ادامه صدرنشینی پرسپولیس

آرمان: هفته هجدهم لیگ برتر روز گذشته با انجام 5 مسابقه به پایان رسید که در پایان این دیدار ها تیم های پرسپولیس، ذوب آهن و سایپا حریفان خود را شکست دادند و سپاهان مقابل استقلال خوزستان متوقف شد.

توقف سپاهان مقابل استقلال خوزستان

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته هجدهم لیگ برتر عبدا... ویسی در حالی با سپاهان برای اولین بار در ورزشگاه غدیر اهواز برابر تیم فصل قبل خود قرار می‌گرفت که با یک ترکیب هجومی به دنبال کسب هر سه امتیاز بازی بود.بازی اما با برتری استقلال خوزستان در تصاحب توپ و میدان آغاز شد و این شاگردان پورموسوی بودند که چند موقعیت جدی روی دروازه سپاهان ایجاد کردند. در حالی که برتری با میزبان بود اما روی یک ضد حمله روی ارسال فرید کریمی به پنالتی رسید تا مسعود حسن‌زاده مجددا برای تیمش گلزنی کند و این تیم پیش بیفتد. در ادامه با ارائه یک بازی دفاعی از سوی سپاهان، استقلال خوزستان با وجود حملات زیاد در ایجاد موقعیت ناکام بود تا اینکه در دومین دقیقه اوقات تلف شده روی یک پرتاب بلند نانگ بازی را به تساوی کشاند. در نیمه دوم هم گلی به ثمر نرسید تا این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

سایر دیدارها

در دیگر دیدارهای روز گذشته سایپا با تک گل خلعتبری سیاه‌جامگان را شکست داد. تیم های پدیده و نفت تهران به تساوی بدون گل رضایت دادند. ذوب آهن با گلزنی محمدرضا حسینی و با نتیجه یک بر صفر تیم فولاد را از پیش رو برداشت. در آخرین مسابقه هفته هجدهم تیم های پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز به مصاف هم رفتند. در دقیقه 22 حرکت دونفره علیپور و مهدی طارمی این مهاجم را با دخسوس تک به تک کرد که طارمی در برخورد با دروازه بان گسترش فولاد متوقف شد اما داور دستور به ادامه بازی داد. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. در دقایق ابتدایی نیمه دوم گسترش فولادی ها با انجام بازی فیزیکی و خطا های پیاپی مانع از شکل گیری حملات پرسپولیس شده اند. در دقیقه 49 ضدحمله خطرناک گسترش فولاد در آستانه ورود مهاجم این تیم درون محوطه جریمه با تکل فوق‌العاده سیدجلال حسینی ناکام ماند و تشویق کادرفنی پرسپولیس را به همراه داشت. در دقیقه 54 شوت راه دور و فوق العاده محمد انصاری با مهار مناسب از فرناندو دخسوس همراه شد تا پرسپولیس همچنان از رسیدن به گل محروم باشد. دقیقه 63 سیدجلال حسینی بعد از خطای بازیکن حریف روی او، به اعتراض به داوری پرداخت که این مساله یک کارت زرد برای او به همراه داشت و بازی برابر صبای قم را از دست داد. در دقیقه 76 ارسال رامین رضاییان در یک رفت و برگشت با همکاری علیپور و طارمی در موقعیتی تک به تک در اختیار طارمی قرار گرفت و او با ضربه ای دقیق مقاومت گسترش را فرو ریخت. در دقیقه 88 برخورد عجیب مدافع گسترش و هل دادن مهدی طارمی می توانست یک ضربه پنالتی برای پرسپولیس به همراه داشته باشد که داور از این صحنه هم عبور کرد. طارمی در ادامه در اعتراض به این صحنه کارت گرفت و از بازی بعدی تیمش محروم شد. این مسابقه در نهایت با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید. زمانی که بازیکنان پرسپولیس و گسترش فولاد وارد زمین شدند همراه با این بازیکنان عده‌ای از آتش‌نشانان کشورمان هم وارد زمین شدند. بازیکنان پرسپولیس با بازوبند مشکی به زمین آمدند تا یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان را زنده نگه دارند. زمانی که مراسم تقدیر از آتش‌نشانان در حال اجرا بود فضای خاصی برای استادیوم آزادی حاکم شده بود به طوری که برخی از بازیکنان مثل وحید امیری به گریه افتادند. گریه‌های آتش‌نشانان حاضر در این مراسم هم باعث شده بود تا فضای خاصی در ورزشگاه ایجاد شود. تعدادی از آتش‌نشانان در زمانی که بازیکنان دو تیم مشغول گرفتن عکس تیمی بودند در کنار این بازیکنان قرار گرفتند. در اواسط نیمه اول بود که بین هواداران پرسپولیس و هواداران تراکتورسازی که برای حمایت از گسترش فولاد به ورزشگاه آمده بودند، درگیری لفظی رخ داد. هواداران پرسپولیس در برخی از صحنه‌ها شعار معروف «تیم تراکتورسازی» را بر علیه این تیم استفاده می‌کردند. برخی از مشوقان تیم پرسپولیس با لباس آتش‌نشانی از روی سکوها به حمایت از پرسپولیس مشغول بودند. بعد از گل طارمی طرفداران پرسپولیس سرود قهرمانی سر دادند. گوینده ورزشگاه تعداد تماشاگران حاضر در استادیوم را 30 هزار نفر اعلام کرد که این موضوع با واکنش طرفداران پرسپولیس روبه‌رو شد. در پایان هفته هجدهم تیم های پرسپولیس، تراکتورسازی، ذوب آهن و استقلال به ترتیب با 41، 37، 32 و 28 امتیاز در رده های اول تا چهارم قرار گرفتند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه