شـنـید‌ه‌ها

واکنش تند سلبریتی‌ها به ترامپ

شنیده شده که آرنولد شوارتزنگر و استیون کولبرت و شماری از هالیوودی‌ها به کریس اوانز و جانل مونائه پیوستند تا با قاطعیت جواب توئیت‌های نژادپرستانه ترامپ را بدهند. تابناک نوشت؛ انتشار یک توئیت نژادپرستانه جدید از دونالد ترامپ با واکنش جدی هالیوودی‌ها روبه‌رو شده است. توئیت‌های ترامپ که آخر هفته‌ی گذشته خطاب به چهار نماینده زن کنگره منتشر شد، موجب واکنش چهره‌های مشهور هالیوود شده است. ترامپ در توئیت خود چهار زن رنگین‌پوست نماینده کنگره را مخاطب قرار داد و به آنها گفت: به همان کشور‌هایی که از آنجا آمده‌اند برگردند. از این چهار زن نماینده، سه زن متولد آمریکا هستند. در حالی که چهار زن رنگین‌پوست نماینده کنگره به سیاست‌های مهاجرتی ترامپ انتقاد کرده بودند، این سخنان ترامپ با واکنش‌های وسیعی روبه‌رو شده است.

 

کشف یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال

شنیده شده که فرمانده انتظامی شهرستان شازند گفت: در عملیات ماموران انتظامی این شهرستان یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال از مجتمع صنعتی با ۱۳ دستگاه ماینر کشف شد. عصر ایران نوشت؛ سرهنگ محمد عقیل سلگی افزود: ماموران کلانتری ۱۳ مهاجران در انجام تحقیقاتی از فعالیت یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال در یک مجتمع صنعتی در اطراف شهرستان باخبر شدند. وی اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت‌های اعلام شده در استفاده از دستگاه‌های ماینر در هماهنگی انجام‌شده با مرجع قضائی و با همکاری اداره برق شهرستان شازند از این مجتمع بازدید شد و در جریان آن از فعالیت ۱۳ دستگاه ماینر جلوگیری به عمل آمد. فرمانده انتظامی شهرستان شازند اظهار داشت: دراین عملیات دو نفر دستگیر و برای برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

 

مرگ مسعود رجوی تائید شد

شنیده شده که تشکیلات سیاه و مافیایی رجوی بالاخره به محوریت «مریم قجرعضدانلو»، ملقب به مریم رجوی، بعد از سال‌ها لاپوشانی مرگ مرموز سرکرده مجاهدین مسعود رجوی، 21 تیرماه 1398 با نصب بیلبوردی در زندان مانز آلبانی، موسوم به اشرف3، خبر مرگ او را تائید کرد. اعتمادآنلاین نوشت؛ به قطع و یقین، با اطلاع‌رسانی خبر مسرت‌بخش مرگ مسعود رجوی، خانواده‌های قربانیان تروریسم رجوی و همچنین خانواده‌های دردمند و رنجدیده از ظلم و جور سرکرده مجاهدین خلق شادمان خواهند شد. بر این اساس، تصویری در شبکه‌های اجتماعی از مراسم گروهگ منافقین منتشر شد که بیانگر تائید اخبار مربوط به مرگ مسعود رجوی سرکرده این گروهک بود؛ خبری که چندسال است در محافل مختلف مطرح می‌شود و کارشناسان متعدد در این زمینه به تحلیل چگونگی مرگ او پرداخته‌اند، اما هیچ‌گاه توسط منافقین تائید نشده تا اینکه سرانجام تصویر اخیر منتشرشده در فضای مجازی بیانگر اعلام رسمی مرگ او شد.

 

شایعه‌ عجیب پناهندگی سعید معروف

شنیده شده که غیبت سعید معروف کاپیتان و سعید رضایی مربی تیم‌ملی برخی حاشیه‌ها را در روزهای اخیر به وجود آورد و حتی شایعات عجیبی مثل پناهندگی آنها در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شد. در این رابطه امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم‌ملی والیبال گفت: این اتفاق قطعا با هماهنگی رخ داده است. من نمی‌توانم درباره اینکه بازیکن یا مربی تایم استراحت خود را در کجا سپری می‌کند، تصمیم بگیرم. بلیت معروف و رضایی هم توسط فدراسیون تهیه شده و قطعا همه مسئولان در جریان بودند که این دونفر قرار است چند روز دیگر به تهران بازگردند چون تمرینات قرار بود یک هفته‌ای تعطیل باشد. واقعا این شایعه عجیب و به‌ویژه درباره سعید معروف خنده‌دار است. با توجه به جایگاهی که معروف در ایران دارد، چطور می‌توانند حتی این شایعه را هم مطرح کنند؟

 

ابلاغیه درباره حل اختلاف با صداوسیما

شنیده شده که با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر، دستگاه‌های دولتی در موضوعاتی که نیازمند حل اختلاف است به‌جای مراجعه به دستگاه قضائی، طبق آیین‌نامه چگونگی رفع اختلاف بین دستگاه‌های اجرایی از طریق سازوکار‌های داخلی قوه مجریه اقدام می‌کنند، یک مسئول مهم اجرایی در نامه‌ای خطاب به برخی سازمان‌ها و اداراتی که درباره شمول این آیین‌نامه به اختلافات با سازمان صداوسیما استعلام کرده بودند، تاکید کرده که براساس ماده یک آیین‌نامه مذکور، فقط دستگاه‌های زیرمجموعه قوه مجریه مشمول این دستورالعمل هستند، بنابراین سازمان صداوسیما مشمول چنین روشی برای حل اختلافات نیست.

 

هشداری درباره مصرف «حشیش»

شنیده شده که سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: متاسفانه بسیاری از جوانانی که «گل» می‌کشند از عوارض آن بی‌اطلاعند. سعید منتظرالمهدی با اشاره به وضعیت موادمخدر در میان دانش‌آموزان، یادآور شد: خوشبختانه ۹۸ درصد دانش‌آموزان به سمت مصرف موادمخدر نرفته‌اند، اما مصرف موادمخدر توسط همان دو درصد هم خطری جدی است. وی ادامه داد: متأسفانه بخش زیادی از مصرف موادمخدری مانند حشیش یا گل یا ماریجوآنا به دلیل عدم آگاهی جوانان است. براساس تحقیقات مشخص شده که تا ۴۰درصد افراد اطلاعات کاملی از عوارض این ماده ندارند.

 

دلیل اصلی خاموشی‌ها در قم

شنیده شده که مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با بیان اینکه حوادثی همچون سوختن فیوز‌ها و سرقت کابل برق دلیل اصلی خاموشی‌ها در قم است، گفت: در سال گذشته حدود ۵۱ تن سیم مسی برق در استان قم سرقت شد و اکنون نیز روزانه ۸ تا ۱۰ مورد سرقت سیم برق گزارش می‌شود که خسارت بسیاری را وارد کرده است. مهدی آهنین‌پنجه در خصوص شایعاتی مبنی بر صادرات برق به کشور‌های همسایه بیان کرد: ۴۰درصد تولید برق برعهده بخش خصوصی است و اگر میزان تولید بیش از مصرف کشور باشد، این برق صادر می‌شود تا برای کشور ارزآوری داشته باشد، ولی در مواقعی که در تامین برق کشور مشکل ایجاد شود، صادرات نخواهیم داشت.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه