الـــو آرمــــان

کمک به ساخت مسجد
مسجدی در روستای سیاه‌اسطلخ صومعه‌سرا وجود دارد که خیلی قدیمی است و احتیاج به بازسازی و تعمیرات اساسی دارد. از خیرین و اوقاف درخواست داریم که سری به این روستا بزنند و برای کمک به ساخت این دوباره این مسجد اقدام کنند.
صفایی از تهران

ترشی‌های فله‌ای
در بیشتر میادین فروش میوه و مغازه‌ها مشاهده می‌شود که در این فصل که فصل ترشی و شور است، ترشی‌ها و شورهای فله‌ای به فروش می‌رسانند. سوالی که برای من پیش آمده، این است که آیا مسئولان بهداشتی نظارت لازم را بر فروش فله‌ای این محصولات دارند و آیا مشتریان میادین میوه و تره‌بار می‌توانند نسبت به سلامت ترشی و شور فله‌ای مطمئن باشند.
شادمهر از تهران
نذری‌های محرم
این روزها رفته‌رفته دیگر داریم به ماه محرم نزدیک می‌شویم. می‌خواستم از این طریق از کسانی که در این ماه عزیز نذری می‌دهند، درخواست کنم که نذری را در حد و نصاب خود بدهند و کمی هم از این نذری برای افراد بی‌بضاعت و فقیر جامعه کنار بگذارند تا بلکه با این کار دعای خیر این افراد بدرقه راه این عزیزان باشد.
یک شهروند از زنجان

تعطیلی  داروخانه‌ها
بیشتر داروخانه‌هایی که غیرشبانه‌روزی هستند، در روزهای تعطیل هم باز نیستند. به نظرم لازم است مسئولان وزارت بهداشت کسانی را که می‌خواهند مجوز داروخانه بگیرند، مجبور کنند که حتما در روزهای تعطیل هم باز باشند؛ چرا که مساله خدمات‌رسانی به شهروندان در حوزه پزشکی و درمان تعطیل‌بردار نیست.
اسدوند از تهران

غذاهای ایرانی
اغلب درباره غذاهای ایرانی شنیده می‌شود که می‌گویند این غذاها پرچربی هستند و از این نظر مصرف مداوم آنها به بدن آسیب می‌رساند. جالب است که ایرانی‌ها برای قرن‌ها این غذاها را مصرف کرده‌اند و مشکلی برایشان ایجاد نشده است، اما حالا این حرف‌ها مطرح می‌شود. البته اگر واقعا کارشناسان به این نکته اعتقاد دارند و آسیب‌های وارده را جدی می‌دانند، بهتر است بیشتر اطلاع‌رسانی کنند و بکوشند الگوهای غذایی مردم را به‌شکل صحیحی تغییر بدهند.
مهشیدزاده از تهران

سفید بالک‌ها
من در خیابان مفتح شمالی، خیابان گلزار زندگی می‌کنم. تا همین چند وقت پیش خبری از سفیدبالک‌ها در این محدوده نبود، اما حالا و در حالی که فصل تابستان هم تمام شده است، سروکله این حشرات در این محدوده هم پیدا شده است. ظاهرا برخوردهای شهرداری تهران با این پدیده که دو سه سالی است گریبانگیر شهرمان شده، جای اینکه جلو گسترش و
زاد و ولد بی‌امان آنها را بگیرد، کاری از پیش نبرده است. نگرانی من این است که سفیدبالک‌ها در فصل زمستان هم مهمان شهر ما باشند.
یک شهروند از تهران

گرانی لوازم التحریر
هر سال در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید خبرهای زیادی مبنی بر افزایش قیمت لوازم‌التحریر منتشر می‌شود، اما ظاهرا مسئولان جز برگزاری نمایشگاه‌هایی که چندان هم قیمت‌های آنها با بازار آزاد فرقی ندارد، اقدام دیگری انجام نمی‌دهند. امسال هم همین اتفاق افتاده است. همین دیروز برای خرید لوازم‌التحریر فرزندم به مغازه رفته بودم و قیمت‌ها آن‌قدر سرسام‌آور بود که حیرت کردم. از مسئولان تقاضا دارم واقعا چاره‌ای برای حل این مشکل بیاندیشند تا مردم در این گرانی افسارگسیخته و وضعیت نابسامان اقتصادی بیش از این به زحمت نیافتند.
اکبرزاده از تهران

بیکاری
به نظر می‌رسد وقتی در جامعه ما درباره بیکاری حرف می‌زنند و نرخ آن را اعلام می‌کنند، برخی شاخص‌ها و معیارها مشخص نیست. مثلا بالاخره باید معلوم شود چند ساعت کار در هفته به عنوان شغل محسوب می‌شود و آیا مزدی که در قبال آن دریافت می‌شود، کفاف امورات یک فرد را می‌دهد. همچنین باید بگویند که به چه کسی بیکار می‌گویند: کسی که دنبال کار می‌گردد، یا کسی که صرفا شاغل نیست. در عین حال باید روشن کنند که بالاخره مساله اشتغال جوانان در این مملکت اهمیت و اولویت دارد یا هر کس در هر رده سنی بیکار است، باید شغلی برای او فراهم شود. منابع لازمی هم که برای تولید یک فرصت شغلی ارائه می‌شود و گاه سر به میلیون و میلیارد می‌گذارد، به‌صورت دقیق باید محاسبه شود.
صورت‌پناه از تهران

جوابیه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
پیرو درج مطلبی در تاریخ21/6/95 تحت عنوان«اتوبوسرانی» به اطلاع می‌رساند: طبق بررسی‌های به عمل آمده در خط228(پایانه شهید بهشتی- بیمارستان امام خمینی(ره)) ایستگاه دژبان عدم توقف اتوبوس‌ها رویت نگردیده است و لذا شهروند محترم در صورت مدنظر داشتن روز خاص تاریخ و ساعت آن را به سامانه1888 اعلام تا بررسی لازم صورت پذیرد.
فریگرد رزم آزما
 مشاور مدیرعامل در امور اطلاع رسانی و تبلیغات

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه