الـــو آرمــــان

لوله‌کشی گاز
مدرسه ابتدایی شهید نمازی خرم‌آباد لرستان واقع در محله محروم و فقیر نشین پشت بازار و درب دلاکان، به‌رغم اینکه در مرکز استان قرار گرفته است و با اینکه لوله گاز از 50 سانتی‌متری آن می‌گذرد، فاقد دسترسی به شبکه گازرسانی است و به همین دلیل در آن از بخاری‌های قطره‌ای استفاده می‌شود. از خیران و نیکوکاران عزیز کشورمان که همیشه در کارهای خبر پیشقدم می‌شوند، درخواست می‌کنم در این باره نیز آستین همت را بالا بزنند و شرایطی را فراهم بیاورند که خطری متوجه دانش‌آموزان و اولیای مدرسه نباشد و حوادث تلخ گذشته تکرار نشود.
اکبر بزرگمهر از خرم‌آباد لرستان

مستاجران و گرانی مسکن!
مستاجران از نرخ بالا و افزایش سالانه بیش از حد اجاره خانه در تهران در رنج و عذابند. هیچ تردیدی وجود ندارد که رسیدگی به مشکل اقتصادی مستاجران ضروری است. کافی است تصور کنید یک کارگر با حقوق ثابت 900هزار تومان چطور می‌تواند از پس تهیه یک خانه 40 متری با ودیعه 20 میلیون تومان و 750 هزار تومان اجاره بربیاید و سایر مخارج زندگی را نیز پاسخگو باشد؟ پرسش من از مسئولان محترم این است که آیا در جریان این مساله نیستند؟ و اگر هستند، چرا تاکنون فکری به حال بحران مسکن نکرده‌اند؟
اکبری از تهران

بنزین
خودرو شخصی بنده پراید است. در این مدت اخیر برای پر کردن باک بنزین خود به سه پمپ بنزین در میدان بهمن، چهارراه چیت‌سازی و محله عبدل‌آباد مراجعه کرده‌ام. در تمام این موارد بعد از پر کردن سی لیتر بنزین که ظرفیت باک پراید است، در کمال تعجب متوجه شده‌ام که هنوز یک خط بنزین خالی است. این نشان‌دهنده آن است که در این پمپ‌‌بنزین‌ها به جای بنزین هوا در باک‌ها می‌رود و کسی هم جوابگوی مردم نیست. از مسئولان بازرسی درخواست داریم که سری به این پمپ‌بنزین‌ها بزنند تا جلو چنین تخلفات آشکاری را بگیرند و اجازه ندهند دیگر حقی از شهروندان در این باره ضایع شود.
یک شهروند از تهران

مواد مخدر
پیشنهاد می‌شود مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر به منظور آشنایی بیشتر خانواده‌ها به ویژه جوانان با معضل اعتیاد و اثرات اجتماعی آن، برنامه‌هایی را  مانند قبل به صدا و سیما سفارش دهند تا از تلویزیون پخش شود. چنین برنامه‌هایی تاثیر بیشتری بر افکار عمومی خواهد گذاشت و آنها را درباره نتایج ویرانگری که مصرف مواد مخدر و اعتیاد به آن در زندگی شهروندان بر جای می‌گذارد، هشیار خواهد کرد. باید همه توان خود را به کار بگیریم تا جلو گرایش جوانان به اعتیاد و مواد مخدر را بگیریم.
صبورنسب از تهران

مشکلات اقتصادی
فشارهای اقتصادی‌ای که در سال‌های اخیر به جامعه وارد شده است، تاثیر منفی و خردکننده‌ای بر قشر ضعیف جامعه می‌گذارد. الان کار به جایی رسیده است که برای فرزاندان دانش‌آموز خود نمی‌توانیم وسایل مدرسه تدارک ببینیم و وقتی به فروشگاه‌ها می‌رویم، همیشه شرمنده و دست‌خالی برمی‌گردیم. چرا کسی به فکر ما نیست؟
یک شهروند از مرتضی‌گرد

مترو
شلوغی و ازدحام بیش از حد در قطارهای مترو واقعا معضلی شده است برای تمامی مردم. پنجشنبه‌ای که گذشت، حدود نیم ساعت در ایستگاه مترو امام خمینی معطل شدم تا بتوانم سوار قطار شوم و به محل کار خود برسم؛ بس که قطارها لبریز از مسافر بود و جایی برای سوارشدن مسافر تازه نداشت. مسئولان  با توجه به بازگشایی مدارس و افزایش مسافران مترو فکری به حال این معضل کنند.
ایزدیاری از تهران

مسئولیت‌های اجرایی
گاهی اوقات طرح موضوعی می‌تواند مسئولان را از نارسایی منطقه‌ای و مشکلات مردم آگاه کند. البته باید این زمینه فراهم شود تابه محض این که مطلبی در مطبوعات منعکس شد، حس همکاری و مسئولیت بیشتری از سوی مسئولان وجود داشته باشد و افرادی ‌که مسئولیت‌های اجرایی دارند، در رفع مشکلات هموطنان تلاش کنند تا گرهی از مشکلات فرو بسته آنان باز شود.
احمدی از تهران

قنادی‌ها
 به نظر می‌رسد مسئولان سازمان تعزیرات  نظارتی بر عملکرد قنادی‌ها ندارند، چراکه نرخ شیرینی در هر یک از مغازه‌ها متفاوت است و هر شیرینی‌فروشی به تشخیص خود قیمت‌گذاری می‌کند. از این مسئولان درخواست داریم رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار دهند تا تعرفه‌های اتحادیه در همه جا به‌طور یکسان عملی شود.
سعیدی از تهران

مشکلات اقتصادی
افزایش قیمت اقلام اساسی و مورد نیاز مردم کلافه‌کننده شده است. یک روز برنج، روز دیگر لبنیات، روز دیگر مواد شوینده و در حال حاضر قند و شکر.... مردم دیگر توان این همه گرانی ندارند. لطفا دولت محترم فکری به گرانی بکند.
یک شهروند از تهران

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه