پـزشـکی

تغذیه در بیماران دیابتی

یوسف نقیایی مدیرگروه تغذیه مرکز بهداشت استان یزد ضمن بیان این مطلب می‌گوید: بطور کلی برای یک شخص سالم توصیه می‌شود حتی المقدور از غذای سرخ‌کردنی کمتر استفاده کند چرا که می‌تواند مقداری از خواص آن غذا در اثر حرارت بالای سرخ کردن از بین برود. علاوه بر آن، روغن اضافی نیز دریافت شود که خود می‌تواند انرژی های موجود در غذا را بالا ببرد و در عین حال بسته به نوع روغن می تواند مشکلات قلبی و عروقی را نیز به همراه آورده یا منجر به افزایش تری گلیسیرید و کلسترول خون شود. وی به دیابتی‌ها توصیه کرد: با توجه به این که مکانیسم‌های هضم و جذب چربی‌ها در آنها نسبت به افراد سالم مختل شده است باید بیشتر مراقب دریافت میزان روغن یا چربی خود باشند. وی با تاکید براین مطلب که دیابتی‌ها قبل از گرسنگی باید غذا بخورند و قبل از سیری دست از غذا بکشند، گفت: این مهم با داشتن برنامه غذایی منظم میسر می شود. این کارشناس تغذیه یادآورشد: یک فرد دیابتی باید حدود ساعت گرسنگی خود را در طول روز ثبت و طبق آن تعداد وعده های غذایی را قبل از آن ساعت مصرف کند. نقیایی توصیه کرد: دیابتی‌ها بهتر است تا حد ممکن ساعات مصرف وعده‌های خودرا ثابت نگه دارند که به این ترتیب پس از چند روز فرد می‌تواند متابولیسم بدن خود را تنظیم کند و در نهایت گرسنگی یا افت قند خون پیش نخواهند آمد. این کارشناس تغذیه خاطرنشان ساخت: این افراد در صورتی که در مقدار مصرف رعایت کنند افزایش قند خون نیز نخواهد داشت البته باید توجه داشت که مقدار و زمان مصرف دارو یا انسولین می تواند بر ساعت و مقدار غذای شخص اثر بگذارد. بنابر این گزارش، علی اکبر کمالی اردکانی کارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص مواد تشکیل دهنده قارچ عنوان کرد: قارچ دارای ویتامین‌های B۲، B۱، B۱۲، B۶ و C است که در محافظت از پوست و ایجاد آلرژی در بدن، سلامت سیستم عصبی، سلامت پوست و چشم و بافتهای بدن، تشکیل اسیدهای چرب ضروری در سیستم عصبی و ماهیچه‌ها، درمان کم‌خونی و جلوگیری از بروز ضایعات در مغز و ستون فقرات نقش اساسی دارد. وی ادامه داد: در صورت استفاده از روش‌های صحیح پخت‌، فریز و خشک کردن خواص تمام این ویتامین‌ها حفظ می‌ شود. این کارشناس با تاکید بر این که قارچ برای افراد دیابتی مفید است، اضافه کرد: از آنجایی که قارچ هیچگونه ماده قندی ندارد برای دیابتی‌ها مضر نیست همچنین قارچ برای افراد مبتلا به یبوست مفید است زیرا سلولزهای آن به رفع یبوست آنان کمک می کند. کمالی با بیان این که قارچ استخوان‌ها را تقویت می‌کند، عنوان کرد: قارچ خستگی را رفع و کمبود ویتامینD د را جبران می‌کند. وی افزود: بیوتین موجود در قارچ به سوخت و ساز بدن کمک می کند و انرژی را آماده نگه می‌دارد، از طرف دیگر اسید فولیک موجود در قارچ در سوخت و ساز پروتئین و مواد اصلی ژن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. این کارشناس صنایع غذایی با تاکید بر این که قارچ را بایستی فقط بصورت پخته میل کرد، تصریح کرد: چرا که قارچ‌ها آلوده به موادی هستند که فقط در اثر پختن از بین می‌روند، ولی قارچ‌هایی را که در واحدهای صنعتی تولید می‌شوند، می‌توان بدون هیچ مشکلی پس از تمیز کردن مصرف کرد.


ویتامین‌های مخصوص آقایان

در میان ویتامین‌های مختلفی که از راه تغذیه وارد بدن می‌شوند محققان به این نتیجه رسیده‌اند که برخی برای مردان بهتر هستند و هر مردی باید از این ویتامین‌ها همیشه در بدن خود داشته باشد.

سلنیوم: آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که در مردان از ریزش مو جلوگیری می‌کند و همچنین محققان در مطالعات خود به این نتیجه رسیده‌اند که این ویتامین می‌تواند میزان کلسترول بد خون را نیز کاهش دهد. برای بدست آوردن میزان زیادی سلنیوم می‌توانید سراغ غذاهای دریایی بروید.

ویتامین ب: به طور کلی این ویتامین برای سلامت و قوای بدن لازم و است همیشه باید در بدن به میزان لازم وجود داشته باشد. همچنین محققان به این نتیجه رسیده‌اند که ویتامین ب در آقایان می‌تواند از بیماری‌های مو وپوست جلوگیری کند. بهترین منبع برای کسب این ویتامین غلات و سبزی‌های مختلف است.

امگا3: به طور کلی اسید چرب امگا 3 برای بدن بسیار لازم است اما در کنار آن این ویتامین در مردان می‌تواند معجزه کند. جلوگیری از افزایش میزان کلسترول و نابود کردن عوامل ایجاد سکته‌های قلبی و مغزی تنها بخشی از خواص امگا3 درمردان است. همانطور که می‌دانید ماهی و میگو بهترین منبع برای کسب این اسید چرب است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه