قتل در بنگاه معاملات املاک

مرد جنايتکار در اقدامي ، همسر و مادرزنش را پاي معامله يک ملک در بنگاه املاک با ضربات متعدد قمه به قتل رساند.

آرمان امروز_ شب سه‌شنبه گذشته زن 24 ساله‌اي به همراه مادرش وارد «بنگاه املاک در بولوار رسالت مشهد» شدند تا قولنامه فروش يک خانه نقلي را ثبت کنند. قرار بود «مهديه» (زن 24 ساله) ملکي را به نام مادرش قولنامه کند که مدتي قبل همسرش به نام او سند زده بود. مرد بنگاه‌دار که مقدمات انتقال ملک مذکور را فراهم ديد، قولنامه فروش را نوشت تا مادر و دختر آن را امضا کنند اما هنوز اين نقل و انتقال به سرانجام نرسيده بود که ناگهان مرد 31 ساله‌اي از نيسان آبي پياده شد و در حالي که قمه‌اي ترسناک را در دست داشت، پا به درون بنگاه کوچک گذاشت که بيشتر از چند متر فضاي خالي داخل آن ديده نمي‌شد. مرد جوان که خشم و نفرت را در هم آميخته بود و چهره اش رنگ ترسناکي داشت، به طرف «مهديه» هجوم برد و او را هدف ضربات هولناک قمه قرار داد.
ترس و وحشت عجيبي داخل بنگاه املاک به راه افتاد و صداي جيغ و فريادهاي دلخراش به هوا برخاست اما مرد خشمگين در مقابل چشمان وحشت‌زده مشتريان ديگر و متصدي بنگاه، همچنان تيغه قمه را بالا مي‌برد و بر پيکر خون‌آلود زن جوان فرود مي آورد. هيچ کس را ياراي دخالت نبود و همه از شدت ترس فقط حيرت‌زده، جيغ مي‌کشيدند. در اين هنگام مادر مهديه که بيش از اين نمي‌توانست نظاره‌گر صحنه دلخراش فواره خون از پيکر دخترش باشد خود را ميان ضارب و فرزندش قرار داد تا با جسم خود از اصابت بيشتر ضربات قمه به دخترش حفاظت کند ولي مرد بي‌رحم درحالي او را نيز هدف تيغه مرگبار قمه قرار داد که ديگر زن جوان آخرين نفس‌هايش را مي‌کشيد. مرد 31 ساله که گويي چشم‌هايش را بسته بود، همچنان زير نور لامپ‌هاي بنگاه املاک، قمه را بالا مي‌برد و تيغه آن را بر پيکر زن 44 ساله فرومي‌کرد.
طولي نکشيد که جريان خون سنگفرش‌هاي درون بنگاه را پوشاند و اجساد دو قرباني اين جنايت کنار مبل‌هاي راحتي افتادند. قاتل 31 ساله که  ديگر از مرگ دو زن مذکور مطمئن شده بود، از بنگاه بيرون آمد و با قرارگرفتن پشت فرمان خودروي نيسان آبي، پدال گاز را فشرد و به طرف جاده کلات به راه افتاد. لحظاتي بعد وقتي شاهدان عيني اين حادثه ترسناک، از شوک خارج شدند با پليس 110 تماس گرفتند با حضور قاضي دکتر صادق صفري در محل وقوع جنايت، تحقيقات مقدماتي آغاز شد اما تجمع رهگذران و اهالي در کنار بنگاه املاک فرصت هرگونه اقدام سريع اطلاعاتي و عملياتي را از کارآگاهان گرفته بود. در اين هنگام و با دستور قاضي شعبه 208 دادسراي عمومي و انقلاب مشهد پرده اي روي شيشه بنگاه املاک نصب شد تا بررسي هاي پليسي و قضايي در فضايي خارج از هياهو صورت گيرد ولي حضور برخي از نزديکان مقتولان در محل حادثه نيز بر سختي کار افزود چرا که گريه‌هاي تکان‌دهنده آنان و جيغ و فريادهايي که به آسمان برخاسته بود، موجب کندي تحقيقات مي‌شد. با وجود اين، صحنه جنايت به کنترل نيروهاي انتظامي درآمد و بررسي‌هاي دقيق مشخص کرد که قاتل 31 ساله، همسر «مهديه» (زن 24 ساله) است که با ورود به بنگاه املاک جملات کوتاهي بين او و همسرش نيز رد و بدل شده است. دقايقي بعد هويت اصلي متهم به قتل لو رفت و گروه ويژه کارآگاهان با کسب دستورات محرمانه اي از قاضي دکتر صفري، عمليات ردزني نيسان آبي را آغاز کردند. از سوي ديگر نيز گروهي از کارآگاهان عملياتي با هدايت سرهنگ ولي نجفي (رئيس دايره قتل عمد) و با تدابير مقام قضايي، به شناسايي نزديکان و فرزندان مقتولان پرداختند چرا که قاتل تهديد کرده بود پسرش را هم مي‌کشد به همين دليل 3 فرزند متهم بلافاصله در پناه قانون قرار گرفتند و حمايت‌هاي پليسي از آنان در دستور کار قرار گرفت. پس از بررسي‌هاي مقدماتي در محل وقوع جنايت که تا نيمه‌شب طول کشيد گروهي از کارآگاهان با همکاري اداره اطلاعات جنايي پليس آگاهي به محل‌هاي اختفاي احتمالي متهم عزيمت کردند اما حتي برخي از نزديکان متهم نيز در منازل خود حضور نداشتند. در همين حال دامنه تحقيقات گسترده‌تر شد و متهم فراري زير چتر اطلاعاتي قرار گرفت چرا که خودروي نيسان آبي او درجاده خارج از شهر شناسايي شده بود.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه