امروز؛جلسه پرابهام پرسپولیس!

آرمان: بحث تغییر در هیات مدیره پرسپولیس همچنان ادامه دارد البته این مساله طبیعی است چرا که قرمزهای پرطرفدار در 2 فصل اخیر با هزینه‌های سنگینی که متحمل شده‌اند نتوانسته‌اند جامی به‌دست بیاورند.با توجه به صحبت‌های انجام شده قرار است امروز جلسه هیات مدیره پرسپولیس تشکیل تا وضعیت هیات مدیره این باشگاه مشخص شود. هیات مدیره‌ای که علی پروین و محمود خوردبین اعلام کرده‌اند عضو آن نیستند و با این حساب فوتبالی‌های پرسپولیس امروز در جلسه حضور نخواهند داشت !

خوردبین: نمی‌خواهم از نامم استفاده شود

عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: من حکمی در هیات مدیره ندیدم و فقط اسمم بوده و نمی‌خواهم از نامم استفاده شود. محمود خوردبین درخصوص حضور در جلسه هیات مدیره عنوان کرد: نمی‌دانم هدف از تشکیل جلسه هیات مدیره چیست اما همانطور که علی پروین اعلام کرد من و او در این جلسه شرکت نخواهیم کرد دیگر من نمی‌خواهم شرکت کنم خیلی از حرف‌ها را پروین زد.وی ادامه داد: همانطور که رویانیان گفته بود بحث رفتن او برای گذشته است من هم حکمی در هیات مدیره ندیدم.فقط اسمم بوده است یکسری مسائل وجود داشت که از فرد خاصی حمایت می‌شد نمی‌دانم هدف از این موضوع هم چیست.عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: در جلسات شرکت نخواهم کرد و کار خود را دنبال می‌کنم نمی‌خواهم از اسم من استفاده شود اگر گفتم که به پرسپولیس می‌آیم فقط برای کمک به این تیم بود این باشگاه متعلق به هواداران و پیشکسوتان است و باید دست آن‌ها باشد.خوردبین تاکید کرد: کاری به کار آنهایی که نمی‌شناسم ندارم بهتر است هر چه زودتر این مسائل تمام شود اتفاقات خوبی برای پرسپولیس رقم نمی‌خورد اجازه بدهند تیم در آرامش باشد و لیگ را به خوبی آغاز کنند.

پروین: عباسی و سجادی باید بروند

علی پروین که در این چند روز بابت برکناری محمد رویانیان از مدیرعاملی پرسپولیس سکوت کرده بود سکوتش را شکست و اظهار داشت: واقعا برای این فوتبال متأسفم، هیچ وقت اجازه ندادند فوتبالی‌ها تصمیم بگیرند. یکی از دلایلی که باعث شد من در ابتدای راه قبول کنم که به پرسپولیس بیایم فقط به خاطر مردم و پیشکسوتان بود تا این تیم به‌دست افرادی که نمی‌دانند فوتبال چیست نیفتد. وی افزود: هر موقع من اسم کشک را آوردم همه خندیدند ولی الان خودتان ببینید کمیته فنی و هیات مدیره یعنی کشک مخصوصا در پرسپولیس. آقایان خودشان می‌دوزند، می‌بافند و هر فردی را که دوست دارند انتصاب و برکنار می‌کنند، درخصوص کنار گذاشتن رویانیان بعضی هر روز برای اینکه در تریبون‌ها اسم‌شان باشد بحثی به راه می‌اندازند. پروین ادامه داد: این چه فوتبالی است که یک مدیر ساعت 11 در جلسه‌‌ای در وزارت ورزش شرکت می‌کند و ساعت 12 به او نامه‌ای می‌دهند و می‌گویند باید از پرسپولیس بروی چون ما یک نفر را انتخاب کرده‌ایم. البته سوال من اینجاست آقای حمید سجادی، قهرمان ملی، شما چه کاره هستید که به اعضای هیات مدیره زنگ می‌زنید و می‌گویید آقایی را که از شطرنج آمده حمایت کنند. این آقا هنوز نیامده جو او را گرفته و هنوز هم هیچ چیز نشده مصاحبه می‌کند و از مسائل مالی پرسپولیس حرف می‌زند، آقایان شما باید بروید و امثال محمد دادکان، فائقی و هاشمی طبا را به این ورزش بیاورید تا نتایج مقطعی تبدیل به نتایج همیشگی شود. پروین یادآور شد: آقای عباسی و آقای سجادی شما باید زودتر از رویانیان بروید. رویانیان باید بماند و با حمایت پیشکسوتان و هواداران کارش را بکند. شما در این دقایق آخر مسئولیتتان حق ندارید برای پرسپولیس تعیین تکلیف کنید پس همه چیز را به منتخب مردم و دولت آینده بسپارید. وی افزود: چندی پیش نامه‌ای به دولت دادیم و از همه چیز گفتیم؛ گفتیم به کمک رویانیان چند مدیر اقتصادی می‌خواهیم پرسپولیس را نگه داریم و این تیم را دست مردم و پیشکسوتان بدهیم تا پای بیگانه‌ها به این تیم باز نشود اما هیچ خبری نیست. رئیس کمیته فنی باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: این حرف‌های من حرف‌های برخی از پیشکسوتان پرسپولیس هم هست، آقایان ما و رویانیان نمی‌رویم و این شما هستید که باید دست از سر این تیم بردارید. علی دایی با هزار دردسر راه‌آهن را کنار گذاشت و به خاطر پرسپولیس به این تیم آمد اما دیدید که در برنامه ورزش و مردم چه حرفی زد. ما نه به جلسه هیات مدیره می‌رویم نه جلسه پیشکسوتان با وزیر. پروین خاطر نشان کرد: آقایان دوست دارند همیشه ما به هیات مدیره برویم، چای و شیرینی بخوریم، بخندیم و بعد بیاییم مقابل دوربین‌ها بگوییم همه چیز آرام و خوب است، دست‌تان درد نکند. بروید دنبال کارتان، ما آدم این کارها نیستیم و خودمان راه و چاه را بلدیم، من باز هم تکرار می‌کنم لطفا سریع‌تر دست از سر این وزارت ورزش و جوانان و پرسپولیس بردارید و به جای اضافه کردن آدم‌هایتان به فکر رفتن باشید تا نفرات جدید بیایند. این حرف‌های من به خاطر این است که شما بدانید ما مترسک نیستیم و کار خودمان را بلدیم، برخی اوقات خبرنگاران از من انتقاد می‌کنند که چرا از مقابل دوربین‌ها فرار می‌کنی یا چرا احترام به دوربین‌ها نمی‌‌گذاری چون دروغ بلد نیستم بگویم کمتر مصاحبه می‌کنم و به خاطر همین هر وقت که دیدم باید مسائل غیرواقعی مطرح شود گفتم یا علی من نیستم و بهتر است حرف نزنم.

دایی: تصمیم دیگری خواهم گرفت

علی دایی سرمربی تیم پرسپولیس درباره تغییرات صورت گرفته در مدیریت این باشگاه گفت: متأسفانه در این مقطع زمانی که پرسپولیس به آرامش رسیده بود و کارها به دور از حاشیه دنبال می‌شد همه چیز را برهم زدند.در این چند روز آرامش را از تیم ما گرفتند.وی با انتقاد از عملکرد در تغییرات صورت گرفته در پرسپولیس گفت: تغییر مدیرعامل چه کمکی به پرسپولیس می‌تواند بکند به طور حتم در دولت جدید هم ممکن است دوباره تغییر داشته باشیم. در حالی که در این مدت رویانیان که ورزشی و فوتبالی هم نبوده است تازه راه را یاد گرفته است و می‌تواند بازدهی داشته باشد او را کنار گذاشته‌اند. وی ادامه داد: در حالی که روی رویانیان در این چند سال سرمایه‌گذاری شده است و تازه مدیر ورزشی شده است باید کنار گذاشته شود. علی دایی که به صورت تلفنی روی خط برنامه ورزش مردم آمده بود در پاسخ به این سوال که اگر مدیرعامل عوض شود آیا وی حاضر به همکاری با مدیر جدید خواهد بود یا نه گفت: مطمئناً من هم تصمیم دیگری خواهم گرفت. بنده با مدیرعامل دیگری صحبت کردم و تا بخواهم با مدیرعامل جدید آشنا شوم زمان می‌برد که نه به نفع من است نه پرسپولیس.سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: اگر می‌گوییم استقلال و پرسپولیس مردمی هستند اجازه بدهیم کسی که مردم او را انتخاب کرده‌اند برای این دو تیم تصمیم بگیرد.

صحبت با وزیر

رویانیان که پنجشنبه شب از روسیه به ایران برگشته است، گفت: تا آنجایی که من می‌دانم علاوه بر آقای خوردبین و پروین که در نشست روز شنبه هیات مدیره شرکت نخواهند کرد، آقای کامبوزیا هم در این نشست حضور نخواهد داشت.وی در پاسخ به این که بالاخره تکلیف پرسپولیس در این اوضاع پیچیده چه می‌شود گفت: من با قدرت هستم و کارم را در پرسپولیس دنبال می‌کنم. امروز هم اگر اعضای هیات مدیره در این نشست شرکت نکنند به وزارت ورزش و جوانان خواهم رفت تا به طور مستقیم و خصوصی با وزیر ورزش و جوانان صحبت کنم و حرف هایم را بزنم.

شایعه سرپرستی

یک منبع آگاه در این باره حرف‌های جالبی مطرح می‌کند و البته اصرار دارد بنویسیم بسیاری از این حرفها تصورات و گمانه زنی خود اوست و اساسا نباید اطلاع‌رسانی از تصمیمات وزارت تلقی گردد.او گفت:جبهه‌گیری‌ها از سوی هر دو طرف اشتباه بود.انرژی زیادی در این مسائل خرج شد و قطعا وزیر بعدی هر کس باشد برای آن که پرسپولیس را در سیطره قدرت خود داشته باشد با آگاهی از این صف بندی‌ها وارد می‌شود و نفرات خودش را جوری می‌چیند که مجال اینگونه یارگیری‌ها و تقابل‌ها پیش نیاید. البته از این سو هم اشتباهاتی صورت گرفت و مصاحبه‌ها مشکل ساز شد.وی می‌گوید:اطلاع موثق دارم رویانیان اولین نفری بود که متوجه تغییرات شد زیرا وزیر قبل از آن که به هیات مدیره بگوید، این موضوع را به خود رویانیان گفته بود. اصلا خود رویانیان به اعضای هیات مدیره خبر داده بود که وقت جدایی وی فرا رسیده. اواگر چه در دیدار با وزیر وانمود کرد که با تغییرات مشکلی ندارد اما بازی هوشمندانه‌ای انجام داد و به خارج از کشور رفت تا تبعات این صف بندی‌ها به پای او نوشته نشود. همانگونه که در خروج از فرودگاه امام هم سعی کرد جوری رفتار کند که چیزی متوجه او نباشد.او در ادامه اظهار داشت:الان همه امیدوارند دولت بعدی این اتفاقات را مدیریت کند. اساسا جبهه‌گیری‌های فعلی هم ناشی از آن است که افراد می‌دانند وزیر تا چند وقت دیگر رفتنی است. خود دایی قبلا به رویانیان گفته بود « تو را یک بنده خدا آورده و او که برود توهم می‌روی». پس همه می‌دانند رویانیان ماندنی نیست و اینکه باران چشمه می‌گوید ماموریت او تمدید شده هم اشتباه است. ماموریت در پی درخواست نهاد دولتی تمدید می‌شود. مگر می‌توان بدون اینکه وزارت ورزش بخواهد نیروهای مسلح بگوید رویانیان یکسال دیگر مامور است؟ نیروهای مسلح گفته اگر وزارت بخواهد یکسال دیگر ماموریت را تمدید می‌کنیم.این فرد آگاه درباره تصمیم احتمالی وزیر ورزش گفت: تصور می‌کنم هیات مدیره را منحل می‌کند و یک سرپرست برای باشگاه معرفی می‌کند. از او پرسیدیم این سرپرست ممکن است خود رویانیان باشد؟ پاسخ داد:ممکن است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه