خواص هلو

هلو رنگ های متنوعی دارد و در حالت کلی به داشتن پوستی نرم، بافتی آبدار و طعمی عالی معروف است. در ادامه نگاهی داریم به خواص یکی از بهترین و خوشمزه ترین میوه های تابستانی که طرفداران زیادی نیز دارد.

کم‌کالری

هلو نه تنها برای رفع عطش تابستان مناسب است بلکه همیار لاغری نیز محسوب می‌شود چون کالری اندکی دارد.

سرشار از ویتامین A

مصرف روزانه یک عدد هلو حدود 50 درصد نیاز روزانه ما به ویتامین A را تأمین می‌کند. بتاکاروتن، پیش ساز ویتامین A در این میوه به وفور وجود دارد به دلیل خواص آنتی اکسیدانی قوی خود بسیار شناخته شده است.

منبع ویتامین C

هلو را منبع ویتامین C بدانید چون هر 100 گرم از این میوه 7 میلی گرم از این ویتامین دارد. جذب این ویتامین نیز به دلیل رنگدانه های فلاوونوئید موجود در آن به خوبی انجام می‌شود. یادتان باشد هر چه هلو پررنگ‌تر باشد حاوی ویتامین C بیشتری است.

حاوی ویتامین های خانواده B

هلو همچنین حاوی ویتامین های B،B3،B5 و E و همچنین اسیدهای ارگانیک است که از پوست در برابر آسیب های خارجی حفاظت می‌کند. مانند اکثر میوه ها، این میوه نیز به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان‌ها کمک می‌کند.

حاوی مواد معدنی

هلو علاوه بر ویتامین های ذکر شده حاوی میزان قابل توجهی مواد معدنی نیز می‌باشد. هر 100 گرم از این میوه 200 میلی گرم پتاسیم دارد. هلو همچنین حاوی فسفر و منیزیم نیز هست که برای بدن لازم و ضروری هستند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه