منهای‌فوتبال

کوهنوردان ایرانی را به تبت راه نمی‌دهند
ایسنا: پروانه کاظمی به هدف خود که صعود به چوآیو ششمین قله بلند جهان بود، نرسید. اولین بانوی فاتح اورست‌ و لوتسه در مورد هدف خود برای صعود به قله چوآیو اظهار کرد: در کل تابستان تلاش و برنامه‌ریزی و تمرین داشتم تا بتوانم یک صعود 8000 تایی دیگر را تجربه کنم. قصد صعود به ششمین قله بلند دنیا با ارتفاع 8201 متر را در تبت داشتم اما بدون اینکه بدانم چرا، مجوز حضور در خاک تبت برای کوهنوردان ایرانی میسر نیست. من تنها ایرانی این تیم بودم و قرار بود به عنوان یک فرد باتجربه  کوهنوردانی که از سراسر دنیا در این تیم حضور دارند را همراهی کنم اما درست دو هفته مانده به شروع صعود به من اطلاع دادند که چین به ایرانی‌ها مجوز صعود به این قله را نمی‌دهد و ایرانی‌ها اصلا اجازه فعالیت در خاک تبت را ندارند.

پولادگر به هیچ وجه برای تیم ملی کم نگذاشت
تسنیم: بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: به نظرم باید مردانه حرف زد. پولادگر به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو در سال‌های گذشته و به‌خصوص در 2 سال اخیر بهترین امکانات را برای ما فراهم کرد و تمام تلاشش را کرد تا اردو‌های تیم ملی در بهترین شرایط برگزار شود. او حتی اگر من را هم از تیم ملی کنار بزند باز هم نمی‌توانم زحمات او را نادیده بگیرم. وی ادامه داد: اینکه بارها به این جمله اشاره کرده‌ام که خودم را مقصر نتیجه المپیک می‌دانم به آن معنی نیست که کارم را بلد نیستم و یا اینکه خدایی ناکرده کم گذاشته‌ام، تنها موضوعی که آن را ندیدم حاشیه‌های پنهانی بود که بعد از یونان در تیم بود. تنها تقصیر من این بود که این حاشیه‌ها را ندیدم.

کمیته پاراالمپیک باید مستقل می‌شد
تسنیم: سید نصرا... سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان در مراسم استقبال از آخرین گروه کاروان پاراالمپیک کشورمان اظهار داشت: در این دوره از مسابقات ورزشکاران عزیز کشورمان نتایج بسیار خوبی به خصوص در دو رشته تیمی والیبال نشسته و فوتبال به دست آوردند و والیبال نشسته توانست مقام قهرمانی خود را که در پاراالمپیک قبلی از دست داده بود، مجددا پس بگیرد و با اقتدار قهرمان شود.وی همچنین در خصوص انتزاع کمیته ملی پاراالمپیک از کمیته ملی المپیک اظهار داشت: کمیته پاراالمپیک ایران به سطحی رسیده بود که از نظر ساختاری باید مستقل می‌شد و این نیاز احساس شده بود. خوشبختانه این اتفاق به صورت قانونی افتاد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه