قالیباف خریدار ساختمان سوهانک بود

روز گذشته در دویست و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران رئیس کمیته امداد به عنوان مهمان ویژه حضور داشت. در این جلسه مباحث گوناگونی همچون واگذاری رسیدگی به محرومان پایتخت به شورای شهر تهران، قضیه مرگ پسر 13ساله در بوستان الغدیر و تمایل قالیباف برای خریداری ساختمان سوهانک مطرح شد که با واکنش‌های گوناگونی از سوی اعضای شورای شهر همراه بود. در این جلسه رئیس کمیته امداد گفت: اگر 40هزار خانواده‌ای که در تهران تحت پوشش کمیته امداد هستند به شورا و شهرداری تهران واگذار و کمیته امداد از تهران خارج شود می‌تواند به سایر استان‌های کشور رسیدگی کند. پرویز فتاح با اشاره به وجود آسیب‌‌های اجتماعی در سراسر کشور و به ویژه تهران افزود: هنگامی که ریشه‌های مساله در تهران و کشور را تحلیل می‌کنیم متوجه می‌شویم که فقر موجود ذاتی نیست و یک فقر عارضی است. در حقیقت می‌توانیم فقر را از ابتدا و ریشه جلوگیری کنیم که اگر این اقدام را انجام ندهیم، قطعا فقر در کشور بیش از پیش تولید خواهد شد. او ادامه داد: فقر به مسائل بسیاری از جمله صادرات، رونق اقتصادی، جلوگیری از قاچاق و غیره بستگی دارد، قطعا با کنترل این مسائل می‌توان جلو رشد جمعیت فقر را گرفت. فتاح با اشاره به جمعیت چهار میلیونی تحت پوشش مستقیم کمیته امداد گفت: علاوه براین جمعیت، دومیلیون نفر نیز در حلقه دوم تحت پوشش کمیته امداد هستند. حلقه اول هر ماه از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند، اما حلقه دوم پرونده قطعی و دائمی نداشته و مستمری دریافت نمی‌کنند و در حقیقت از کمیته امداد خدمت موردی می‌گیرند. در حال حاضر نیز در حوزه اعتیاد اگر خانواده‌ای نیازمند کمک باشد بدون نوبت به کار آنها رسیدگی خواهیم کرد. او با معرفی این کمیته به عنوان دماسنج جامعه گفت: اگر نیم درصد تبی نشان داده شد باید در کمترین زمان ممکن مداوا شود.

اصلاح ساختار HSE شهرداری تهران

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در واکنش به سخنان فتاح رئیس کمیته امداد با اشاره به املاک و باغات متعلق به کمیته امداد گفت: انتظار داریم دقت بیشتری در حفظ و نگهداری از باغات املاک کمیته امداد صورت گیرد. رحمت ا... حافظی با بیان اینکه پیشنهاد می‌شود برنامه عملیاتی مشترکی با محوریت فقر شهری حمایت از زنان و ... ایجاد شود، گفت: همچنین تدوین بانک اطلاعات مشترک افراد نیازمند نیز می‌تواند ما را در مقابله با این پدیده کمک کند. حافظی با اشاره به فوت نوجوان 13 ساله در بوستان الغدیر، اظهارکرد: براساس بازدیدهای انجام‌شده از محل حادثه باید گفت که براساس گزارش‌های موجود، این نوجوان برای برداشتن توپ بازی به داخل آبنما وارد می‌شود و بنا به دلایلی که هنوز مشخص نشده است، بیهوش شده و بعد از خفگی، جان خود را از دست می‌دهد. او با بیان اینکه منتظر ارائه گزارش پزشکی قانونی در10روز آینده هستیم، تصریح کرد: واحد HSE وظیفه نظارت بر فضاهای فیزیکی بوستان‌ها را برعهده دارد که زیرمجموعه شرکت شهر سالم است. این واحد چک لیست‌های نظارت را تهیه و تنظیم می‌کند و برای اجرا به واحد دیگر ارسال می‌کند. رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه از هم گسسیختگی میان نظارت و اجرا در این حوزه موجب آسیب می‌شود، تاکید کرد: انتظار داریم شهرداری تهران با اصلاح ساختار تشکیلاتی مانع از تکرار این حوادث شود.

حمایت کمیته امداد از زندانیان

فاطمه دانشوررئیس کمیته اجتماعی شورای شهر نیز با بیان اینکه در اساسنامه کمیته امداد حمایت از خانواده‌های بدسرپرست دیده نشده است و این افراد از حمایت کمیته امداد محروم هستند، گفت: یکی دیگر از مسائل عدم حمایت کمیته امداد از خانواده‌های زندانیان است. این در حالی است که عدم حمایت از خانواده زندانی یعنی ایجاد کارتن‌خواب بیشتر و باید به آنها توجه ویژه‌ای شود. احمد حکیمی پور دیگر عضو شورای شهر نیز در تذکری به رئیس کمیته امداد خواستار توضیح او برای توقف تخریب بناهای واجد ارزش میراثی که در اختیار کمیته امداد است شد و گفت: کمیته امداد یک نهاد و بنگاه اقتصادی نیست که بخواهد با هر استان درآمد خود را افزایش دهد.

قالیباف خریدار ساختمان سوهانک بود

رئیس کمیته امداد در بخش دوم صحبت‌هایش گفت: هدف اصلی ما در کمیته امداد ایجاد اشتغال است به گونه‌ای که سال گذشته یک‌هزارو 400میلیارد تومان به 130هزار نفر وام اشتغال دادیم. فتاح درباره حواشی ساختمان سوهانک عنوان کرد: جالب است بدانید قالیباف نیز خریدار ساختمان سوهانک بود و نشان داد که سخت معامله است. به گزارش ایسنا، او با اشاره به سخنان دانشور مبنی بر عدم کمک به خانواده زندانیان افزود: 35هزار خانواده زندانی زیر پوشش کمیته امداد هستند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه