ویــــژه

راز ناپدیدشدن مادربزرگ فاش شد

پشت پرده ادعای یک نوه در کشتن مادربزرگ و کباب کردن گوشت وی و خوردن آن پس از 3 ماه فاش شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، 11 فروردین ماه امسال دختر جوانی با مراجعه به شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران از ماجرای عجیب ناپدید شدن مادربزرگش پرده برداشت. این دختر به بازپرس سهرابی گفت: روز گذشته هر چه با خانه مادربزرگم تماس گرفتم کسی پاسخگو نبود و همین باعث نگرانی ام شد تا به خانه وی در غرب تهران بروم و زمانیکه وارد خانه قدیمی شدم پدر و پسر آشنایی که به خاطر تنها بودن مادربزرگ با هم زندگی می کردند ادعا کردند که روز گذشته مادربزرگم از خانه خارج شده و در این مدت فکر می کردند او به خانه ما آمده است. بدین ترتیب، بازپرس سهرابی از شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران دستور داد تا ماموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران برای دستگیری 2 همخانه مادر بزرگ وارد عمل شوند. پدر و پسر که داماد و نوه پیرزن هستند پس از دستگیری هدف تحقیق قرار گرفتند و پدر میانسال به ماموران گفت: زن 85 ساله برای خرید از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت و در نبودش فکر می کردیم به خانه دخترانش رفته باشد که نوه دختری اش به خانه آمد و پیگیر احوال مادربزرگش شد. این ادعا در حالی بود که پسر جوان در اعترافاتش سناریوی عجیبی را پیش روی ماموران قرار داد و گفت: سالهاست که شیشه ای هستم و بیشتر اوقات در حالت عادی نیستم. وی گفت: به خاطر اعتیادم به شیشه صدایی درگوشم زمزمه می کرد که پیرزن تنها را به قتل برسانم روز حادثه در خانه تنها بودم که آن صدا مرا از خواب بیدار کرد و اقدام به کشتن پیرزن کردم و پس از مثله کردنش با گوشت او غذا درست کردم و سفره غذا را آماده کرده بودم که پدرم سر رسید و او بدون اینکه از ماجرا خبر داشته باشد همراه من شروع به خوردن غذا کرد. پدر این پسر که با شنیدن ادعای پسرش شوکه شده بود در ادامه به ماموران گفت: پسرم شیشه ای است و این ادعاهایش دروغ بوده و هیچ کدام از ما اطلاعی از سرنوشت پیرزن تنها نداریم. بازپرس سهرابی در این مرحله با توجه به وضعیت خاص جوان شیشه ای دستور داد تا وی برای مدتی در بیمارستان روحی و روانی تحت نظر قرار گیرد تا راز ناپدید شدن مادربزرگ فاش شود. تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه پس از گذشت 3 ماه پدر میانسال که در این مدت در بازداشت پلیس بود سکوتش را شکست و دست به افشاگری زد.وی به ماموران گفت: آخرین روزهای سال گذشته بود که پیرزن تنها تصادف کرد و لگنش شکست و پس از درمان به خانه آمد اما به خاطر سن زیادش همیشه در خانه بود تا اینکه یک روز وقتی به خانه رفتم دیدم او دیگر زنده نیست. شرایط بدی داشتیم و بی پولی آزارمان می داد به همین خاطر چون پولی برای برگزاری مراسم کفن و دفن او نداشتیم با کمک پسرم جسد پیرزن را داخل نایلون بزرگی بسته بندی کردیم و سپس او را داخل سطل زباله ای رها کردیم و دیگر نمی دانیم جسدش را به کجا انتقال دادند و در این مدت به خاطر ترس از اینکه مرگ او را به گردن ما بیندازند سکوت کرده بودم.بنا به این گزارش، با افشاگری این مرد و در حالیکه پسرش در بیمارستان رازی تحت نظر قرار دارد پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفته است تا تیم ویژه ای از ماموران اداره 10 برای کشف جسد مادربزرگ تنها وارد عمل شوند تا علت مرگ و رازهای پنهان در این ماجرا فاش شود.


کشف 330 قطعه سكه و اشيای تاريخي

فرمانده انتظامي استان زنجان از كشف 330 قطعه سكه و اشيای تاريخي از سه قاچاقچي در زنجان خبر داد. سردار عليرضا صالحي گفت: در پي كسب اخبار و اطلاعاتي مبني بر قاچاق و حمل اشيای عتيقه توسط سه قاچاقچي در شهر زنجان، موضوع به صورت ويژه در دستور كار پليس امنيت عمومي قرار گرفت. وي ادامه داد: ماموران طي تحقيقات گسترده پليسي موفق شدند متهمان را در يك عمليات پليسي دستگير و جهت سير مراحل قانوني به يگان انتظامي منتقل کنند.اين مقام انتظامي تصريح كرد: ماموران در بازرسي از محل اختفاي متهمان، 321 انواع سكه هاي فلزي قديمي، و تاريخي منقش به طرح هاي مختلف، يك مجسمه لعابي تاريخي قديمي با طرح عابد معبد، يك كوزه قديمي لعابي، يك جام فلزي زرين طرح هخامنشي، يك سكه قديمي برگ عربي، دو سر نيزه قديمي فلزي، يك قاشق زرين، يك قيچي تاريخي فلزي با طرح هدهد، يك كتيبه منقوش به آيات قرآن و يك كتيبه كوچك کشف كردند.فرمانده انتظامي استان زنجان با اعلام اينكه اقدامات لازم جهت تعيين قدمت تاريخي آن‌ها در حال انجام است، تصريح كرد: همچنين از متهمان آلات و ادوات كشف اشيای عتيقه از قبيل كوله پشتي حاوي دستگاه هاي فلزياب، دو پايه فلزي، يك هدفون و بشقاب مربوط به دستگاه فلزياب، كشف شد.سردار صالحي از شهروندان خواست هرگونه فعاليت‌ هاي غير قانوني و مجرمانه را در سريع‌ترين زمان از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 اطلاع دهند.


خسارت سنگین توفان «نپارتاک» در چین

بر اثر وزش توفان سهمگین «نپارتاک» در جنوب شرق چین تاکنون 14 نفر کشته و ناپدید شدند و خسارات اقتصادی فراوانی به این منطقه وارد شده است. وزش توفان از اوایل روز یکشنبه در استان «فوجیان» چین آغاز شد و بر اثر آن 6 نفر کشته شدند و از سرنوشت 8 نفر دیگر اطلاعی در دست نیست. فوجیان به دلیل نزدیک بودن به جزیره تایوان اولین نقطه در چین است که پذیرای این توفان سهمگین بود که همچنان در برخی مناطق جنوب شرقی چین در حال وزیدن است. توفان نپارتاک از روز جمعه 18 تیرماه با سرعت 234 کیلومتر در ساعت در تایوان وزیدن گرفت و باعث تعطیلی مدارس و نهادهای تجاری و دولتی این منطقه شده بود. اداره کنترل سیل و بلایای طبیعی چین دیروز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که استان فوجیان و 9 شهر این استان متحمل بیشترین خسارت شده و نزدیک به 500 هزار نفر به مکان های امن منتقل شده‌اند. توفان به قدری سهمگین بود که بر اثر آن درختان از ریشه کنده شده و یکهزار خانه مسکونی فرو ریخته و رودهای داخل استان طغیان کرده است. این توفان باعث شد تا طی دو روز اخیر بیش از 400 پرواز داخلی و خارجی در سطح استان لغو و ضمن سرگردان شدن هزاران مسافر در فرودگاه ها، 128 میلیون دلار خسارت به مراکز تاسیساتی و زیر بنایی این منطقه وارد شود.توفان «نپارتاک» در عین حال حرکت بیش از 300 دستگاه قطار در این منطقه را دچار اختلال کرده است. آمارها نشان می‌دهد که به دلیل بارش باران و طغیان آب رودخانه‌ها نزدیک به 50 هزار هکتار زمین زراعی هم در این منطقه از بین رفته است. این یکی از سهمگین ترین توفان های سال جاری در چین است و پیش بینی می‌شود وزش آن باعث بروز خساراتی در استان های «جه جیانگ» و «جیانگ سو» در دو روز آینده شود. پیشتر این توفان در تایوان خسارات سنگینی به بار آورد و علاوه بر مرگ 3 نفر، 300 زخمی و 21 میلیون دلار خسارت در این منطقه به بار آورد. این توفان همچنین برق نیم میلیون خانوار را در تایوان قطع کرد و روز جمعه گذشته فعالیت مدارس سراسر این جزیره و مراکز کار و ادارات آن را به طور کامل به تعطیلی کشاند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه