الـــو آرمــــان

پاداش پایان خدمت

آقای جهانگیری اخیرا در خبری که در روزنامه‌ها منتشر شد، اعلام کردند که 4500 میلیارد تومان به پرداخت پاداش آخر خدمت بازنشستگان فرهنگیان تخصیص یافته است. از مسئولان دولتی و آقای نوبخت درخواست داریم که این مبلغی را که به پاداش آخر خدمت بازنشستگان اختصاص داده‌اند، هر چه سریع‌تر به حساب‌های آنها واریز کنند.

جمعی از فرهنگیان بازنشسته ناحیه 1 و 2 ساری

 

نرخ تورم

به تازگی دولت اعلام کرده که نرخ تورم به زیر 10‌درصد رسیده و به اصطلاح تک‌رقمی شده است. مردمی که هر روز برای خرید به فروشگاه‌ها و مغازه‌ها می‌روند، افزایش قیمت‌هایی را مشاهده می‌کنند که با این نرخ تک‌رقمی همخوانی ندارد. لازم است دولت توضیحاتی را درباره شیوه محاسبه نرخ تورم ارائه دهد و اگر احتمالا در این محاسبه بی‌دقتی‌هایی شده، آن را تصحیح کند.

عزتی از تهران

 

گرانی

افزایش روزافزون قیمت‌ها و گرانی‌هایی که به‌شکل افسارگسیخته‌ای همچنان ادامه دارد، فشار سنگین مالی را به بسیاری از خانواده‌ها به ویژه در طبقات ضعیف و اقشار کارگری وارد کرده است. آنها با مشکلات اقتصادی فراوانی در زندگی روزمره خود دست و پنجه نرم می‌کنند و همین باعث شده علاوه بر این مشکلات، دچار بحران‌های روحی بسیاری شوند. لازم است مسئولان دولت چاره‌ای فوری و اساسی برای حل مشکلات اقتصادی مردم بیاندیشند؛ چون به نظر می‌رسد ادامه این مسیر برای خیلی‌ها ممکن نیست.

اکبری از تهران

 

بوستان

هر روز عده‌ای خلافکار در بوستان سردار جنگل واقع در محله نازی‌آباد گردهم می‌آیند و در انظار عمومی مشغول کشیدن مواد مخدر می‌شوند. مردمی که برای گذران اوقات فراغت و استراحت به این بوستان می‌آیند، با صحنه‌های ناخوشایندی روبه‌رو می‌شوند. لازم است نیروی انتظامی به این مساله رسیدگی کنند.

اسدی از تهران

 

تشکر

از پرسنل کلانتری 43 کیانمهر کرج بابت زحماتی که برای مردم و اهالی محل می‌کشند، کمال تشکر را دارم.

عباس توکلی شهمیرزادی از قائمشهر

 

داروخانه

‌داروخانه‌های بیشتر بیمارستان‌های شبانه‌روزی تامین اجتماعی در ساعات شب بسته است و به بیماران خدمات ارائه نمی‌کنند. به همین دلیل، بیماران دارو را باید از بیرون بیمارستان و از داروخانه‌های شبانه‌روزی تهیه کنند. اگر داروخانه‌های بیمارستان‌ها هم شب‌ها باز باشد، مشکلات مردمی که برای درمان خود یا عزیزان‌شان به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، کمتر می‌‌شود.

یک شهروند از تهران

 

ترافیک نواب

صبح‌ها در ابتدای بزرگراه نواب صفوی و حوالی پل هلال احمر ماموران راهنمایی و رانندگی برای متوقف‌کردن موتورسیکلت‌‌سواران متخلف مستقر می‌شوند. این محدوده به‌طور عادی با ترافیک سنگینی در هنگام صبح و عصر روبه‌روست، اما استقرار ماموران راهنمایی و رانندگی به این ترافیک بیشتر دامن می‌زند. بهتر است اگر برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف باید در دستور کار قرار بگیرد، زمان و محدوده دیگری برای آن انتخاب شود تا ترافیک ابتدای بزرگراه نواب بیش از این سنگین نشود.

محمدی از تهران

 

مستمری‌بگیر

مستمری‌بگیر تامین اجتماعی هستم. هنوز اضافه‌حقوق سال 95 ما را به حساب‌هایمان واریز نکرده‌اند. این در حالی است که حالا شش‌ماه از آغاز سال سپری شده است. خوب است مسئولان به این سوال جواب بدهند که چه زمانی قرار است این مبلغ به حساب ما واریز شود.

صفایی از تهران

 

فروشگاه

با توجه به بازگشایی مدارس لازم است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند رفاه و شهروند اجناس مورد نیاز دانش‌آموزان را با قیمت مناسب در اختیار آنان قرار دهند.

حمید از تهران

 

اشتغال

جوانان بیش از 65 درصد جمعیت کشورما را تشکیل می‌دهند و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اگر از پتانسیل آنها به درستی استفاده شود، می‌توانند یک فرصت مناسب برای اقتصاد کشور باشند، ولی اگر به هر دلیلی مسئولان نتوانند این قشر عظیم را تحت کنترل درآورند و از انرژی آنها استفاده نکنند، برای کشور به یک تهدید تبدیل می‌شوند. این نیروی عظیم می‌تواند در پیشرفت کشور و سرعت آن کمک بالایی بکند.

شاهد از تهران

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه