« انفرادي» در فاصله 16 ميلياردي «ديناميت»

پرفروش‌ترين فيلم هفته اخير ساخته سيد مسعود اطيابي است که 3 ميليارد و 650 ميليون تومان فروخت

فيلم سينمايي «ديناميت» به کارگرداني مسعود اطيابي سال گذشته با فروش 58 ميلياردي رکورد پرفروش ترين فيلم سينماي ايران را از آن خود کرد و حالا تازه‌ترين ساخته همين کارگردان با عنوان «انفرادي» تنها 16 ميليارد تومان تا رکوردزني اين فيلم فاصله دارد.
به گزارش ايرنا، سينماي ايران طي يک هفته اخير، 9 ميليارد و 100 ميليون تومان فروخت و با 13 هزار و 500 سانس، 29 هزار نفر را به سينماها کشاند. پنج فيلم انفرادي، علف‌زار، چند مي‌گيري گريه کني 2، سگ‌بند و هناس در شرايطي پرفروش‌ترين آثار هفته گذشته سينماهاي کشور بودند که اين ترکيب، حامل پيامي مهم براي گيشه و مهندسي نقشه‌راه اکران آينده سينماهاي کشور است.
پيام اول آن‌که، 3 فيلم از اين 5 فيلم، کمدي هستند. يعني از 4 فيلم کمدي روي پرده، 3 فيلم در زمره پرفروش‌ها قرار گرفته‌اند که نشان مي‌دهد مردم در شرايط فعلي، از فيلم‌هاي کمدي، استقبال بيشتري به عمل مي‌آورند و بايد تعداد آثاري از اين دست، بيشتر شود. پيام دوم، قرار گرفتن درام اجتماعي علف‌زار در اين فهرست است. هم‌اکنون 13 درام به روي پرده هستند که در اين بين، تنها علف‌زار به چنين فروشي نائل آمده است. کفه ديگر استقبال مردم، درام‌هاي اجتماعي صريح است که در صورت اکران مي‌تواند تا اين اندازه، مورد استقبال قرار بگيرد.
پيام سوم اما قرار گرفتن هناس در اين فهرست است. فيلمي که به کمک طرح بليت شناور، موفق شده خود را تا اندازه پنجمين فيلم پرفروش سينماي ايران در هفته اخير بالا بکشد. بنابراين ضرورت دارد سينماها و فيلم‌هاي ديگر نيز به اين طرح پيوسته تا گيشه سينماي ايران با رونق بيشتري به نسبت شرايط فعلي برخوردار شود. پرفروش‌ترين فيلم هفته اخير اما کمدي انفرادي ساخته سيد مسعود اطيابي است که 3 ميليارد و 650 ميليون تومان فروخت. اين فيلم طي هفته گذشته، 3600 سانس داشت و 113 هزار نفر را به سينماها کشاند. اين در حالي است که ديناميت ساخته اثر همين کارگردان در سال گذشته با فروش بيش از 58 ميليارد تومان رکورد گيشه را از آن خود کرده بود.
دومين فيلم پرفروش هفته، علف‌زار است که 1 ميليارد و 580 ميليون تومان فروخت. اين درام اجتماعي، 1970 سانس داشت و توانست 43 هزار و 600 نفر را به سينماها بکشاند.
فيلم سوم، چند مي‌گيري گريه کني 2 است که 820 ميليون تومان فروخت. اين کمدي، در 1400 سانس نمايش خود، 25 هزار و 500 نفر مخاطب داشت.
سگ‌بند، پس از 111 روز نمايش، در هفته اخير، 700 ميليون تومان فروخت. اين کمدي، 1000 سانس را در هفته گذشته تجربه کرد و توانست 21 هزار و 850 نفر را به سينما بکشاند.
هناس نيز در هفته گذشته 600 ميليون تومان فروش کرد. اين فيلم با نمايش در 1285 سانس، موفق شد 24 هزار مخاطب داشته باشد.
فيلم‌هاي زالاوا، بدون قرار قبلي، روز ششم، طلاخون و والدين امانتي، در رتبه‌هاي بعدي جدول فروش هفتگي قرار دارند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه