بازداشت 70 مهمان پارتی در فرحزاد

روز جمعه مرکز اطلاع‌رسانی پلیس از دستگیری شبانه 70 نفر در یکی از سفره‌خانه‌های منطقه فرحزاد تهران خبر داد. موج دستگیری افراد در پارتی ها و مراسم مختلط از ابتدای امسال با خبر دستگیری چند بازیگر معروف در تهران آغاز شده و بعد از آن به فاصله کمی خبر دستگیری تعدادی از وکلا در ساری و دانشجویان قزوینی رسانه ای شد. طرح برخورد با پارتی ها و اماکن غیرمجازی که اقدام به برگزاری مراسم مختلط می کنند، از فرودین امسال به صورت ویژه در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفت، تا جایی که ابتدای هفته گذشته، فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران به نظارت پلیس بر فعالیت تالارها و باغ تالارهای استان تهران اشاره و تاکید کرد: شناسایی چنین اماکنی که به افراد سابقه دار در حوزه مسائل اخلاقی، اجاره داده می شود، در دستور کار پلیس است. خانچرلی با اشاره به اجرای مجدد طرح های جمع‌آوری معتادان ولگرد و جمع‌آوری قلیان ها تصریح کرد: پارتی های مختلط زیر ذره‌بین پلیس قرار دارد.

پارتی در تهران و بندرعباس

در این راستا روز گذشته مرکز اطلاع‌رسانی پلیس از دستگیری شبانه 70 نفر در یکی از سفره‌خانه‌های منطقه فرحزاد تهران خبر داده و اعلام کرد: حوالی ساعت 3 بامداد روز جمعه در پی دریافت گزارشاتی مبنی بر حضور عده ای در یکی از سفره خانه‌های واقع در منطقه فرحزاد شرقی اکیپی از عوامل پلیس به این محل اعزام شدند.پس از حضور ماموران در این سفره خانه که فردی معروف به «امیر ریش» تصدی گری آن را بر عهده دارد، مشاهده شد که 70 نفر از افراد در این سفره خانه حضور دارند و به مقر انتظامی منتقل شدند. دستگیرشدگان شامل 40 مرد که شش نفرشان دو جنسه بوده و 30 زن هستند که پس از انتقال این افراد به مرکز پلیس و انجام تست الکل مشخص شد که تست الکل 28 نفر از مردان و شش نفر از زنان مثبت است. براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پرونده این افراد با دستور مقام قضائی در حال پیگیری است. به گزارش میزان، گفتنی است در میهمانی دیگری در بندرعباس نیز 62 مرد و زن شناسایی و دستگیر شدند.

فوتبالیست و بازیگران در پارتی شبانه

ماه گذشته نیز در جریان دستگیری افراد در پارتی‌های مختلط، فوتبالیست تیم پرطرفدار پایتخت که به همراه هفت بازیگر و یک خواننده در یک پارتی شبانه مختلط در خیابان سعادت آباد تهران حضور داشتند، دستگیر و با قید وثیقه آزاد شدند. از محلی که این افراد در آن حضور داشتند، 80 بطری مشروبات الکلی کشف شده است.همسایه ها پس از سر و صدای زیاد این میهمانی، در تماس با پلیس 110 آنان را در جریان قرار دادند و ماموران نیز وقتی در مراجعه به این باغ خود را در برابر پارتی پر از مشروبات الکلی و مواد مخدر دیدند، همه شرکت کنندگان را که بیشترشان به خاطر مصرف مشروبات الکلی و انواع مواد مخدر کوکائین، اسید و ماری جوانا در شرایط عادی ای نبودند بازداشت کردند.

دستگیری وکلا در ساری

درست یک هفته بعد و در همان ماه اردیبهشت، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل مازندران از دستگیری تعدادی از وکلا در پارتی شبانه در شهر سرخرود خبر داد. نبی‌ا... مسلمی گفت: با وصول گزارشی مبنی بر حضور تعدادی از وکلا در پارتی شبانه در ویلا شهر سرخرود موضوع در دستور کار قرار گرفت. او افزود: پس از اخذ حکم ، ماموران با ورود به منزل متهمان را با پوششی نامناسب و زننده، در حالی که مشغول استعمال مشروبات الکلی و پایکوبی به صورت مختلط بودند، به همراه مقادیر مشروبات الکی و آلات و ادوات لهو و لعب، دستگیر و به مراجع قضائی تحویل دادند.مسلمی تعداد دستگیرشدگان را بیش از 15 نفر اعلام کرد.

اجرای حکم شلاق در قزوین

ابتدای این ماه(خرداد) نیز دستگیری 35 دختر و پسر نیمه عریان در پارتی شبانه و اجرای حکم 99 ضربه شلاق در فردای دستگیری تیتر اخبار بود. دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: 35 دختر و پسر نیمه عریان در پارتی شبانه در باغی در اطراف قزوین، دستگیر شدند. صادقی نیارکی اظهار کرد: بیش از 30 نفر از دختران و پسران که بدون داشتن هیچ گونه رابطه‌ای به بهانه شرکت در جشن فارغ التحصیلی در حال رقص و پایکوبی بودند، دستگیر و مجازات شدند.صادقی نیارکی از اجرای حکم شلاق تمامی متهمان در فردای روز دستگیری خبر داد و عنوان کرد: با تشکیل جلسه فوق العاده هر یک از متهمان به 99 ضربه شلاق تعزیری محکوم و حکم بلافاصله اجرا شد تا درس عبرت سایرین شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه