ویـــژه

حمله مسلحانه به ماموران ناجا

سخنگوی ناجا گفت: پیش از ظهر دوشنبه در پی حمله مسلحانه یک گروه به خودرو ماموران ناجا که در حال انتقال متهمان به زندان بود یک مامور پلیس مجروح شد.تحقیقات پلیسی برای شناسایی ضاربان ادامه دارد. سردار سعید منتظر المهدی با اشاره به خبر درگیری مسلحانه پلیس و مهاجمان مسلح در شهرستان بوکان گفت: ساعت ۱۳ ظهر دوشنبه و در زمان انتقال دو متهم به قتل به دادگاه که در یکی از گروهک‌های معاند نیز عضویت داشتند، خودرو حامل زندانیان مورد حمله چند فرد مسلح قرار گرفت که شواهد نشان می‌دهد مهاجمان مسلح قصد داشتند با ایجاد این درگیری متهمان در بند را فراری دهند که در این عملیات ناموفق یکی از ماموران پلیس زخمی (که حال وی کاملا خوب است) و با اقدامات بهنگام ماموران پلیس، ضاربان بلافاصله از محل حادثه متواری شدند.وی افزود: ماموران پلیس برای کاهش ریسک بالای درگیری مسلحانه و همچنین برای حفظ جان مردمان حاضر درصحنه از تیراندازی صرف نظر کردند. منتظرالمهدی ادامه داد: متهمان به زندان منتقل و سرنخ‌هایی از ضاربان دردست است که انشاءا... درکمترین زمان ممکن مهاجمان مسلح شناسایی و دستگیر خواهند شد.


انهدام باند بزرگ مواد مخدر

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند بزرگ مواد مخدر در عملیات شبانه نیرو‌های پلیس این استان خبر داد.سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح خبر انهدام باند مواد مخدر، گفت: شب گذشته ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر ستاد فرماندهی این استان متوجه تردد یک باند قاچاق مواد مخدر قرار گرفتند که اعضای این باند با وارد کردن مقادیر زیادی مواد مخدر، اقدام به دپو کردن این مواد در ارتفاعات «گُشت سراوان» کرده بودند. وی افزود: پس جمع آوری اطلاعات و کمین بر سر راه این اشرار مسلح، ماموران انتظامی سیستان و بلوچستان طی درگیری مسلحانه موفق به انهدام این باند بزرگ شدند.به گفته سردار رحیمی از این باند حرفه‌ای قریب به 875 کیلوگرم مواد افیونی از نوع تریاک و 27 کیلوگرم مرفین کشف و ضبط شد.

 

دستگيري سارقان حرفه اي

فرمانده انتظامي شهرستان کرج از دستگيري دو سارق حرفه اي لوازم داخلي خودرو، با بيش از 36 فقره سرقت خبر داد.سرهنگ «سيد حسين سيد حقيقي» در گفت و گو با پايگاه خبري پليس، گفت: در پي افزايش سرقت لوازم داخل خودرو در کرج بررسي موضوع دردستور کار ماموران کلانتري 31 قرار گرفت. وي ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي و افزايش گشت هاي کلانتري در سطح منطقه مورد نظر، سعي بر شناسايي سارقان داشتند که سرانجام دو متهم در اين رابطه دستگير شدند.فرمانده انتظامي شهرستان کرج با اشاره به اينکه متهمان به محض مشاهده ماموران پا به فرار گذاشتند افزود: پس از مدتي تعقيب و گريز، ماموران کلانتري موفق به دستگيري متهمان شدند.وي ادامه داد: متهمان که داراي سوابق کيفري بودند در بازجويي هاي انجام شده به 36 فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کردند.سرهنگ سيد حقيقي با اشاره به شناسايي 36 تن از مالباختگان گفت: پس از هماهنگي با مقام قضائي و در بازرسي از مخفيگاه متهمان تعداد زيادي اقلام سرقتي لوازم داخلي خودرو شامل ضبط و باند خودرو کشف شد.

 

اعتراف به 30 فقره سرقت

رئيس پليس آگاهي استان یزد از دستگيري دو سارق منزل و اعتراف متهمان به 30 فقره سرقت از منازل مسکوني در شهر يزد خبر داد. سرهنگ حسين رضايي درباره جزئيات اين خبر گفت: با توجه به سرقت هاي متعدد منازل مسکوني در شهر يزد ماموران دايره اول مبارزه با سرقت پليس آگاهي به بررسي اين موضوع پرداختند. وي ضمن اشاره به تشکيل تيم هاي گشتي محسوس و نامحسوس توسط ماموران پليس و گشتزني در مناطق از پيش تعيين شده، ادامه داد: چند روز قبل ماموران پليس هنگام گشتزني متوجه حضور مشکوک و پرسه زني يکي از سارقان در اطراف منازل مسکوني شده و وي را دستگير کردند. سرهنگ رضايي گفت: متهم در اداره پليس به سرقت از منازل مسکوني با همدستي فرد ديگري اعتراف کرد که کارآگاهان پليس بلافاصله با اخذ مجوز قضائي، همدست وي را نيز در مخفيگاهش دستگير کردند. اين مقام انتظامي افزود: متهمان که از سارقان حرفه اي و سابقه دار هستند در بازجويي‌هاي فني و پليسي به 30 فقره سرقت طلا، وجه نقد و لوازم خانگي از منازل مسکوني شهروندان اعتراف کردند.رئيس پليس آگاهي استان يزد در خاتمه تصريح کرد: شهروندان از قفل هاي مطمئن براي درب ورودي منزل خود استفاده کرده و حتما پنجره هاي خانه را به حفاظ ايمني مجهز کنند.

 

کشف 173 قلم اشيای عتيقه

فرمانده انتظامي شهرستان رودبار از كشف 173 قلم اشيای عتيقه مربوط به عصر آهن خبر داد. سرهنگعلي رمضاني فرمانده انتظامي شهرستان رودبار در گفت و گو با پايگاه خبري پليس اظهار داشت: ماموران پليس آگاهي در پي اطلاع از فعاليت چهار قاچاقچي اشيای عتيقه در اين شهرستان، با تحقيقات نامحسوس از صحت موضوع اطمينان حاصل كرده و خودروي پژو پارس قاچاقچيان را در محور امامزاده هاشم به سمت رستم‌آباد متوقف كردند.فرمانده انتظامي شهرستان رودبار افزود: ماموران پليس آگاهي در بازرسي از اين خودرو، 173 قلم اشياي عتيقه شامل: ظروف كاسه اي مفرغي چهارعدد، سر تبر مفرغي سه عدد، ظروف شيشه‌اي دوقطعه، خفتان مفرغي چهارعدد، آينه مفرغي پنج عدد، سرنيزه و شمشير 14 عدد، بازوبند مفرغي (حلقه قدرت) يك عدد، النگو مفرغي 17عدد، شئي مدور فلزي تزئيني يك عدد، فلز مربع شكل تزئيني يك تكه، شي فلزي به شكل پرنده يك عدد، درفش مفرقي دوعدد، سنگ مدور قديمي يك عدد، شي مفرغي به شكل دسته شمشير و مدوردوعدد، انگشتر مفرغي چهارعدد، اشيای مفرغي تزئيني 108عدد کشف و ضبط كرده و هر چهار متهم را دستگير كردند.

 

سارق موتورسيكلت به دام افتاد

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان از دستگيري سارق موتورسيكلت و اعتراف وي به 31 فقره سرقت خبر داد.سرهنگ مجتبي مروتي در گفت‌وگو با پايگاه خبري پليس گفت: طرح عملياتي مبارزه با سارقان وسایل نقليه سبك با بسيج كليه امكانات و نيروهاي اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي به مرحله اجرا گذاشته شد.وي گفت: در اين طرح سارق حرفه اي و سابقه دار موتورسيكلت دستگير شده و در تحقيقات تخصصي به عمل آمده به 31 فقره سرقت اعتراف كرد. اين مقام انتظامي همچنين گفت: با تلاش ماموران در اين عمليات 13 دستگاه موتورسيكلت سرقتي به همراه 2 دستگاه موتورسيكلت با اركان مخدوش كشف شد. سرهنگ مروتي ادامه داد: متهم در تحقيقات تخصصي به‌عمل‌آمده اعتراف كرد موتورسيكلت‌هايي كه فاقد تجهيزات ايمني و در جلو بانك‌ها، اماكن شلوغ و زمين‌هاي كشاورزي بودند، سرقت كرده است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه