نـکـتـه

click here cheats why women cheat on their husband

اختصاص ۴۹ میلیارد تومان به هوشمندسازی مدارس در سال ۹۲

فارس:‌ رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از اختصاص ۴۹ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۲ برای هوشمندسازی مدارس خبر داد. یوسف نوری گفت: در سال گذشته 40 میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس کشور پیش‌بینی شد که حدود 15 درصد اختصاص یافت. وی اظهار کرد: براساس هدف‌گذاری که انجام داده بودیم، پیش‌بینی کردیم که تا پایان شهریورماه امسال 40 هزار مدرسه هوشمند شود که البته تعدادی از این مدارس در نوبت دوم دایر هستند و برای سال بعد حدود 15 درصد به این آمار اضافه می‌شود و رقم مدارس هوشمند به 50 هزار مدرسه خواهد رسید که البته منظور 40 هزار ساختمان آموزشی است یعنی 10 هزار مدرسه در همان ساختمان، در نوبت دوم دایر هستند. نوری به کیفیت‌بخشی به مدارس هوشمند اشاره و افزود: درحال حاضر به‌طور میانگین در هر مدرسه هوشمند، دو کلاس مجهز است که پیش‌بینی کردیم در مرحله اول طی پنج سال، مدارس به انواع مختلف هوشمند شوند و در مرحله دوم به این سمت حرکت کنیم که تمام کلاس‌های درس مدارس هوشمند شده باشند.

 

عبور جاده از باغ گیاه‌شناسی منطقی نیست

مهر: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اهمیت آموزشی و تحقیقاتی باغ گیاه‌شناسی نوشهر گفت: برای انجام پروژه‌های عمرانی نباید منابع طبیعی را نادیده گرفت. شمس‌ا... شریعت‌نژاد اظهار کرد: گذشته از اهمیت آموزشی و تحقیقاتی باغ گیاه‌شناسی نوشهر قدمت و پیشینه آن نیز بر ارزش‌های اکولوژیکی این باغ می‌افزاید. وی با بیان اینکه در کشورهایی که مشکل بیکاری و اشتغال و اقتصاد وجود دارد کمترین اهمیت به منابع طبیعی و محیط زیست داده می‌شود، افزود: اما نگاه صرف اقتصادی داشتن به پروژه‌های عمرانی و در نظر نگرفتن اهمیت منابع طبیعی به ویژه در مورد این باغ که با یک جنگل و باغ و معمولی متفاوت است، بعضا خساراتی ایجاد می‌کند که جبران آن سخت است. به گفته وی البته واضح است که مجریان پروژه هم با منابع طبیعی و باغ گیاه شناسی نوشهر دشمنی ندارند و احتمالا به‌دلیل صرفه اقتصادی که عبور جاده از این مسیر دارد بدون در نظر گرفتن اهمیت باغ در صدد اجرای آن برآمده‌اند.

 

هوشمندسازی مراکز خرید و فروش خودرو

فارس: مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: راه‌اندازی مراکز خریدوفروش مجازی خودرو در تهران به صورت پایلوت آغاز شده است. رضا قدیمی با اشاره به توسعه مراکز خریدوفروش خودرو در تهران خاطرنشان کرد: بسیاری از این مراکز را هوشمندسازی می‌کنیم. وی با بیان اینکه، در برخی از مراکز مزاحمت‌هایی برای مردم ایجاد شده بود، افزود: یکی از این مراکز حکیمیه بود که آن را تعطیل کرده و دیگری آیت‌ا... سعیدی بود که محدود کرده‌ایم. قدیمی با بیان اینکه، در مرکز خریدوفروش خودرو در آیت‌ا... سعیدی روزانه تعداد زیادی خودرو برای فروش به آنجا آورده می‌شد، اظهار کرد: در حال حاضر آنجا را تخصصی کرده و فقط خودروی پراید در آنجا خریدوفروش می‌شود. وی ادامه داد: نظارت می‌کنیم تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه