تابش: یا باید خودم را بکشم یا وحید امیری را!

سپاهان در پنجره تابستانی نقل و انتقالات از تیم‌های فعالی بوده که ورودی و خروجی زیادی داشته و به گفته مدیرعامل این باشگاه هنوز هم کارش در پنجره تابستانی تمام نشده و مشغول مذاکره با چند بازیکن برای اضافه‌شدن به جمع نفرات این تیم هستند.مسعود تابش، مدیرعامل باشگاه سپاهان که از فشار انتقادات برخی از صفحات فضای مجازی و تحریک هواداران این تیم ناراحت است به سپاهانی‌ها وعده می‌دهد که نگران اوضاع تیم نباشند.

اوضاع سپاهان

سپاهان این روزها اوضاع خوبی دارد و به سرنوشت این تیم خوش‌بین هستم. فصل قبل نتایج خوبی گرفتیم و نسبت به اهداف و برنامه‌هایمان حتی جلوتر هم بودیم و توانستیم بعد از چند سال ناکامی به کورس قهرمانی برگردیم و در دو جام تا آخر جنگیدیم و اگر مسائلی اتفاق نمی‌افتاد می‌توانستیم حداقل یک جام بیاوریم.امیدوارم در فصل جدیدی این اتفاق حاصل شود. ما برنامه‌ریزی خوبی انجام دادیم و بعد از اردوی «کردان» یک اردو هم در ترکیه در پیش داریم تا با آمادگی کامل فصل را شروع کنیم.

قرارداد نجومی؟!

رقم‌های نجومی که در فضای مجازی در مورد مبلغ قرارداد کی‌روش استنلی مطرح می‌شود، کذب است و آنها را تکذیب می‌کنم. صحبت از رقم‌های 700 و 800 هزار دلاری است ولی توافق ما با این بازیکن خیلی کمتر است و این قول را می‌دهم به محض اینکه قرارداد بازیکن امضا شد آن را منتشر می‌کنیم و رسانه‌ای می‌کنیم تا مشخص شود دروغ علیه ما نوشته‌اند. متاسفانه عده‌ای علیه ما مشغول جوسازی هستند و به عمد و به هدف تخریب این کار را انجام می‌دهند و ما پول نجومی به کسی ندادیم.

جذب امیری؟!

ما مذاکرات فشرده و طولانی مدتی با وحید امیری داشتیم و به توافقات خوبی هم رسیدیم. شرایط او را پذیرفتیم و توافق حاصل شد؛ ولی او به پرسپولیس علاقه دارد و دوست داشت به این تیم برود.می‌گویند ما در باشگاه نشسته‌ایم و هیچکار نمی‌کنیم و مذاکره بلد نیستیم دیگر باید چکار می‌کردیم؟ هر شرایطی امیری گذاشت پذیرفتیم ولی وقتی دوست دارد به پرسپولیس برود من چکار کنم؟ حالا هم بازیکن دیگری به جایش در نظر داریم و مشغول مذاکره هستیم و بازیکن خوبی جذب خواهیم کرد. فکر کنم یا باید او را بکشم یا خودم را که عده‌ای راضی شوند.

پرداخت بدهی

ما در طول هر سال 14-15 میلیارد از بدهی‌های باشگاه را می‌دهیم ولی بعضی‌ها به من می‌گویند مگر هنر کرده‌ای که بدهی را پرداخت می‌کنی و اگر عرضه داری برو بازیکن بخر. بله دادن بدهی هنر است.در سال‌های اخیر خیلی از تیم‌ها مثل استقلال،‌ پرسپولیس، تراکتور و پدیده به‌خاطر بدهی و مسائل از این دست یا محروم شدند یا امتیاز از دست دادند ولی سپاهان هیچ وقت دچار چنین مشکلی نشد.بدهی را ندهم و با پولش بازیکن بخرم و محروم شویم خوب است؟ بعد هم مگر بازیکن کم داریم و بازیکن بد خریدیم؟

خرید ستاره

می‌گویند چرا ستاره نمی‌خری، ولی از نظر من همه خرید‌های ما ستاره هستند. مگر محمدرضا حسینی بازیکن بدی است؟ مگر مرتضی منصوری که از ستاره‌های پدیده در فصل قبل بود بازیکن است؟ تمدید با بازیکنان کار کم ارزشی است؟ خیلی از بازیکنان که یک سال از قراردادشان باقی مانده بود را هم تمدید کردم و به ندرت بازیکنی داریم که فصل بعد قراردادش تمام شود. بعد هم مگر ما فصل قبل محمد کریمی را خریدیم کسی او را می‌شناخت؟ با مطالعه خرید کردیم و یکی از ستاره‌های لیگ بود و مطمئن باشید خریدهای جوان جدید ما هم ستاره هستند.

بودجه 100 میلیاردی؟

من یک اشتباه بزرگ مرتکب شدم و همینجا اعتراف می‌کنم. در یک مصاحبه گفتم بودجه 100 میلیاردی برآورد کردیم که بعد از آن به ما همه جوره حمله کردند.اولا بودجه نزدیک 100 میلیارد است و این مبلغ نیست.حدود 90 میلیارد است که این به بخش‌های مختلف و تیم‌های مختلف ورزشی اختصاص داده می‌شود و هرکدام ردیف بودجه جداگانه دارند. هزینه‌های جاری هم هست و 3500 ورزشکار و مربی با این بودجه باید تامین شوند. ضمن اینکه این پول به من داده نمی‌شود و حدود نصف آن را می‌گیرم و نصف دیگر آن را باید خودمان درآمدزایی کنیم و اینطور نیست که من در گاوصندوقم 100 میلیارد تومن پول حاضر و آماده داشته باشم. یکی دیگر از انتقاداتی که از من می‌کنند می‌گویند چرا به‌جای فوتبال در والیبال هزینه می‌کنی و بازیکن می‌خری؟ سپاهان یک باشگاه ورزشی است و در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کند. ما فصل قبل در همه رده‌های سنی در هندبال قهرمان شدیم. مگر می‌شود رشته‌های دیگر را تعطیل کرد؟ اگر در هندبال و والیبال هزینه نکنیم بودجه آن از بین می‌رود و نمی‌توانم بودجه والیبال را در فوتبال خرج کنم.

صحبت‌های یزدانی

من صحبت‌های اخیر سیاوش یزدانی را ندیدم ولی شنیده‌ام که گفته از ما 2-3 روز وقت خواسته و به او فرصت ندادیم. این صحبت‌ها تمامش کذب است و آقای قلعه‌نویی حضور دارد و از او بپرسید.اولا با او می‌خواستیم قرارداد 2 ساله ببندیم ولی او که می‌گوید عاشق سپاهان است به بیشتر از یکساله راضی نمی‌شد.مبلغ خیلی خوبی را هم حاضر بودیم به او بدهیم ولی بدون خداحافظی ما را ول کرد و به تهران رفت. وقتی پای پرواز بود در فرودگاه مدیر برنامه‌هایش به من زنگ زد و خواست مبلغ را بالاتر ببرد. یزدانی تماس‌های آقای فتاحی سرپرست باشگاه را رد می‌کرد و پاسخ نمی‌داد. بهتر است دروغ نگوید تا ما مجبور نشویم خیلی مسائل را بازگو کنیم. دوست داشت برود استقلال و مبارکش باشد و موفق باشد. ما هم به جایش یک مدافع خوب به‌نام ولسیانی خریدیم و مشکلی نداریم.

لیگ‌قهرمانان و نقش جهان

می‌گویند تیم ما برای لیگ‌قهرمانان آسیا مناسب نیست. چرا مناسب نیست؟ تیم خوبی بسته‌ایم و هنوز هم کارمان تمام نشده است. بعد هم شروع بازی‌ها در نقل و انتقالات نیم فصل است و اگر ارزیابی کردیم ضعف داریم در پنجره زمستانی هم می‌توانیم خودمان را تقویم کنیم. نقش جهان در حال تکمیل است و به‌زودی آماده‌ می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه