نـگـاه

click here wives cheat find an affair

خروج عراق از بند هفت منشور سازمان ملل متحد

عراق پس از گذشت 23 سال از بند هفت منشور سازمان ملل متحد خارج شد که این امر با واکنش‌های داخلی و منطقه‌ای مواجه شده است.به گزارش مهر، شورای امنیت سازمان ملل متحد با اجماع با خروج عراق از بند هفت منشور سازمان ملل متحد موافقت کرد. شورای امنیت از دولت عراق خواست که برای روشن شدن وضعیت مفقود شدگان در جریان جنگ عراق و کویت در دهه 90 میلادی با صلیب سرخ جهانی همکاری کند. 15 عضو شورای امنیت توافق کردند که موضوع مفقود شدگان، اموال و اسناد دولتی کویت به موجب بند شش و نه بند هفت منشور سازمان ملل متحد حل و فصل شود. به موجب بند هفت منشور سازمان ملل متحد، شورای امنیت می‌تواند علیه کشورهایی که از تصمیمات این شورا تبعیت نمی‌کنند اقدامات مختلفی را همچون تحریم و گزینه نظامی اتخاذ کند.عراق از سال 1990 میلادی با حمله به کویت و اشغال این کشور تحت بند هفت منشور سازمان ملل متحد قرار گرفت. پس از این اقدام، ده‌ها قطعنامه مجازات اقتصادی علیه رژیم سابق عراق صادر و تمامی دارایی‌های این کشور مسدود شد.خروج عراق از بند هفت منشور سازمان ملل متحد که یک دستاورد سیاسی مهم برای این کشور محسوب می‌شود با واکنش‌های بسیاری در عراق و منطقه مواجه شده است. خبرگزاری براثا گزارش داد: نوری المالکی نخست وزیر عراق در سخنانی خطاب به ملت عراق از تصمیم اخیر شورای امنیت استقبال و به تلاش‌های بسیار برای اتخاذ این تصمیم از سوی شورای امنیت اشاره کرد. وی خاطرنشان کرد: تلاش‌هایی که باعث خروج عراق از بند هفت منشور سازمان ملل متحد شد اکنون باید متوجه بازسازی اوضاع داخلی کشور شود و باید از جهاد اصغر به جهاد اکبر روی بیاوریم. نخست وزیر عراق در ادامه بر تمایل شدید بغداد برای رابطه حسنه و همکاری با تمامی کشورهای منطقه رابطه‌ای که مبتنی بر اصل عدم دخالت در امور داخل دیگران باشد تاکید کرد. نوری المالکی در بخش دیگر سخنان خود نسبت به درگیری‌های طایفه‌ای در کشورهای منطقه هشدار داد و اعلام کرد که زمان برای بهبود اوضاع هنوز از دست نرفته است.وی نسبت به خشونت و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها هشدار داد و اعلام کرد که عراق هرگز به پایگاهی برای تروریست‌ها تبدیل نخواهد شد. روسیا الیوم نیز به نقل از ایوان کونووالوف رئیس مرکز پژوهش‌های استراتژیک روسیه گزارش داد: عراق در منطقه از جایگاه مهمی برخوردار است و لذا می‌تواند ایفاگر نقش‌های مهمی باشد. سومریه نیوز نیز گزارش داد: هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق از موضع شورای امنیت در قبال این کشور استقبال کرد. وی با سخنرانی در آغاز جلسه نشست شورای امنیت برای خروج عراق از بند هفت منشور سازمان ملل متحد اظهار داشت: عراق به تمامی تعهدات خود در قبال کویت عمل کرده است و به پرداخت غرامت باقی مانده به این کشور پایبند است.وزیر امور خارجه عراق در بخش دیگر ازسخنان خود گفت: تمامی طرف‌های سیاسی عراق درباره عدم بازگشت به جنگ طایفه‌ای با یکدیگر متفق القول هستند.


توافق رهبران اتحادیه اروپا درباره بودجه

سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا نیمه شب پنجشنبه بودجه این نهاد منطقه‌ای را برای سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی تصویب کردند.به گزارش یورونیوز٬ این مصوبه برای اجرایی شدن باید نظر موافق نمایندگان پارلمان اروپا را جلب نماید.«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، توافق بر سر بودجه را یک گام مهم برای افزایش ظرفیت برنامه‌ریزی هزینه‌های اروپا خواند و گفت: «این یک قدم واقعی برای انجام دادن کاری در راستای رشد اقتصادی است و مهم‌تر از همه، یک تصمیم کانونی برای مبارزه عملی با بیکاری و به ویژه معضل اشتغال جوانان است.» اختصاص شش تا هشت میلیارد یورو اعتبار برای مبارزه با بیکاری جوانان طی دو سال آینده یکی از آخرین تصمیم‌های اجلاس سران اروپا بود.قرار است این اعتبار در وهله اول به کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و پرتغال اختصاص داده شود؛ کشورهایی که نرخ بیکاری جوانان زیر ۲۵ سال در آنها نزدیک به ۵۰ درصد است. «یورکی کتاینن» نخست وزیر فنلاند سیاست کشورهای اروپایی را مهم‌تر از اختصاص بودجه توسط اتحادیه اروپا برای مبارزه با بیکاری جوانان بر شمرد و گفت: «اگر به اندازه مشکلات توجه کنیم این مبلغ هرگز کافی نیست. اما همانطور که می‌دانیم، بودجه اروپا راه حل اصلی برای مبارزه با معضل بیکاری جوانان نیست. مساله اصلی این است که همه کشورهای عضو، توان رقابت و اشتغالزایی واقعی خود را بهبود دهند.»


عمرو موسی:

خواهان براندازی یا کودتا نیستیم

دبیرکل سابق اتحادیه عرب و عضو جبهه نجات ملی مصر تاکید کرد که محمد مرسی باید به خواسته‌های مخالفان گوش فرا دهد و با برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری به خواسته آنها پاسخ دهد. به گزارش ایسنا، عمرو موسی، دبیرکل سابق اتحادیه عرب و عضو برجسته جبهه نجات ملی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس، در دفترش واقع در قاهره گفت که گروه مخالفان محمد مرسی، رئیس‌جمهوری مصر خواهان براندازی یا کودتا علیه دولت مصر نیستند بلکه می‌خواهند از طریق رای‌گیری، رئیس‌جمهوری تغییر کند. وی افزود: دموکراسی باید در این تغییر پیشرو باشد. هر تغییری باید از طریق ابزار دموکراتیک صورت گیرد. مصر نیازمند تغییری حقیقی است. اظهارات عمرو موسی پس از آن مطرح شد که محمد مرسی سخنرانی طولانی خود را اواخر روز چهارشنبه و پیش از راهپیمایی گسترده تحت رهبری مخلفان در 30 ژوئن، صورت داد. این تظاهرات با هدف مجبور ساختن مرسی برای کناره‌گیری از قدرت برگزار شد؛ چرا که مخالفان مدعی شده‌اند مرسی در انجام وظایف خود به‌عنوان رئیس‌جمهوری مصر ناکام مانده است. مرسی در سخنرانی دو ساعت و نیم خود از عملکردش در اولین سال ریاست جمهوری حمایت و دفاع کرد و همچنین تایید کرد که اشتباهاتی مرتکب شده اما مدعی شد که دستاوردهایی هم کسب کرده است. وی همچنین به هیچ وجه مصالحه و سازش با مخالفان خود را پیشنهاد نداد. افرادی که تظاهرات روز یکشنبه هفته آینده در 30 ژوئن را سازماندهی می‌کنند، گفتند که مرسی باید از سمت خود استعفا دهد چرا که نتوانسته‌ به خوبی مصر را مدیریت کند و حزب حاکم اخوان‌المسلمین قدرت را برعهده گرفته و قدرت در مصر تک قطبی شده است. عمرو موسی در مصاحبه خود با اعلام اینکه رئیس‌جمهوری مصر و حامیان وی مخالفان را جدی نگرفته‌اند، گفت: آنها نمی‌خواهند به این مساله پی ببرند که عصبانیت و خشم وجود دارد. آنها در موضع انکار قرار گرفته‌اند. باید خواسته‌های مردم را جدی بگیرند چرا که این عصبانیت و خشم، نشان دهنده نارضایتی گسترده است. لطفا این مساله را جدی بگیرید و برگزاری انتخابات زودهنگام را بپذیرید. دبیرکل سابق اتحادیه عرب و عضو ارشد جبهه نجات ملی مصر همچنین به معترضان تاکید کرد تا مسالمت‌آمیز رفتار کرده و از خشونت اجتناب کنند. وی افزود: بدترین سناریو ناآرامی‌ و هرج و مرج است و از این مساله باید با هر وسیله‌ای اجتناب کرد. بنابراین بیرون بیایید و قدرت خود را نشان دهید. تظاهرات صلح‌آمیز به دور از خشونت ترتیب دهیم.

read married cheaters women who like to cheat

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه