کوتـــاه

کلاهبرداری در پوشش سایت تبلیغاتی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان، از کلاهبرداری در پوشش سایت‌های معتبر تبلیغاتی خبر داد. سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی گزارشات واصله از پلیس فتای استان‌های دیگر و تماس شهروندان اقصی نقاط کشور با این پلیس مبنی بر کلاهبرداری از طریق سایت‌های معتبر تبلیغاتی در فضای مجازی با درج آگهی فروش پرندگان و سایر حیوانات خانگی با قیمت نازل‌تر از بازار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت. وی اظهار داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهم ۴۳ عدد سیم کارت و ۱۵ عدد کارت بانکی کشف و ضبط شد که با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم به صراحت به بزه انتسابی و اینکه با درج آگهی فروش پرندگان و سایر حیوانات خانگی با قیمت نازل‌تر از بازار در سایت‌های تبلیغاتی معتبر، اعتماد کاربران را جلب کرده و با فریب ۴۰ نفر از آنان حدود ۳۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است، اعتراف کرد.

 

کشف ۴۰۷ کیلوگرم مواد مخدر

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان سراوان از کشف ۴۰۷ کیلو مواد مخدر در درگیری با قاچاقچیان مسلح و توقیف یک دستگاه خودرو در این رابطه خبر داد. سرگرد مراد امیری گفت: در راستای مبارزه قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران یگان تکاوری ۱۱۱ با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان حین گشتزنی‌های هدفمند در محور قدیم سراوان به خاش به دو دستگاه خودرو تویوتا مشکوک شدند. وی افزود: پس از هماهنگی قضائی و اجرای طرح مهار، ماموران به این خودروها دستور ایست داده ولی قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران و بدون توجه به سمت مسیرهای فرعی و خاکی متواری شدند. امیری گفت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، خودروهای قاچاقچیان به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه متوقف و اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کرده که با توجه به آتش پر حجم ماموران و تنگ شدن عرصه، با استفاده از تاریکی شب و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند. جانشین فرمانده انتظامی شهرستان سراوان ضمن تلاش پلیس برای دستگیری این قاچاقچیان خاطرنشان کرد: ماموران در بازرسی دقیق از این دو خودرو ۴۰۷ کیلوگرم تریاک که در زیر گالن‌های سوخت جاسازی شده بود کشف کردند.

 

آتش‌سوزی جنگل مهار شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که با تلاش گروه‌های اعزامی و همکاری دیگر نیروهای حاضر در منطقه، آتش سوزی جنگل صفی آباد شهرستان مینودشت در شرق استان، ظهر شنبه مهار شد. ابوطالب قزلسفلو اظهار داشت: هم اینک جنگلبانان این اداره کل در تمام شهرستان‌های درگیر آتش سوزی جنگل‌ها طی روزهای اخیر، در آماده باش کامل هستند.به گفته وی؛ 150 هکتار از عرصه‌های جنگلی در 21 نقطه از شهرستان‌های گالیکش، مینودشت، کلاله، رامیان، علی آباد، گرگان و کردکوی در پنج روز اخیر دچار آتش سوزی شده بود.وی افزود: حریق در عرصه‌های جنگلی بیشتر کف جنگل، لاشه برگ‌ها و علف‌های هرز را سوزانده و به درختان سبز و زنده کمتر آسیب وارد شده است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه