آهنگ متاليکا پس از 36 سال پرفروش شد

ترانه هوي-متال «ارباب عروسک‌ها» که قطعه‌اي از آلبومي به همين نام است و در سال 1986 منتشر شده، در چارت‌هاي بين‌المللي به رتبه‌هاي برتر رسيد.
کيت بوش تنها هنرمندي نيست که به لطف فصل چهارم سريال «موجودات عجيب» (Stranger Things) اثر هنري خلق‌شده‌اش از دهه 1980 در سال 2022 به محبوبيت مي‌رسد. اين هفته گــــزارش شـــد که ترانه هوي-متال «اربـاب عــروســـک‌ها»
(Master of Puppets) که قطعه‌اي از آلبومي به همين نام است و در سال 1986 منتشر شده، در چارت‌هاي بين‌المللي به رتبه‌هاي برتر مي‌رسد. «ارباب عروسک‌ها» که ارتباطي مستقيم با شخصيت «ادي» در قسمت پاياني فصل چهارم سريال دارد، در حال حاضر به رتبه اول ترانه‌هاي راک آيتونز و رتبه 29 تمامي ژانرها رسيده است. در اسپاتيفاي بريتانيا اين ترانه به رتبه 15 رسيده در حالي که «بالا رفتن از آن تپه» (Running Up That Hill) بوش رتبه اول را از آن خود کرده است. به گزارش 30نما، «نورا فلدر» ناظر موسيقي «موجودات عجيب» در مصاحبه با «ورايتي» مي‌گويد مت و راس دافر نويسندگان سريال صحنه مرتبط با شخصيت «ادي» را با داشتن ترانه «ارباب عروسک‌ها» در ذهنشان نوشته‌اند: «به نظر من برادران دافر احساس کردند که پخش اين ترانه در سراسر آن صحنه تصميمي روشن بوده است. بحث ترانه ديگري در ميان نبود، و ما مراحل قانوني را فوراً انجام داديم.» نشريه «ميوزيک بيزنس» اين هفته گزارش داد که «کيت بوش» پس از محبوبيت ترانه «بالا رفتن از آن تپه» در پلتفرم‌هاي استريم بيش از 2 ميليون دلار درآمده داشته چرا که کپي‌رايت آثارش متعلق به خود اوست.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه