منـهای فوتبال

ارسلان کاظمی در NBA

هاکوپ خاجیریان در مصاحبه با سایت کنفدراسیون بسکتبال آسیا اظهار داشت: بازی کردن در لیگ بسکتبال NBA برای هر بازیکنی رویاست که البته هرکسی نمی‌تواند به آن برسد. ارسلان کاظمی با کار سخت و پشتکار توانست به این رویا واقعیت ببخشد. دبیرکل کنفدراسیون بسکتبال آسیا ادامه داد: ما پیش از این حامد حدادی را از منطقه غرب آسیا در لیگ بسکتبال NBA داشتیم و حالا ارسلان کاظمی نیز به او اضافه شده است. فکر می‌کنم این 2 بازیکن مدل و الگوی خوبی برای جوانان منطقه غرب آسیا خواهند بود.شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون بسکتبال آسیا نیز در این زمینه گفت: این یک اتفاق بزرگ برای کنفدراسیون بسکتبال آسیا است که ارسلان کاظمی به NBA رسیده و موجب غرور قاره کهن شده است.وی ادامه داد: از رفتن ارسلان به NBA تعجب نکردم چون می‌دانستم او همیشه می‌تواند کارهای بزرگ انجام دهد. ما آرزو داریم او عملکرد درخشانی در رقابت‌های فصل آینده لیگ NBA داشته باشد.ارسلان کاظمی در مرحله رفت NBA توسط باشگاه واشنگتن انتخاب شد و از طریق این تیم به فیلادلفیا سونی سیکسرز پیوست.

 

مشکلات مالی تکواندو

حسن ذوالقدر در مورد مشکلات تکواندو اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان در آستانه اعزام تیم ملی نوجوانان به رقابتهای آسیای اندونزی ما را مورد حمایت قرارداد که توانستیم کار اعزام را به سرانجام برسانیم ولی واقعیت این است که مسائل مالی، بدهی‌هایی را متوجه فدراسیون کرده است. همین مشکلات است که ما را آزار می‌دهد که موفق نشدیم تیم را به بابلسر اعزام کنیم، ولی تلاش خواهیم کرد تا تیم ملی حتما به اردوی مشهد رفته و برنامه‌های خود را پیگیری کند. دبیر فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال مهر که چرا با وجود مشکلات مالی نفرات اضافی چون مویدی، فرهادیان و جلیلی فر به همراه تیم ملی نوجوانان به اندونزی اعزام شدند؟ گفت: مویدی نایب‌رئیس فدراسیون است و به عنوان سرپرست در کنار تیم ملی و حضور او خیلی موثر بود، فرهادیان نیز وظیفه ثبت وقایع و تصویر برداری را برعهده داشت چرا که ما با هدف توسعه و برنامه‌ریزی در تکواندو به فکر آینده نگری هستیم، مطمئن باشید که هیچکس در سفرهای تیم ملی بیکار نیست.

 

هدیه ارزشمند حامد حدادی

دور جدید اردوی تیم ملی نوجوانان ایران عصر پنجشنبه (6 تیر) در سالن آزادی آغاز شد. حضور ملی‌پوشان نوجوان در سالن با تمرین تیم ملی بزرگسالان مصادف شد. دیدار با بازیکنان صاحب نام تیم ملی شور و حال خاصی در بین بازیکنان جویای نام تیم ملی نوجوانان به وجود آورد. جدای از این موضوع حرکت حامد حدادی در قبال یکی از بازیکنان تازه وارد تیم ملی نیز تحسین همگان را برانگیخت. وحید ابوطالبی نوجوان پانزده ساله دو متر و ۱۴ سانتی متری است که از روستای زرگر استان اردبیل برای اولین بار به تیم ملی نوجوانان دعوت شده است. این بازیکن که از قد و قامت بسیار خوبی برای پرورش در رشته بسکتبال برخوردار است در حالی وارد اردو شد که کفش مناسبی برای تمرین نداشت و حامد حدادی بازیکن با اخلاق تیم ملی به محض اطلاع از این موضوع دو جفت از کفش‌های بسکتبالش را به این بازیکن بخشید. این حرکت جوانمردانه حدادی و احساس مسئولیت این بازیکن در قبال بازیکنان جوان تیم ملی خاطره‌ای زیبا و فراموش نشدنی در اولین روز حضور ابوطالبی در تیم ملی نوجوانان برای این بازیکن رقم زد. این اتفاق در حالی رخ داده است که حدادی سال‌ها پیش زمانی که خودش قصد داشت بسکتبال را آغاز کند با مشکل نداشتن کفش روبه‌رو بود، اما این مشکل مانع پیشرفت نخستین بازیکن ایرانی راه یافته به NBA نشد.

click here click here why women cheat on their husband

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه