایر باشند، چون دنیا هم برای کنترل قیمت و واحدهای خالی از سکنه مالیات و معاملات مکرر را اعمال می‌کند. نیکزاد گفت: اگر فردی در طول سال دوبار اقدام به خرید و فروش مسکن کند نوش جانش و ما می‌گوییم دولت هم نباید مالیات بگیرد و ایرادی هم ندارد اما معمولا اکثریت قریب به اتفاق جامعه سالی یک بار هم خرید و فروش مسکن انجام نمی‌دهند. وی افزود: اما اگر فردی 12 بار خرید و فروش مسکن کند این یعنی دیگر مسکن او کالای مصرفی نیست و کالای سرمایه‌ای است. وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که به‌تازگی بحثی در مجلس مطرح شده که وزارت راه و شهرسازی از همدیگر تفکیک شوند آیا این بحث بازگشت به عقب نخواهد بود؟ گفت: ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در دولت دهم را ما بدون مشکلی انجام دادیم و در حال حاضر کارنامه راه و مسکن مشخص است. نیکزاد افزود: اما اگر دولت و مجلس به این نتیجه برسند که این وزارتخانه را مجددا از هم جدا کنند همان افرادی که این 2 وزارتخانه را در طول 15 روز با هم ادغام کردند می‌توانند در همین مدت هم جدا کنند و هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد. نیکزاد گفت: دولت دهم به این نتیجه رسید که 2 یا 3 وزارتخانه با هم ادغام شود و اگر دولت بعدی یا مجلس به این نتیجه برسند که وزارتخانه‌ها مجددا از هم جدا شوند باز هم این کار انجام می‌شود.

read online women who like to cheat

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه