منهای‌فوتبال

پیروزی‌دختران والیبالیست ایران برابر فیلیپین
ایسنا: تیم والیبال بانوان بانک سرمایه در جام باشگاه ‌های آسیا برای قرار گرفتن در یکی از رده‌های پنجم تا هشتم به مصاف فوتون موتور فلیپین رفت و با نتیحه سه بر یک برابر این حریف به برتری رسید. با این نتیجه تیم بانک سرمایه برای قرار گرفتن در یکی از رده‌های پنجم و ششم با نماینده ویتنام بازی کند. در صورت کسب هر یک از رده‌های پنجم و ششم، تیم بانک سرمایه بهترین نتیجه بانوان والیبالیست ایران در آسیا را کسب خواهد کرد. نگین‌شیرتری، سودابه‌باقرپور، شبنم علیخانی، زینب گیوه، مهسا صابری، نداچملانیان، مائده برهانی اصفهانی، مهسا کدخدا، فرزانه زارعی، نگار کیانی، فرنوش شیخی و شکوفه صفری، ۱۲ بازیکن تیم ملی والیبال ایران هستند که با هدایت مایدا چیچیچ به عنوان سرمربی و با نام بانک سرمایه در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنند.

تغییر در ساختار مسابقات انتخابی المپیک
تسنیم: یک روزنامه برزیلی اعلام کرد که فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) قصد دارد ساختار مسابقات انتخابی المپیک را برای بازی‌های 2020 توکیو تغییر دهد تا تنها قوی‌ترین تیم‌های جهان در المپیک حضور داشته باشند. فدراسیون جهانی والیبال به دنبال این است که مسابقات والیبال بازی‌های المپیک در بالاترین سطح ممکن انجام شود تا اتفاقاتی که برای تیم‌های صربستان و آلمان  در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریو افتاد دیگر پیش نیاید. در جام جهانی 2015 هم تیمی مثل لهستان با قبول فقط یک شکست به مدال برنز رسید و تیم‌های آمریکا و ایتالیا در شرایط مشابه، قهرمان و نایب قهرمان شدند. علاوه بر این، گفته می‌شود که ممکن است تیم‌های برزیل و چین که قهرمان مسابقات والیبال مردان و زنان المپیک شدند در المپیک بعدی، بدون مسابقه انتخابی حضور داشت باشند. همچنین ممکن است سهمیه مستقیمی هم به قهرمان اروپا داده شود تا در مسابقات انتخابی المپیک شرکت نکند. رایزنی‌ها هم درباره قهرمان آسیا انجام شده تا قاره کهن هم یک سهمیه مستقیم در المپیک داشته باشد.

فهرست ۱۰ بازیکن پردرآمد کالچو
ایگواین در ایتالیا بیشترین دستمزد را می‌گیرد
مهاجم پرآوازه و آرژانتینی که از ناپولی به یوونتوس آمد، گران‌ترین بازیکن کنونی کالچو ایتالیاست. برخلاف دهه 80 و 90 که بهترین فوتبالیست‌های جهان در کالچو حضور می‌یافتند و برای تیم‌های بزرگی همچون آ.ث‌ و اینترمیلان، رم و یوونتوس بازی می‌کردند، اکنون به علت مشکلات عدیده مالی و ورشکستگی‌های فراوان، بازیکنان شاخص زیادی در کالچو حضور نمی‌یابند. در کشور چکمه‌ای پوش قاره سبز به همین دلیل دستمز‌دهای کلان مثل آنچه در انگلیس، اسپانیا و تیم‌های پاری‌سن‌ژرمن و بایرن مونیخ پرداخت می‌شود، به بازیکنان داده نمی‌شود. با این حال می‌توان در همین لیگ تضعیف شده،‌بازیکنان نسبتا شاخصی را پیدا کرد که جزو 10 ستاره پردرآمد قرار می‌گیرند. براساس اعلام روزنامه گازته‌دلواسپرت، گونزالو ایگواین، مهاجم ملی‌پوش آرژانتینی فصل قبل ناپولی که به یوونتوس نقل مکان کرد، گران‌قیمت‌ترین بازیکن کالچو در شرایط کنونی است. وی که بابتش تورینی‌ها 90 میلیون یورو هزینه کردند، طبق قراردادش سالیانه 7/5 میلیون یورو دستمزد خواهد گرفت. بعد از وی دانیله دروسی، ستاره رم با 6/5 میلیون یورو در سال در رده دوم است. 2 بازیکن همچون ادین ژکو از رم و میرالم پیانیچ، از یوونتوس با دریافت 4/5 میلیون یورو در سال در رتبه سوم این فهرست به صورت مشترک قراردارند.فهرست بازیکنان گران‌قیمت سری آ کالچو به این شرح است:
1-گونزالو ایگواین، یوونتوس ، 7/5 میلیون یورو
2- دانیله دروسی، آ.اس.رم ، 6/5 میلیون یورو
3- ادین ژکو، آ.اس.رم ، میرالم پیانیچ، یوونتوس، هردو  4/5 میلیون یورو
5- سامی خدیرا، یوونتوس و جیان لوییجی بوفون، یوونتوس، هر دو 4 میلیون یورو
6- مائورو ایکاردی، اینترمیلان، 3/6 میلیون یورو
7- لئوناردو بونوچی، یوونتوس ، کلادیو مارکیسیو، یوونتوس، ماریو مانژوکیچ، یوونتوس، جیورجیو کیه‌لینی، یوونتوس، دنی آلوس، یوونتوس، ژئوفری کون‌دوگیبا، اینترمیلان، استیوان جووتیچ، اینترمیلان، کارلوس باکا، آث.‌میلان، ماره‌ک همیشک، ناپولی، محمد صالح،
آ.اس‌.رم، همگی 3/5 میلیون یورو

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه