کوتـــاه

کشف چک پول تقلبی

رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه، از کشف 608 برگ چک پول تقلبی 500 هزار ریالی به مبلغ 304 میلیون ریال از یک باند در کرمانشاه خبر داد.پایگاه خبری پلیس روز سه شنبه به نقل از سرهنگ محمد رستمی اعلام کرد: اعضای این باند دو نفره که از قبل با اقدام‌های اطلاعاتی شناسایی شده بودند، قصد داشتند چک پول‌های تقلبی 500 هزار ریالی را در یک معامله به فروش برسانند. این مقام انتظامی تصریح کرد: در همین راستا ضمن هماهنگی با مرجع قضایی، طی عملیات مشترک پلیس امنیت عمومی با مرزبانی استان، مجرمان در یکی از بوستان‌های شهر کرمانشاه دستگیر شدند. سرهنگ رستمی اظهار کرد: از خودروی این باند 608 برگ چک پول تقلبی 500 هزار ریالی به مبلغ 304 میلیون ریال کشف و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد. به گفته وی متهمان برای تحقیقات بیشتر به اداره پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه منتقل شدند.

 

كشف 293 كيلو مواد مخدر

جانشين فرماندهي انتظامي استان گفت:ماموران مواد مخدر در سه راهي راين 288 كيلو و 500 گرم ترياك را از يك كاميون حامل بار جو كشف كردند.سرهنگ ناصر فرشيد در گفت و گو با پايگاه خبري پليس گفت: ماموران ايستگاه بازرسي مرصاد در سه راهي راين به يكدستگاه كاميون بنز كه به سمت مركز كشور در حركت بود،مشكوك شدند.وي افزود: ماموران پس از بازرسي دقيق خودرو 19 بسته ترياك به وزن 288 كيلو و 500 گرم و يك بسته شيره مطبوخ ترياك به وزن 4 كيلو و 500 گرم را از بار جو كشف كردند. فرشيد با اشاره به دستگيري دو متهم در اين زمينه افزود:مواد مخدر كشف شده،خودرو توقيفي و دو متهم جهت سير مراحل قانونی تحويل مراجع قضائي شدند. وي در پايان از شهروندان درخواست كرد: تا ضمن افزايش همكاري خود با پليس، سوداگران مرگ را در رسيدن به اهداف شوم شان ناكام بگذارند و پليس را در تحقق جامعه اي سالم تر ياري كنند.

 

دستگیری سارقان فلز برنج

سارقان زورگیر که با دستبرد به یک کارخانه در گرمسار هشت و نیم تن فلز برنج را با یک دستگاه خاور به سرقت برده بودند با پیگیری ویژه پلیس آگاهی شهرستان گرمسار استان سمنان طی 72 ساعت دستگیر شدند. جمعه گذشته وقوع یک فقره سرقت به عنف از کارخانه‌ای در شهرک صنعتی گرمسار به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 این شهرستان اعلام شد.ماموران انتظامی بی درنگ به محل اعزام شدند و به بررسی صحنه سرقت پرداختند.در مراحل بعدی مشخص شد اعضای یک باند پس از ورود به عنف به این واحد صنفی، محموله هشت و نیم تنی فلز برنج را به همراه خودروی خاور کارخانه به سرقت برده و متواری شدند. کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی گرمسار با پیگیری ویژه این پرونده، سرنخ‌هایی از اعضای باند به دست آوردند. پس از تحقیقات تکمیلی و به کارگیری شگردهای خاص پلیسی تنها پس از 72 ساعت سه عضو این باند در تهران شناسایی و در عملیات‌هایی جداگانه و ضربتی دستگیر شدند. وی همچنین از کشف محموله سرقتی در تهران و خودروی خاور این واحد صنفی خبر داد و گفت: اموال سرقتی به مالک کارخانه تحویل شد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه