سردار سرلشکر علي باقري: زمانبندي رزمايش‌های نظامي غيرقابل تغيير است

روز نمايش «اقتدار» و «صلابت» نيروهاي مسلح

آرمان امروز: مراسم رژه نيروهاي مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس روز چهارشنبه در جوار حرم امام‌خميني‌(ره) و همچنين در خليج فارس برگزار شد. در مراسمي كه در تهران برگزار شد، سرلشکر پاسدار محمد باقري رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در جمع نيروهاي مسلح سخنراني كرد. همچنين فرماندهان عاليرتبه نيروهاي نظامي و انتظامي، وابستگان نظامي سفارتخانه‌ها در جمهوري اسلامي ايران و ديگر شخصيت‌ها حضور يافتند. سرلشکر يحيي رحيم صفوي، دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا و امير سرلشکر عطاءا... صالحي، فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي از جمله مقامات لشگري حاضر در اين مراسم بودند. در اين مراسم، علاوه بر رژه يگان‌هاي پياده، آخرين ادوات و تجهيزات نظامي و انتظامي ارتش و سپاه در معرض ديد عموم قرار گرفت. ديروز، روز « اقتدار و صلابت نيروهاي مسلح» نام گرفت. از جمله ادوات به نمايش درآمده در رژه نيروهاي مسلح مي‌توان به سامانه پدافندي اس 300 (هم ساخت ايران و هم ساخت روسيه) و سامانه موشكي برد بلند اس 200 توسط قرارگاه خاتم الانبياي ارتش جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد. سامانه موشكي دوربرد عماد، سامانه موشكي دوربرد قدر و سامانه موشكي دوربرد سجيل، سامانه موشكي پدافند مرصاد، موشك ارتفاع متوسط شلمچه، موشك كروز و موشك دوربرد قاصد و موشك دوربرد ياسر اشاره كرد.
 زمانبندي رزمايش‌ها و آزمايش‌هاي نظامي غيرقابل تغيير است
رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در مراسم رژه گراميداشت سي و ششمن سالگرد دفاع مقدس تاكيد كرد: آزمايش‌هاي نظامي و رزمايش‌هاي جمهوري اسلامي طبق جدول زمانبندي شده ادامه خواهد يافت و تحت هيچ شرايطي تغيير نمي‌كند. سردار سرلشکر علي باقري اظهار كرد: آزمايش‌هاي نظامي و رزمايش‌هاي جمهوري اسلامي طبق جدول زمانبندي شده ادامه خواهد يافت و تحت هيچ شرايطي مورد تغيير قرار نمي‌گيرد و هرگاه صلاح بدانيم آنها را رسانه‌اي خواهيم كرد چرا كه ما بايد آماده باشيم و در مقابل هيچ تهديدي غافلگير نشويم. وي افزود: اجتناب از جنگ صرفا با قدرت بالا و آمادگي امكانپذير است. ما اگر خواهان صلحيم كه هستيم تنها با قدرتمند شدن ساختار دفاعيمان مي‌توانيم به صلح برسيم. با اتكا به توان بازدارندگي و توان دفاعي راهبردي مي‌توان دشمن را از خيال جنگ برحذر داشت. رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به اقدام اخير آمريكا در حمايت از رژيم صهيونيستي تصريح كرد: اقدام اخير آمريكاي جنايتكار و بسته حمايتي آنها از رژيم غاصب صهيونيستي كه تصويب كرده‌اند، ما را در قدرت افزايي دفاعي كشور مصمم‌تر مي‌كند. آمادگي‌هاي دفاعي در تراز جمهوري اسلامي در سطح قابل قبولي برقرار است. باقري اضافه كرد: نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي، سپاه، ارتش، بسيج و نيروهاي نظامي و انتظامي با قدرت به كار خود ادامه مي‌دهند و هر تلاش و اظهارنظري براي تضعيف توان‌ها ناداني و بازي در زمين دشمن است. وي در ادامه بيان كرد: جمهوري اسلامي به عنوان لنگرگاه ثبات در جنوب آسيا هرگونه حضور خارجي را در منطقه ناامني تلقي مي‌كند و امنيت منطقه را امنيت خود مي‌داند و هيچ چشمداشتي به خاك بقيه كشورها ندارد.
 به پرسه‌زدن دشمن پيرامون خانه خود بسيار حساس هستيم
همچنين رژه بزرگ نيروهاي مسلح كشورمان با محوريت نيروي دريايي ارتش و سپاه در سطحي گسترده در خليج فارس و تنگه هرمز برگزار شد و تعداد زيادي از انواع شناورهاي رزمي و لجستيك نيروهاي دريايي ارتش جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از مقابل جايگاه رژه رفتند. فرمانده كل سپاه با تاكيد براينكه آمريكايي‌ها بيش از اين سرمايه و ثروت مردم آمريكا را با حضور شرارت‌آميز خود در خليج فارس ضايع نكنند، گفت: اينجا خانه ماست و ما نسبت به پرسه زدن دشمن پيرامون خانه خود بسيار حساس هستيم. سرلشكر پاسدار محمدعلي جعفري در حاشيه برگزاري رژه گسترده نيروهاي مسلح در بندرعباس با تاكيد بر اينكه با وجود رفتارهاي غيرحرفه‌اي آمريكايي‌ها، بحمدا... با هوشمندي و هوشياري نيروي دريايي سپاه امنيت خليج فارس و تنگه هرمز تامين شده است، گفت: ما نشان داده‌ايم كه از شاخص‌ها و مولفه‌هاي لازم براي اجراي مسئوليت و ماموريت واگذار شده براي ايجاد امنيت در اين منطقه حساس، حياتي و راهبردي دنيا برخوردار بوده و در تلاشيم روز به روز به قابليت‌هاي خود در اين حوزه بيفزاييم. وي افزود: پيامدهاي حضور نيروي دريايي سپاه در خليج فارس و تنگه هرمز نشان مي‌دهد واگذاري ماموريت برقراري امنيت در اين منطقه به اين نيرو، دقيق، هوشمندانه و درست بوده است. جعفري در ادامه با اشاره به رفتارهاي غيرحرفه‌اي آمريكايي‌ها در منطقه گفت: اين آمريكايي‌ها هستند كه به دليل رفتارهاي نامتعادل و عدم تسلط و اشراف اطلاعاتي براي خود و برخي كشورها توليد هزينه كرده‌اند. وي ادامه داد: در واقع آنها كه مدعي رفتار حرفه‌اي هستند از خود سوال كنند كه حضورشان در خليج فارس امنيت آفرين بوده است يا مخل يا خسارت‌آفرين منطقه؟! فرمانده كل سپاه خطاب به آمريكايي‌ها تاكيد كرد: به تاسي از رهبر معظم انقلاب و فرماندهي كل قوا به آمريكايي‌ها اعلام مي‌كنيم بهتر است بيش از اين سرمايه و ثروت مردم آمريكا را با حضور شرارت آميز و خسارت آفرين در خليج فارس ضايع نكند و براي عرض اندام و ماجراجويي به همان خليج خوك‌ها بروند. جعفري در پايان با تاكيد بر اينكه خليج‌فارس خانه ما است و ما نسبت به پرسه زدن دشمن پيرامون خانه خود بسيار حساس هستيم گفت: با وجود ادعاهاي دشمن و تلاش رسانه‌هاي صهيونيستي و نظام سلطه، وحدت، انسجام، هم افزايي، هم پوشاني، تعامل و همكاري‌هاي دقيق در مجموعه نيروهاي مسلح به ويژه ارتش و سپاه از جمله در خليج فارس، تنگه هرمز و درياي عمان سكه رايج بوده و واقعيتي انكار ناپذير بوده و نشان مي‌دهد لحظه‌اي از انديشيدن پيرامون ارتقاي دامنه هماهنگي‌ها و همكاري‌ها و افزايش قدرت دفاعي كشور غافل نبوده و به عنوان يد واحده مشت آهنين ملت ايران برابر دشمنان خواهيم بود.
 بازداشت كانادايي‌ها و استراليايي‌هاي متجاوز در خليج‌فارس
 فرمانده نيروي دريايي ارتش هم با بيان اينكه نيروي دريايي ارتش و سپاه ملزوم و لازم هم هستندگفت: اين دو ارگان پشتيبان هم هستند و كاملا همديگر را تامين مي‌كنند. امير دريادار حبيب‌ا... سياري افزود: آنجايي كه استكبار جهاني عنوان كرده بود ايراني‌ها نبايد در منطقه خليج‌فارس و درياي عمان رزمايش انجام دهند جواب دندان شكني مقام معظم كل قوا كه اعلام كردند چه غلط‌هاي زيادي تنگه هرمز و خليج‌فارس خانه ماست، ما در منطقه خود رزمايش انجام مي‌دهيم شما برويد در منطقه خود رزمايش انجام دهيد. همچنين جانشين فرمانده نيروي دريايي سپاه در حاشيه اين مراسم گفت كه اين نيرو تاكنون 2 بار آمريكايي‌ها، 2 بار انگليسي‌ها، يك بار كانادايي‌ها و يك بار هم استراليايي‌هاي متجاوز را در خليج فارس دستگير كرده است. دريادار عليرضا تنگسيري اظهار داشت: در خليج‌فارس به دنبال آشوب نبوده و خواهان امنيت هستيم. در روز گذشته امير ظهير مالكي، فرمانده قرارگاه عملياتي لشكر 21 حمزه نيز در رژه نيروهاي مسلح آذربايجان‌شرقي گفت: دشمن بداند، نيروهاي مسلح ما با آمادگي بسيار بالا و به فرماندهي مقام معظم رهبري، در مقابل هر گونه تهديد مي‌ايستند.
 اقتدار نيروهاي نظامي ايران از وقوع هر جنگي جلوگيري مي‌كند
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام هم ديروز در مراسم رژه نيرهاي مسلح كه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز برگزار شد، گفت: نيروهاي مسلح كشورمان با اقتدار و گوش به فرمان مقام معظم رهبري آماده دفاع از كيان و مرزهاي ايران اسلامي هستند. سردار سرتيپ پاسدار محسن رضايي افزود: نيروهاي مسلح در كانون قدرت ملي ما هستند و ارتش، سپاه پاسداران، بسيج و نيروي انتظامي در آمادگي كامل به سر مي‌برند. دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه اقتدار ايران اسلامي بايد ادامه پيدا كند، گفت: هر چه بُرد موشك‌هاي ما بيشتر باشد، جنگ كمتر اتفاق مي‌افتد و امنيت ما بيشتر مي‌شود. كساني كه نگران قدرت نظامي ما هستند، هراس دارند كه به ايران حمله كنند و واي به آن روز كه كشورهاي اطراف ما احساس كنند كه اگر به ايران حمله كنند، اتفاقي نخواهد افتاد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه