روابط بین‌الملل فدراسیون عملکرد ضعیفی داشت

بیژن ذوالفقار نسب :

روابط بین‌الملل فدراسیون عملکرد ضعیفی داشت

آرمان: انتخاب برترین‌های آسیا و عملکرد لژیونرهای کشورمان از مهم‌ترین بحث‌های اهالی فوتبال در روزهای گذشته بوده است. بیژن ذوالفقار نسب پیشکسوت فوتبال کشورمان در این خصوص صحبت کرد.

نظر شما در مورد درخشش لژیونرهای ایران چیست؟

خوشبختانه در هفته‌های اخیر شاهد عملکرد بسیار خوب لژیونرهای ملی پوش کشورمان بوده ایم.به نظر من بازیکنانی مانند سردار آزمون و علیرضا جهانبخش از هوش و استعداد قابل توجهی برخوردار هستند و اگر قدر خود را بدانند و در انتخاب‌های خود دقت کنند، انتقال آن‌ها به تیم‌های بزرگ اروپایی دور از دسترس نیست.

ظاهرا شما در خصوص تعداد تیم‌های صعود کننده از لیگ یک به لیگ برتر انتقاد داشتید!

در حال حاضر فقط دو تیم می‌توانند از لیگ یک به لیگ برتر فوتبال کشورمان صعود کنند که این تعداد در مقایسه با سایر کشورها کم است،زیرا در اکثر کشورهای صاحب فوتبال،سهمیه تیم‌های لیگ یکی برای صعود به دسته بالاتر حداقل 1+2 است. به نظر من فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کشور ما نیز باید قوانین مربوط به نحوه صعود تیم‌های لیگ یک به لیگ برتر را مورد بازنگری قرار دهند و از شیوه 1+2 استفاده کنند.بدین ترتیب دو تیم به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود می‌کنند و تیم سوم نیز در دیدار پلی آف به مصاف تیم چهاردهم لیگ برتر می‌رود تا تکلیف شانزده تیم نهایی دوره بعد لیگ برتر مشخص شود.

در مورد برترین‌های آسیا چه نظری دارید؟

متاسفانه کنفدراسیون فوتبال آسیا حتی در یک زمینه نیز فوتبال ایران را در مراسم بهترین‌های فوتبال آسیا به عنوان نامزد دریافت جایزه انتخاب نکرد.در این زمینه ضعف روابط بین المللی ورزش ما نیز به طور حتم موثر بوده است. شاید در بخش بهترین بازیکن فوتبال آسیا،بازیکنان ژاپنی،کره‌ای و... بهتر بوده باشند اما فوتبال ما می‌توانست در بسیاری از بخش‌های دیگر نامزدی برای دریافت جایزه داشته باشد.امیدوارم از این پس کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال کشورمان با جدیت بیشتری استعداد‌ها و ظرفیت‌های فوتبال ایران را به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کند تا در سال‌های آینده بتوانیم در جمع برترین‌های قاره کهن حضور دشته باشیم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه