منهای‌فوتبال

پاراالمپیک ۲۰۱۶ بدون تزارها برگزار می‌شود

تسنیم: دادگاه عالی ورزش تصمیم کمیته بین‌المللی پاراالمپیک (IPC) مبنی بر محرومیت حضور ورزشکاران روسی از حضور در بازی‌های پاراالمپیک 2016 ریو را مورد تایید قرار داد و فرجام‌خواهی روسیه را رد کرد. به این ترتیب ورزشکاران روسی از حضور در این بازی‌ها که از دو هفته آینده به میزبانی ریوی برزیل آغاز خواهد شد، حضور نخواهند داشت. آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) پس از مشخص شدن دست داشتن دولت روسیه در برنامه دوپینگ ورزشکاران این کشور، درخواست محرومیت روسیه از حضور در بازی‌های المپیک و پاراالمپیک 2016 را مطرح کرده بود.

 

امنیت افتخارآفرینان تضمینی است

ایسنا: دولت اتیوپی خبر داد ورزشکاران این کشور در المپیک ریو نباید نسبت به امنیت خود در این کشور واهمه داشته باشند. همه چیز از رقابت‌های دوی ماراتون المپیک ریو شروع شد جایی که فیسا لیسا، دونده اتیوپیایی و دارنده مدال نقره المپیک بعد از رقابت خود در این دسته، دستان خود را به اعتراض بالا برد و نگرانی خود را بابت امنیت در کشورش اعلام کرد. این ورزشکار بعد از رقابت خود عنوان کرد: اگر به کشورم بازگردم ممکن است من را بکشند و یا به زندان انداخته شوم. گتاشو ردا، وزیر اطلاعات اتیوپی در گفت‌وگو با بی بی سی در این زمینه گفت: این ورزشکار و همه ورزشکاران دیگری که در المپیک ریو افتخارآفرینی کردند، در کشور به عنوان قهرمان یاد خواهند شد و این افراد نباید هیچ نگرانی بابت امنیت خود داشته باشند.

 

در لندن عهد کردم که در ریو مدال بگیرم

فارس: مجتبی عابدینی شمشیر باز کشورمان در المپیک 2016 گفت: در طی دو سه سال گذشته همیشه چراغ خاموش جلو رفتیم و هیچ حاشیه و سرو صدایی هم نداشتیم. اگر به 7 فروردین امسال بازگردیم، در مسابقاتی که وجود داشت 5 قهرمان جهان را شکست دادم و نایب قهرمان جهان شدم. 4 سال تمام زحمت کشدیم. بعد از مسابقات المپیک لندن که حذف شدم در همان دهکده بازی‌ها با پیمان فخری، مربیم عهد بستیم که در دوره بعد مدال بگیریم. خوشبختانه از همان زمان روند رو به رشدی را سپری کردیم و در بازی‌های آسیایی اینچئون به مدال نقره رسیدیم. در حالی که از چین عقب بودیم، توانستیم پیروز شویم. در سال 94 و اوایل 95 هم به ترتیب به یک چهارم نهایی و نیمه نهایی و در نهایت به فینال جام‌های جهانی رسیدم.


ستاره سابق آرسنال تاکید کرد

پوگبا هرگز نمی‌تواند مانند مسی و رونالدو شود

پاتریک ویرا ستاره سابق آرسنال تاکید کرد که پوگبا اصلا نمی‌تواند مانند مسی و رونالدو شود. او به مقایسه آرسنال کنونی با آرسنال دوران خودش نیز پرداخت. ایسنا به نقل از یورو اسپورت نوشت: پل پوگبا به عنوان گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان انتخاب شده است. او از یوونتوس به منچستر یونایتد پیوست تا بار دیگر در لیگ جزیره به میدان رود. پاتریک ویرا که یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ لیگ جزیره است، به ستایش از پوگبا پرداخت و به سخنان مورینیو درباره این بازیکن فرانسوی واکنش نشان داد. او گفت: من علاقه بسیار زیادی به بازی پوگبا دارم و سبک بازی این بازیکن را بسیار می‌پسندم. او استعداد شگفت انگیزی دارد اما باید به خوبی بداند که لیگ جزیره متفاوت با هر لیگ دیگری است. در اینجا فشار روی این بازیکن زیاد است و باید بتواند چنین شرایطی را تحمل کند. ویرا درباره اظهارنظر مورینیو که پوگبا را با مسی و رونالدو مقایسه کرده بود، گفت: چنین چیزی اشتباه است. پوگبا نمی‌تواند مسی و رونالدو باشد چرا که او باید در یک فصل ۴۰ گل به ثمر برساند و چنین چیزی امکان ندارد. در منچستر یونایتد بازیکنی مانند زلاتان وجود دارد که می‌تواند کمک زیادی به پوگبا کند. او باید از این بازیکن بزرگ استفاده کند. بعضی می‌گویند که سبک بازی پوگبا به من شبیه است. او وقتی در اوج باشد به من شبیه است (باخنده) البته باید به رقمی که برای این بازیکن پرداخت شده است توجه شود. ویرا درباره آرسنال کنونی و مقایسه آن با آرسنال دوران خودش هم گفت: شاگردان ونگر خوب بازی می‌کنند اما آنها از نظر شخصیتی تفاوت زیادی با آرسنال ۲۰۰۴ دارند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه