خبر مهم سازمان اطلاعات سپاه

آرمان: پرونده جنجالی بابک زنجانی با حکم صدور اعدام در ظاهر امر به ایستگاه آخر می‌رسد اما در حقیقت اعدام بابک زنجانی پایان ماجرا نیست و ابعاد دیگری از این پرونده همچنان در لایه‌ای از ابهام است. به‌طور قطع در آینده مسئولان باید نسبت به این پرونده در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند. بنا به گفته جهرمی وزیر کار و رفاه اجتماعی احمدی نژاد قوه قضائيه هنوز به بخش‌های مختلفی از فسادهای پرونده بابک زنجانی نرسیده است. از سویی سردار نجات جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران روز گذشته خبر داد که به‌زودی خبرهای مهمی از مفاسد اقتصادی و شبکه‌های نفوذی منتشر می‌شود.

پــــرونده ‌زنجانی همچنان در شعبه15 دادگاه انقلاب

پرونده دو تن از متهمان نفتی که چندی پیش دیوان عالی کشور، محکومیت آنها به اعدام را نقض کرده، همچنان در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به سر می‌برد و به شعبه هم‌عرض ارجاع نشده است. میرسجادسعیدمهر، وکیل مدافع حمید فلاح هروی، متهم ردیف سوم پرونده نفتی اظهار کرد: با اینکه بیشتر از یک ماه از نقض حکم آقای فلاح و شمس می‌گذرد و پرونده هم به دادگاه برگشته اما هنوز به شعبه هم‌عرض ارجاع نشده است. این وکیل دادگستری اضافه کرد: پرونده موکل همچنان در شعبه 15 دادگاه انقلاب است و حتی اجازه دیدن و مطالعه آن را هم به ما نداده‌اند. سعیدمهر وضعیت روحی موکلش در زندان را خوب توصیف کرد و گفت: منتظریم پرونده به شعبه هم‌عرض ارجاع شود تا شاید قاضی جدید به تکلیف قانونی خود مبنی بر اعمال ماده 242 قانون آیین دادرسی کیفری و تبدیل قرار بازداشت موکل عمل کند. پرونده بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی هم که حکم اعدامش در دیوان عالی کشور تایید شده، همچنان در شعبه 15 دادگاه انقلاب است. پیشتر حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگو و معاون اول قوه‌قضائیه گفته بود شاید برای رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم دیگر در شعبه هم‌عرض، به حضور بابک زنجانی یا افراد دیگر نیاز باشد.

چگونه به زنجانی نفت دادند

به نقل از دیده بان ایران، سید محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی ایران در کابینه اول محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه در رابطه با آقای بابک زنجانی هم من اعتقاد دارم که باید دید چه کسی بابک زنجانی را بابک زنجانی کرد، گفت: چه کسی اجازه داد دو میلیارد یورو در اختیارش قرار بگیرد؟ مگر می‌شود شما همین الان نفت خریداری کنید؟! تا ضمانتنامه بانکی نمی‌گرفتید، تا پول نقد ازشما نمی‌گرفتند، نفت به کسی نمی‌دادند، همین الان هم نمی‌دهند. وی در ادامه اظهار کرد: مبارزه با فساد با اعدام افراد انجام نمی‌گیرد. فسادی که ما در سیستم اجرایی کشور داریم باید با تغییر همان سیستم جلوی فسادها را بگیرد؛ چه در سیستم بانکی‌مان، چه در سیستم قضائي‌مان، چه در سیستم اجرایی‌مان، چه در سیستم گمرک، چه در سیستم مالیاتی باید تغییر صورت بگیرد. مدیر عامل سابق بانک صادرات با بیان اینکه با شفاف سازی در سیستم و از طرفی الکترونیکی کردن مجموعه کارها و قابل رصد کردن همه بخش‌های مختلف می‌توان یک مقدار جلو فساد را گرفت، عنوان کرد: در کنار این مساله هم باید افراد صالحی را بیاوریم. ما هر اندازه افراد ناسالم را بیاوریم، طبیعی است که فساد بیشتر می‌شود. بدون توجه به نیروی انسانی سالم اگر هم سیستم الکترونیکی شود باز هم چیزی تغییر نمی‌کند. در حقیقت مانند دزدهایی هستند که هر روز قفل‌ها پیشرفته‌تر می‌شوند و آنها هم در دزدی پیشرفت می‌کنند. در رابطه با مساله آقای زنجانی من فکر می‌کنم که قوه قضائيه مثل خود همان فسادی که آقای مه آفرید انجام داده بود، هنوز به بخش‌های مختلفی از این فسادها نرسیده است.

دروغ‌سازی رسانه‌ای

سردار حسین نجات جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های اطلاعاتی مرکز مقابله با جرایم سازمان یافته اقتصادی سازمان اطلاعات سپاه، پیرامون فضاسازی عناصر معاند و ضدانقلاب علیه این سازمان گفت: مشی سازمان این است که بدون کوچک‌ترین توجه و تاثیرپذیری از جوسازی‌ها هرجا که حقوق ملت، امنیت کشور و پاسداری از انقلاب اقتضا کند، در هماهنگی کامل با دستگاه قضائي به وظیفه انقلابی خود در برخورد با عوامل مخل پیشرفت و امنیت اقتصادی و اجتماعی عمل کند. نجات افزود: البته در راستای صیانت از کارآمدی دستگاه‌های نظام، برنامه این سازمان اطلاع‌رسانی بهنگام به مسئولان و پیشگیری از نفوذ و فساد است. جانشین سازمان اطلاعات سپاه درباره انتشار شایعاتی درباره دخالت بعضی از اعضای این سازمان در مفاسد اقتصادی و دستگیری آنها، این موضوع را کذب و دروغ‌سازی برخی رسانه‌های وابسته به دشمن دانست و افزود: دروغ پردازی چند رسانه معلوم الحال طی چند روز اخیر، تلاشی از سوی عناصر مرتبط با متهمان دستگیر شده برای جلوگیری از روند رسیدگی قضائي است. وی اعلام کرد:«در روزهای آتی خبرهای مهمی از برخورد با باندهای متخلف و بزرگ اقتصادی و شبکه‌های نفوذی مرتبط با سرویس‌های بیگانه به اطلاع مردم خواهد رسید.» بر این اساس به نظر می‌رسد خبرهای روزهای آتی که سردار نجات از انتشار آن در آینده سخن به میان آورد به پرونده بابک زنجانی بی ارتباط نباشد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه