فصل تکذیب لیست اصولگرایان!

آرمان- یاسمین طالقانی: از رفتارهای آنها مشخص است که هدفی را دنبال می‌کنند که نزدیک‌ترین هدف حضور در انتخابات است؛ طیف احمدی‌نژادی‌ها که از سال 84 شکل گرفت در طی دوران فعالیت خود با رفت و آمدهایی همراه بود به نحوی که برخی مانند صفارهرندی راه خود را از آنها جدا کردند و برخی دیگر برنامه‌ای برای جدا شدن نداشتند و ترجیح دادند بمانند و از سوی ‌خودی‌های این طیف به بهاری ملقب شوند. چندی است که زمزمه ارائه لیست انتخاباتی از سوی طیف احمدی‌نژاد شنیده می‌شود چنانکه «برنا» نوشت: «برخی منابع نزدیک به احمدی‌نژاد از تدارک گسترده او و طیف بهار برای انتخابات مجلس می‌دهند و مدعی هستند احمدی‌نژاد هم احتمالا برای انتخابات مجلس کاندیدا خواهد شد. بنابراین گزارش طیف احمدی‌نژاد و همراهانش قصد ائتلاف با هیچ کدام از جناح‌های سیاسی ندارند و در همه حوزه‌های انتخاباتی قصد معرفی کاندیدا دارند. آنها در تلاش هستند تا با در دست گرفتن اکثریت مجلس، ریاست قوه مقننه را به احمدی‌نژاد بسپارند تا یکبار دیگر این گروه بتوانند به پشتوانه ریاست احتمالی رئیس دولت‌های نهم و دهم در مجلس به قدرت بازگردند. احمدی‌نژادی‌ها در برنامه‌ریزی‌هایشان برای رای آوری بیشتر روی شهرهای کوچک برنامه‌ریزی می‌کنند و با توجه به اینکه امید ندارند از شهرهای بزرگ بتوانند کسب رای کنند تلاش دارند با استفاده از ظرفیت شهرهای کوچک صاحب کرسی در مجلس شوند. در لیست کاندیداهای احتمالی نام برخی وزرا، معاونان احمدی‌نژاد و برخی از نمایندکان سابق و فعلی مجلس دیده می‌شود.» در روزهای اخیر هم در کانال‌های مجازی نوشته شد: «حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس با دو لیست مجزا: اخیرا در نشست هفتگی دفتر احمدی‌نژاد قرار شده است که جریان احمدی‌نژاد با دو لیست «زنده باد بهار» با سرلیستی بهمن شریف‌زاده و لیست «مهر عدالت» با سرلیستی عبدالرضا شیخ‌الاسلام‌در انتخابات مجلس در تهران حضور پیدا کنند» و در خبر دیگری آمده بود: «احمدی‌نژادی‌ها به احتمال بسیار زیاد با دو لیست متفاوت در انتخابات حاضر خواهند شد؛ لیست اول از کسانی تشکیل می‌شود که خودشان احتمال می‌دهند رد صلاحیت شوند؛ مانند عبدالرضا داوری، بهمن شریف‌زاده و افرادی از این دست که وزن چندانی ندارند؛ اما سوخت موتور حرکت لیست دیگر را با مظلوم‌نمایی فراهم می‌کنند. لیست دوم از افراد جدی‌تر از نزدیکان احمدی‌نژاد بسته خواهد شد. در این میان افرادی چون تمدن و شیخ‌الاسلام محوریت کار را برعهده دارند. در مرتبه‌ای بالادست مجتبی هاشمی‌ثمره قرار دارد که همچنان تمایل دارد مرد پشت پرده آنها باشد. این پایگاه همچنین خبرداد رایزنی‌های احمدی‌نژاد با برخی از اصولگرایان، از جمله باهنر نیز آغاز شده است.» اما بهمن شریف‌زاده در واکنش به این خبر به خبرآنلاین گفت: این خبر مربوط به ۶ سال پیش است که دوباره منتشر کرده‌اند و هیچ تصمیمی درباره حضور در انتخابات مجلس یازدهم گرفته نشده است. وی درباره تصمیم احمدی‌نژاد برای حضور در انتخابات مجلس هم گفت: آقای احمدی‌نژاد فعلا تصمیمی برای حضور در انتخابات مجلس ندارند.

«زنده‌باد بهار» رونق ندارد

زنده باد بهار نامی آشناست. سال 92 لیست انتخاباتی حامیان مشایی و احمدی‌نژاد با عنوان «زنده‌باد بهار» برای انتخابات شورای شهر اعلام شد. اسامی درون این لیست عبارت بودند از عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، پروین احمدی‌نژاد، سیدیاسر زواره‌ای، سعید کریمی، الهه رضایی، مهندس افشین نیلی، روح‌ا... هدایتی، علی ذبیحی، محمد ابوالحسنی، هما فلاح، مهندس حسین هاشمی، دکتر غلامرضا کرد زنگنه، مختار، علی بهرامی، آتنا آل‌یاسین، اسدا... حیدری، مهندس ناصر بختیاری، مسعود رهنما، مهدی طیبی شیرمرد، فاطمه زرین‌ماه، علی طهماسبی، مهرداد کارگری، علی حسینی، ولی‌ا... صالحی، داوود نظام‌آبادی، سیدمحمد حسینی، محمود معربی سینکی، حدیث پازوکی و عین‌ا... پنجعلی میانه. نکته قابل تامل آنجاست که پس از انتشار این لیست بود که 8 کاندیدای نامبرده شده در لیست اعلام برائت کردند و در توضیحی آوردند: «با توجه به انتشار لیستی از اسامی کاندیداهای شورای اسلامی شهر تهران تحت عنوان «زنده‌باد بهار» و درج اسامی اینجانبان در لیست مذکور به استحضار همشهریان تهرانی و رسانه‌های جمعی می‌رساند این لیست بدون اذن و هماهنگی با ما منتشر شده و مورد تایید نیست. در نهایت لازم به ذکر است همگی ما چون گذشته تحت لوای ولایت مطلقه فقیه و در راستای خدمت بی‌منت به مردم شریف تهران در عرصه چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران حضوری فعال خواهیم داشت و قطعا با حضور امیدوار کننده ملت در روز 24 خرداد حماسه بزرگ دیگری در تاریخ پرافتخار این انقلاب عزیز رقم خواهد خورد.»

لیست تقلبی اصولگرایان!

از سوی دیگر فواد ایزدی و محمدصادق کوشکی حضورشان در لیست انتخاباتی منتشر شده در فضای مجازی را تکذیب کردند. خبرآنلاین نوشت؛ لیست منتسب به اصولگرایان برای شرکت در انتخابات به سرلیستی حجت‌الاسلام قاسمیان و دکتر منصور کبگانیان با شعار «ما می‌توانیم نمایندگانی ولایی، کارآمد، متخصص، ساده‌زیست و به دور از فساد داشته باشیم» در فضای مجازی منتشر شده است که در آن اسامی‌ای چون محمد نعمتی، محمدصادق کوشکی، مجید شاکری، وحید جلیلی، مهدی محمدی، سیدامیر سیاح و... حضور داشتند. اعتمادآنلاین برای پیگیری صحت و سقم این لیست با ایزدی و کوشکی تماس گرفت که هر دو حضورشان در این لیست و هر لیست انتخاباتی دیگر را تکذیب کردند. فواد ایزدی که به عنوان یکی از کارشناسان بین‌الملل مطرح است و فعالیت می‌کند، در پاسخ فقط به این جمله بسنده کرد که «هر کسی اسم من را به عنوان کاندیدای احتمالی مجلس در لیستی قرار داده است، کار بیخودی انجام داده است. چون بنده تحت هیچ شرایطی قرار بر کاندیداتوری در انتخابات مجلس را ندارم.» همچنین صادق کوشکی با گفتن اینکه «من این خبر را از شما می‌شنوم» گفت: «تا امروز با هیچ گروه یا شخصی درباره ورود به صحنه انتخاباتی هیچ صحبتی نداشته‌ام. البته بنده نمی‌توانم این لیست را تایید یا تکذیب کنم، چون احتمال دارد بدون هماهنگی اسم من را هم در فهرست مورد نظرشان گنجانده باشند. کوشکی همچنین ادامه داد: به همین دلیل تا زمانی که ندانم، لیست از طریق همفکری و با تشخیص چه کسانی بسته شده است، نمی‌توانم واکنش نشان بدهم و حتی ترجیحم این است که نسبت به وارد شدن اسمم اعتراضی هم نداشته باشم. علاوه بر این حمیدرضا حاج‌بابایی از اعضای فعالی که گفته می‌شود این روزها در شورای وحدت اصولگرایان حضور دارد ضمن تاکید بر عدم اطلاع از لیست مورد نظر، درباره آن گفت: «نزدیک به انتخابات که می‌شود از این لیست‌ها زیاد منتشر می‌شود. او البته نسبت این لیست به اصولگرایان را تایید یا تکذیب نکرد و گفت لازم نیست که درباره هر لیستی که منتشر می‌شود اظهارنظر کنیم.»

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه