شـنـید‌ه هـا

كارگران شلاق‌خورده اخلالگر بودند!

شنیده شد که نماينده اروميه در مجلس با اشاره به اجراي حكم شلاق براي كارگران معدن آق‌دره به دنبال تجمع اعتراض آميز در مقابل محل كار خود گفت: باوجود رضايت شاكيان اين كارگران با عنوان اخلالگر در نظم عمومي محكوم شدند. فارس نوشت؛ نادر قاضي‌پور افزود: كارگران معدن آق‌دره بعد از 9 ماه كار به مدت سه ماه تعطيل شده بودند تا با اين روش پاداش، عيدي و بيمه شامل آنها نشود. وي ادامه داد: اين كارگران پس از تجمع مقابل كارخانه با نگهبان درگير مي‌شوند و خساراتي را به نگهباني وارد مي‌كنند. وي اظهار داشت: در نتيجه كارفرما، شخص نگهبان و شوراي تامين از اين كارگران شكايت كرده و دادستان با اين كارگران برخورد و مجازات سنگيني را براي آنها صادر مي‌كند.

 

محروميت 10 ساله براي شهردار نيشابور

شنیده شد که رئيس شوراي شهر نيشابور گفت: حكم عزل شهردار نيشابور در تاريخ 11 خرداد صادر شده است؛ در اين حكم عباس حسيني، شهردار سابق نيشابور به مجازات محروميت از انتصاب به پست‌هاي حساس و مديريتي در دستگاه‌هاي دولتي و دستگاه‌هاي مشمول اين قانون، به مدت 10 سال است. احمد همتابادي در پاسخ به اينكه شهردار طي چه اتهاماتي عزل شده است، بيان كرد: من حكم تخلفات شهردار را نديده‌ام اما به‌طور كلي مي‌دانم كه سيزده تخلف ريز و درشت براي ايشان ثبت شده است.

 

حذف فيلم مربوط به ايران احمقانه است

شنیده شد که جان كري حذف فيلم مرتبط با مذاكرات هسته‌اي از وب سايت وزارت خارجه آمريكا را احمقانه خواند. عصر ايران نوشت؛ جان كري مي‌گويد حذف بخشي از يك فيلم مرتبط با مذاكرات هسته‌اي ايران از وب سايت وزارت خارجه آمريكا، اقدامي نامناسب و احمقانه بوده است. وزير امور خارجه آمريكا پس از تقاضاي دو كميته كنگره براي تحقيق در اين مورد، از اقدام بخش مطبوعاتي وزارت خارجه آمريكا انتقاد كرد.

 

پيشنهاد لاريجاني به عارف

شنیده شد که محمود صادقي نماينده تهران در مجلس اظهارداشت: زمزمه‌هايي مبني بر دعوت رئيس مجلس از محمدرضا عارف براي رياست مركز پژوهش‌ها به گوش مي‌رسد اما تاكنون از مراجع رسمي اين خبر را دريافت نكرده‌ايم. وي افزود: اعضاي فراكسيون اميد از رياست محمدرضا عارف بر مركز پژوهش‌هاي مجلس استقبال مي‌كنند و استفاده از تجربيات و دانش وي را براي اين بخش مناسب مي‌دانند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه