الـــو آرمــــان

قتل

اخیرا در کشور ما آمار قتل‌ها افزایش یافته است، آن هم در محافل عمومی و مقابل دیدگان مردم و با سلاح سرد(چاقو) و در بعضی جاها با سلاح گرم. بالاخره این قتل‌ها در سطح جامعه بدبینی و نوعی ترس ایجاد می‌کند. لازم است سریعتر به اینگونه مسائل پرداخته و ریشه‌یابی گردد. نباید اینقدر جان انسان‌ها ارزان از کف برود. از رئیس محترم قوه قضائیه درخواست رسیدگی و اشد مجازات برای کسانی که این سلاح‌ها را دارند خواستاریم.

بیگی از تهران

 

یارانه نقدی

در اخبار و صداوسیما چنان اعلام می‌کنند که یارانه‌ها به حساب مردم واریز شده انگاری دو میلیون پول برای مردم واریز کرده‌اند. چطور باید به مسئولان دولتی بگوییم که با واریز این یارانه می‌تواند 10 عدد نان، یک کیلو سیب زمینی و یک شانه تخم مرغ و یک روغن یک لیتری خریداری کنیم و نه چیز بیشتری چطور با آب و تاب اعلام می‌کنید که یارانه‌ها واریز شده کمی به فکر مشکلات مردم و اقشار ضعیف جامعه باشید.

محمدی از تهران

 

گرانی مسکن

در مورد گرانی مسکن باید بگویم کسانی که تازه زندگی خود را شروع کرده‌اند با این گرانی از ازدواج خود پشیمان می‌شوند. چون یک جوان در اول زندگی در یک منطقه جنوب شهر باید حداقل100میلیون تومان پول پیش داشته باشد تا بتواند جایی را برای خود اجاره کند. چرا مسئولان فکری برای گرانی مسکن نمی‌کنند. مگر یک جوان24 ساله چقدر کار کرده است که بتواند 100 میلیون پس‌انداز داشته باشد؟!

شهبازی از تهران

 

بیکاری

واقعا بیکاری در لرستان به مرز فاجعه رسیده است. دولت باید اقدامی جدی در این زمینه داشته باشد. جوانان این شهر توانایی دارند اما کار ندارند. نبود کار هم هزار مشکل ایجاد می‌کند. بالاخره نرخ بیکاری چقدر است؟ چرا مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را اعلام نمی‌کند. مگر این مرکز متولی اعلام آمارها نیست؟

خانی از لرستان

 

صرفه‌جویی در برق

مي‌گويند در مصرف برق صرفه‌جويي کنيد اما صبح تا شب چراغ هاي بعضي خيابان ها و بزرگراه ها روشن است. در بعضی از پل‌هایی که در تهران وجود دارد آنچنان چراغانی روی این پل‌ها شده است که چشم‌ها را اذیت می‌کند. چرا باید فقط مردم صرفه جویی‌کنند.

احمدی از تهران

 

قیمت دلار

قیمت دلار وقتی در اوج بود موتورسیکلت صفر حدود ۷ میلیون بود الان که دلار زیر ۱۲ هزار تومان شده قیمت موتور به بالای ۱۰ میلیون تومان رسیده است چه کسی باید بر قیمت وسائل‌ نقلیه نظارت کند؟

همتی از تهران

 

افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی

چرا قيمت فرآورده‌هاي لبني مانند شير- دوغ افزايش مي يابد و هيچ گونه نظارتي نيست. چه کسي جوابگو است؟ مردم چگونه می‌توانند با این همه گرانی‌ کمر خود را راست کنند.

یک شهروند از تهران

 

وزارت بهداشت

مسئولان وزارت بهداشت بايد به منظور اطمينان مردم از غذاي رستوران‌هاي بين راهي، ماموران خود را براي بررسي غذاهاي اين رستوران ها اعزام کنند. بازديد رستوران ها توسط عوامل بومي به دليل برخي مسائل حاشيه اي، رضايت بخش نيست.

احمدی از رشت

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه