ارکستر خانه هنرمندان رونمایی شد

انتقاد از توهین به هنرمندان

آیین رونمایی از ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران با حضور علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد. آیین رونمایی از ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران بعدازظهر سه شنبه ۳۰ شهریور ماه با حضور علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی، محمد سریر رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان و علاقه مندان در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد.مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به فعالیت خانه هنرمندان ایران در رشته‌های مختلف هنری اشاره کرد و گفت: خانه هنرمندان ایران در زمینه فعالیت‌های مختلف هنری به ویژه هنرهای تجسمی و تئاتر کارنامه بسیار خوبی دارد. ما در این میان تلاش کردیم با توجه به اهمیت رشته موسیقی در این زمینه نیز گام‌هایی برداریم، به همین منظور به همت دکتر محمد سریر، ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران رسما در روز عید سعید غدیرخم فعالیت خود را آغاز می‌کند. مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با ابراز خوشحالی از ورود محمدرضا شجریان به کشور و بهبود نسبی او گفت: خوشبختانه به همت تیم پزشکی و دعای مردم و دوستداران هنر، استاد آواز ایران به سرزمین مادری خود بازگشتند. امید است ایشان هرچه زودتر بهبود ی کامل یابند و بار دیگر در صحنه هنر این سرزمین حاضر شوند.رجبی معمار در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: متاسفانه در روزهای اخیر مطالب یک نشریه باعث ناراحتی مردم، هنرمندان و دوستداران هنر شده است که امیدوارم مسئولان محترم کشور در برابر این موضوع تدبیری بیندیشند و با اقدام خود از تکرار دوباره چنین موضوعاتی جلوگیری کنند.
 باید به یک صدای واحد برسیم
محمد سریر آهنگساز و رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران نیز طی سخنانی کوتاه درباره ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران گفت: میانگین سن نوازندگان ما در این گروه تنها ۲۰ سال است، اگرچه سن نوازندگان ما نسبتا پایین است اما این گروه ظرفیت‌های هنری بسیار بالایی دارد که قطعا در آینده بیشتر جلوه‌گری خواهد کرد.وی افزود: باید در حوزه موسیقی بکوشیم به یک صدای واحد و هماهنگ دست پیدا کنیم تا از این طریق بتوانیم سنت و فرهنگ موسیقایی خود را به نسل‌های بعد انتقال دهیم. جوانان امروز با عشق به موسیقی می‌توانند در آینده به عنوان هنرمندانی بزرگ موسیقی ملی این سرزمین را پاس بدارند.
 هنرمندان به یک موضوع مهم توجه کنند
علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی پس اجرای ارکستر و گروه کر خانه هنرمندان ایران از دو نمایشگاه «هنر برای صلح» و نمایشگاه آثار هنرمندان جانباز و ایثارگر در خانه هنرمندان ایران بازدید کرد. دبیر شورای امنیت ملی در جریان بازدید از نمایشگاه «هنر برای صلح» گفت: ما همیشه ملت صلح‌طلبی بوده‌ایم، اما این به معنای ظلم‌پذیری نیست و هنرمندان ما باید به این مهم توجه کنند. ما هیچ گاه قصد تجاوز نداشته‌ایم اما پاسخ هر متجاوزی را با قدرت خواهیم داد، این مهم در بخش فرهنگی و هنری بر عهده هنرمندان است.براساس این گزارش بعد از برگزاری مراسم سخنرانی قطعه‌های «ای ایران»،
«علی‌ای همای رحمت»، «شیرین و فرهاد» در آیین رونمایی از ارکستر خانه هنرمندان ایرانی به رهبری محمد سریر اجرا شد.علی مسیبی، کامران‌عروج‌زاده، سمیرا‌محسنی، نوید ناصحی‌فر، فرهاد خزری، گلنازنویدان، فرزاد امیدی، نوید یزدانیان، آناهیتاخسروی، بهاره‌یاوری، روشنک کی‌منش و سمیه کنعانی، کیاناآرامش، علی‌بهارلو، ملیکا راسخی‌نژاد، فرامرزعباسی، مهدی‌زارعی، موحد مهدوی، حمیده‌عباسی‌پور، محمد ابراهیم‌زاده، محمدرضانامجو، فرشاد حیدری، کیوان‌دباغی، پرنیان‌آقایانی، مهرنوش‌مهرپوریا، سهیل‌ملک‌زاده، ویداملاحسنی، گلسانا شناسایی، المیرانعمت‌زاده و سحر بغدادی اعضای گروه کر و نوازندگان ارکستر خانه هنرمندان ایران را تشکیل می‌دادند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه