منهای‌فوتبال

می‌خواهیم در المپیک بین 4 تیم برتر باشیم

ایسنا: سرمربی تیم ملی والیبال گفت: ترکیب تیم اعزامی به المپیک تا روز آخر مشخص نیست و باید منتظر ماند. به گزارش ایسنا، رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پایان دومین روز تمرین‌ برای حضور در المپیک 2016 ریو گفت: از امروز تا زمانی که تیم ملی ایران مسافر ریو است 14 روز کاری را در پیش داریم. حدود 5 روز است بازیکنان تیم ملی با هم  تمرین نکرده‌اند به همین دلیل در هفته ابتدایی ما کارهای بدنسازی را انجام می‌دهیم و اولویت‌مان بعد از بدنسازی کار روی تکنیک‌های فردی است اما در دو هفته بعد بیشتر روی کار گروهی و تاکتیک‌های بازی‌هایمان کار می‌کنیم. او درباره نتایج تیم ملی در المپیک گفت: باید در تمام بازی‌ها گام به گام پیش برویم. سعی ما این است که در بین 4 تیم اول گروه خودمان باشیم و به دور بعد صعود کنیم. بعد از صعود و در مرحله یک چهارم نهایی در برابر هر یک از تیم‌هایی مانند برزیل، آمریکا، ایتالیا و فرانسه قرار بگیریم، کار دشواری داریم چرا که همه آن‌ها قدرتمند هستند و بازی برابر همه آن‌ها سخت است.

 

نماینده شنای ایران در المپیک ریو معرفی شد

فارس: به نقل از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، به دنبال اختصاص یک سهمیه حضور در المپیک به شناگران ایران، فدراسیون جهانی شنا از آریا نسیمی شاد، ملی‌پوش 17 ساله کشورمان به صورت رسمی دعوت کرد. این شناگر سهمیه حضور در ماده 200 متر قورباغه المپیک را با حد نصاب زمان ورودی 2 دقیقه و 20 ثانیه و 22 صدم ثانیه کسب کرد. نسیمی شاد که جوان‌ترین عضو کاروان ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون بود، پیش از این در مسابقات شنای جوانان جهان و مسابقات جهانی کازان نیز حضور داشت و به همین دلیل اولویت اصلی فدراسیون جهانی برای اختصاص سهمیه اعطایی به شمار می‌رفت. آریا نسیمی شاد پیش از این رکورد ملی ماده 200 متر قورباغه بزرگسالان را با زمان 2 دقیقه و 18 ثانیه و 88 صدم ثانیه به نام خود ثبت کرده است.

 

برای پیکارهای جهانی قول مدال نمی‌دهم

ایسنا: مربی تیم ملی بوکس جوانان گفت: این تیم برای المپیک 2020 شانس کسب سهمیه و درخشش دارد مرتضی سپهوند در گفت‌وگو با  ایسنا ، اظهار کرد: از شنبه 19 تیرماه به همراه رضا مهدی‌پور و امید رشید تیم ملی جوانان را تحویل ‌گرفتیم. وی ادامه داد: چون فرصت کمی تا شروع پیکارهای جهانی داریم که آبان ماه و به میزبانی روسیه برگزار می‌شود، قول کسب مدال نمی‌دهم سپهوند اضافه کرد: برنامه‌های میان مدت و بلند مدت داریم که برای اجرای آن نیازمند همکاری فدراسیون و وزارت ورزش هستیم تا ثمره‌ این جوانان را در آینده ببینیم


حاشیه‌های جام شطرنج ستارگان

نایب‌قهرمان جهان قهرکرد!

نایب قهرمان سابق شطرنج جهان پس از یک باخت سالن مسابقات را ترک کرد. رقابت دوستانه شطرنج ستارگان ایران و جهان با انجام رقابت‌های برق آسا در انزلی آغاز شد که در این بخش ستارگان جهان به برتری رسیدند. ایسنا نوشت: از نکات حاشیه ای این رقابت تاخیر زیاد در آغاز مراسم افتتاحیه و به دنبال آن شروع بازی‌ها بود که عصبانیت شدید نایجل شورت نایب قهرمان سابق شطرنج جهان را به دنبال داشت. در شرایطی که مراسم افتتاحیه بسیار دیر آغاز شده بود مسئولان به جای کوتاه کردن آن، بیشتر از زمان معمول مراسم افتتاحیه را برگزار کردند و همین مساله باعث شد تا شروع دیدارها تا ساعت 21 به تاخیر بیفتد. در این شرایط نایجل شورت که بسیار ناراحت به نظر می‌رسید پس از شکست دور اول برابر پرهام مقصودلو از سالن خارج شد و از حضور در 9 بازی بعدی سر باز زد. از نکات جالب این مسابقه حضور سرمربی تیم ملی شطرنج ایران میروشنیچنکو در تیم ستارگان جهان بود. خلیل موسوی و شاهین لرپری زنگنه دو بازیکن ایران بودند که سرمربی تیم ملی را شکست دادند. سارا خادم، پویا ایدنی، پوریا درینی و احسان قائم مقامی برابر او مساوی کردند و آرین غلامی، پرهام مقصودلو ، علیرضا فیروزجاه و امیررضا پوررمضانعلی بازیکنانی بودند که از او شکست خوردند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه