در هفته پنجم لیگ برتر

توقف پرسپولیس و تراکتورسازی در بازی جنجالی

آرمان امروز: هفته پنجم لیگ برتر روز گذشته با انجام 5 دیدار ادامه یافت که در حساس ترین دیدار و پس از یک مسابقه پرحاشیه تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی در تبریز به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در نخستین بازی روز دوم از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال تیم‌های تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران از ساعت 17:15 روز شنبه در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی به مصاف هم رفتند که در این بازی دو تیم در پایان 90 دقیقه تلاش به تساوی بدون گل رضایت دادند. تراکتورسازی در این دیدار کار را بهتر آغاز کرد و در 15 دقیقه ابتدایی حتی می‌توانست دروازه تیم مهمان را باز کند اما ضربه ابراهیمی به تیرک دروازه برخورد کرد تا سرخپوشان تبریز از رسیدن به گل ناکام بمانند. در ادامه نیمه نخست بازی تقریبا متعادلی در جریان بود و در نهایت بازی در این نیمه با تساوی بدون گل خاتمه یافت و تیم‌ها با این نتیجه به رختکن رفتند. با شروع نیمه دوم شاگردان قلعه‌نویی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و این تیم میل بیشتری برای گلزنی نشان می‌داد ولی هر بار که سرخ‌پوشان به دروازه تیم پرسپولیس نزدیک شدند درخشش بیرانوند دروازه‌بان ملی پوش سرخپوشان پایتخت خوش درخشیده و مانع از باز شدن دروازه خود شد. اوج درخشش بیرانوند در اواسط این نیمه بود، جایی که وی موفق شد ضربه سینا عشوری را با واکنش سریع خود برگشت داده و بهترین موقعیت را از بازیکنان تراکتورسازی بگیرد. در نهایت حساس‌ترین بازی هفته با تساوی بدون گل به پایان رسید. با یک امتیاز این بازی پرسپولیس 11 امتیازی شده و صدرنشینی خود را تثبیت کرد و تراکتورسازی نیز با 9 امتیاز همچنان جدی‌ترین تعقیب کننده این تیم است
 حاشیه‌ها
پیش از شروع بازی با پرتاب سنگ هواداران تراکتورسازی رادوشوویچ، گلر دوم پرسپولیس مصدوم شد که کادرپزشکی این تیم برای مداوا داخل زمین شدند. نیمکت پرسپولیس لحظاتی قبل از شروع بازی به طرز عجیبی فروریخت. اتفاقی که وحشت و تعجب بازیکنان و کادرفنی این تیم را در بر داشت. دستگیرى لیدر پرسپولیس به دلیل درگیرى با خبرنگار تراکتورى با واکنش این خبرنگار- عکاس بعد از ضربه تیرک نورى و اعتراض تماشاگران و لیدر همراه شده بود. نیروی انتظامی به 150 هوادار پرسپولیس اجازه خروج از ورزشگاه را نداد تا هواداران قرمزهای پایتخت در ورزشگاه اختصاصی تراکتور محبوس باشند. با هجوم تماشاگران به داخل زمین در پایان مسابقه مسئولان مسابقه به سرعت آبپاش ها را روشن کردند تا به این شکل این هجوم را خنثی کنند. در بیرون از محوطه ورزشگاه جنگ سختی بین طرفداران پرسپولیس و تراکتور در گرفت که دخالت سریع نیروی انتظامی را به همراه داشت. در پایان مسابقه درگیری ها تا حدود 20 دقیقه ادامه داشت و خبرنگاران تهرانی کنار زمین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. سعید فتاحی نماینده فدراسیون فوتبال و مسئول برگزاری دیدارهای لیگ برتر که در تبریز حضور داشت تا بر دیدار دو تیم تراکتورسازی و پرسپولیس نظارت داشته باشد، به خاطر درگیری‌های به وجود آمده، شاکی بود. فتاحی در پایان بازی با بیان اینکه رئیس کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی به وی حمله کرده و او را کتک زده است، اعلام کرد در زمان خروج از استادیوم از این فرد شکایت خواهد کرد. دقایقی پس از پایان بازی خبر رسید، امیر قلعه‌نویی سرمربی تراکتورسازی تبریز با یکی از سربازان حاضر در ورزشگاه به شدت دچار درگیری شد. وقتی مسئولان امر به سراغ قلعه‌نویی رفتند تا چرایی ماجرا را جویا شوند، سرمربی تراکتورسازی ماجرا را به طور کامل توضیح داد؛ آن هم در حالی که دستش خون‌آلود بود. در این لحظه، یکی از مسئولان انتظامی با تهدید قلعه‌نویی به بازداشت، به او گفت حق نداشته با سربازی که برای ایجاد امنیت در ورزشگاه حضور دارد، درگیر شود. پس از بازی دو تیم تراکتورسازی و پرسپولیس، جو ناآرامی در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی پدید آمد تا جایی که باعث لغو کنفرانس خبری مربیان و بازیکنان شد. در پایان این دیدار، در حالی‌ که خبرنگاران در انتظار مصاحبه با بازیکنان بودند، خبر رسید اتوبوس حامل اعضای تیم تراکتورسازی از در پشتی ورزشگاه خارج شدند!
 سایر دیدارها
مسابقات هفته پنجم از روز جمعه آغاز شد. در روز اول این هفته تیم های سیاه جامگان و نفت تهران به ترتیب از سد گسترش فولاد و صنعت نفت آبادان گذشتند. روز گذشته اما تیم های سپاهان و پیکان به تساوی یک بر یک رضایت دادند. دیدار تیم های ذوب آهن و صبا در قم نیز با همین نتیجه به پایان رسید. فولاد در اهواز با نتیجه 2 بر 2  مقابل سایپا متوقف شد. تیم های پدیده و استقلال خوزستان به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل نرسیدند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه