الـــو آرمــــان

خصوصی‌سازی

در رابطه با واگذاری شرکت‌های دولتی از طریق سازمان خصوصی‌سازی به بخش خصوصی باید عرض کنیم اولا این شرکت‌های دولتی جزو سرمایه‌های ملی به حساب می‌آیند و ثانیا شیوه واگذاری آنها به گونه‌ای است که بیشترشان به اهداف دولت در زمینه خصوصی‌سازی جامه تحقق نمی‌پوشانند. همین مساله باعث می‌شود مشکلات زیادی برای دولت به وجود بیاید. برای نمونه، برخی از این شرکت‌ها بلافاصله پس از واگذاری اقدام به اخراج کارگران و کارمندان می‌کنند و قطعات کارخانه را می‌فروشند؛ به همین دلیل، اساسا جایی برای تحقق اهداف دولت باقی نمی‌ماند. به نظر می‌آید این‌گونه واگذاری‌ها چندان اصولی نیست و فقط کارگرانی بیکار به جا می‌گذارد. خوب است دولت به این موضوع رسیدگی کند و اجازه ندهد واگذاری‌ها منجر به افزایش بیکاری در جامعه شود.

خلیلی از بندر انزلی

 

قلیان

من از خیابان 24 متری در شهر ری با شما تماس می‌گیرم. 75 سال دارم و روزنامه شما تنها روزنامه‌ای است که می‌خوانم. می‌خواستم از این طریق موضوعی را با شما در میان بگذارم تا اگر خودتان نمی‌خواهید به آن بپردازید، به نام من منتشر کنید. در روزنامه نوشته بودید: روزانه 9 معتاد در ایران جان خود را از دست می‌دهند. می‌خواستم بگویم چرا درباره قلیان و مضرات آن نمی‌نویسید؟ چرا از مسئولان نمی‌خواهید قلیان‌ها را از قهوه‌خانه‌ها جمع‌آوری کنند؟ چرا مسئولان جای اینکه مدام حرف بزنند، این قلیان‌ها را که جوان‌ها را اسیر کرده و دارد از بین می‌برد، ممنوع نمی‌کنند؟ آیا آقای روحانی قدرت برخورد با این قضیه را ندارند؟ این موضوع همه ما را نگران کرده است. توی خیابان هم راه می‌روی، می‌بینی چندنفر در گوشه‌ای نشسته و دارند قلیان می‌کشند. باید به داد این جوان‌ها رسید و نگذاشت قلیان زندگی‌شان را به باد بدهد.

سیروس اعظمی از شهرری

 

تیم ملی فوتبال

طرفداران فوتبال در ایران یکصدا از تیم ملی حمایت می‌کنند و آرزو دارند که این تیم برای دومین بار متوالی به جام جهانی صعود کند و در این راه موفق باشد. بیشتر آنها از آقای کی‌روش به‌عنوان سرمربی حمایت می‌کنند و معتقدند که ایشان در طول دوران سرمربیگری خود هوشمندانه و درست عمل کرده و از خود حسن نیت نشان داده است. امیدواریم فدراسیون فوتبال نیز همزمان با بازی‌های مقدماتی جام جهانی نهایت حمایت خود را از ایشان به عمل آورد تا جایی برای نگرانی وجود نداشته باشد و صعود تیم ملی تضمین‌شده باشد.

پورامینی از همدان

 

قبض گاز

ما یک خانواده چهارنفره هستیم که در اغلب مواقع نیمی از روز را در خانه حضور نداریم و در عین حال از پکیج و رادیاتور هم استفاده می‌کنیم. اخیرا قبض گاز ما 145 هزار تومان آمده است. سوالی که برای ما پیش آمده، این است که این عدد را از کجا آورده‌اند و چطور ممکن است قبض گاز ما با این شرایط این‌قدر بیاید.

ساجدی از تهران

 

روحیه ایثار

فرارسیدن دهه فجر را بر فجرآفرینان تبریک و تهنیت می‌گویم. حقیر به عنوان جانباز و برادر دو شهید پیشنهاد می‌کنم برای تقویت روحیه ایثار و ایمان و گذشت و فداکاری در جامعه واکاوی عالمانه و بدون حب و بغض و خالی از دید جناحی و سیاسی در ابعد اجتماعی و ملی در این باره انجام شود. در واقع ما نیاز به نوعی خانه‌تکانی داریم. نمی‌شود اجازه داد بداخلاقی در جامعه بیداد کند.

ابراهیمی از تهران

 

پیشنهاد

دونالد ترامپ در دوران تبلیغات انتخابات اعلام کرده بود که نظر مناسبی درباره عربستان ندارد، اما بعد از ورود به کاخ سفید روابط عربستان و آمریکا بهتر شده است. دلیلش این است که سعودی‌ها پول خرج کرده‌اند. دراین‌باره پیشنهاد می‌کنم دولت از ظرفیت لابیگری ایرانیان خارج از کشور به‌ویژه در آمریکا استفاده کند و اجازه ندهد دشمنان این کشور به اهداف خود برسانند.

ساحری از دهدشت

 

جوابیه شهرداری منطقه12

پیرو درج مطلبی در تاریخ14/10/95 تحت عنوان«تقاضا از شهرداری منطقه 12» به اطلاع می‌رساند:طبق اعلام حوزه معاونت امور شهری و فضای سبز این منطقه، هیچ‌گونه قطع درختی در خیابان فیاض‌بخش و یا داخل پارک شهر صورت نگرفته است، در خیابان فیاض بخش سازمان آب و فاضلاب در حال حفاری می‌باشد و در داخل پارک شهر نیز عملیات عمرانی پیاده‌روسازی در حال انجام است که هیچ‌گونه درختی در مسیر آنان قرار ندارد.

محمد باقر فرهمند- سرپرست روابط عمومی

 

جوابیه شهرداری منطقه2

پیرو درج مطلبی در تاریخ1/10/95 تحت عنوان«ریختن سیگار در باغچه» به اطلاع می‌رساند: محوطه و باغچه‌های مذکور به طور مستمر و روزانه توسط عوامل خدمات شهری و فضای سبز ناحیه نظافت و پاکسازی می‌گردد. مراتب جهت هرگونه بهره‌برداری به حضورتان ایفاد می‌گردد.

فرماند- رئیس اداره روابط عمومی منطقه2

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه