«ديو و دلبر» 30 ساله شد

به مناسبت سي‌امين سال ساخته شدن انيميشن «ديو و دلبر» ديزني و اي‌بي‌سي برنامه خاصي تدارک ديده‌اند.
اين برنامه 2 ساعته شامل يک اجراي موزيکال تاکنون اجرا نشده با استفاده از صحنه‌ها و لباس‌هاي جديد الهام گرفته شده از اين داستان کلاسيک است. ترانه‌هاي اين برنامه موزيکال البته از انيميشن وام گرفته مي‌شوند تا در برابر تماشاگران زنده در استوديو ديزني اجرا ‌شوند.
اين برنامه ويژه 15 دسامبر از شبکه اي‌بي‌سي پخش مي‌شود و از روز پس از آن در ديزني پلاس به صورت استريم در دسترس خواهد بود. هنوز اسامي چهره‌هاي حاضر در اين برنامه زنده اعلام نشده است.
جان ام.چو مدير اجرايي اين برنامه و هميش هميلتون کارگرداني آن را برعهده دارند.
اين اولين بار نيست که يک انيميشن در قالبي زنده اجرا مي‌شود و سال 2019 نيز «پري دريايي» با چنين برنامه‌اي گرامي داشته شد و ترانه‌هايي از آن انيميشن به صورت زنده اجرا شدند.
انيميشن «ديو و دلبر» اواخر سال 1991 با اقتباس از «زشت و زيبا» به قلم نويسنده فرانسوي ژون ماري لوپرنس د بومو اکران شد. اين فيلم به کارگرداني گري تروزديل و کرک ويساکران هم نزد تماشاگران و هم منتقدان با تحسين روبرو شد و سال 1992 اولين انيميشني شد که نامزدي اسکار بهترين فيلم را کسب کرد و در نهايت 2 اسکار به خانه برد که براي بهترين ترانه و بهترين موسيقي متن فيلم بود.
اين انيميشن که با بودجه 25 ميليون دلاري ساخته شده بود بيش از 440 ميليون دلار در گيشه جهاني فروخت.
استقبال از اين انيميشن موجب ساخته شدن ادامه‌هايي ويديويي بر آن شد که سال 1997 با عنوان «ديو و دلبر: کريسمس سحرانگيز» به کارگرداني اندي نايت، سال 1998 با عنوان «دنياي سحرانگيز دلبر» به کارگرداني کالن بليني و فيلم ويديويي سال 1999 با عنوان «قصه‌هاي دلبر از دوستي» به کارگرداني جيمبو ميچل منتشر شدند. يک سريال تلويزيوني زنده نيز بر مبناي آن ساخته شد.
در نهايت نسخه زنده «ديو و دلبر» در قالب فيلمي موزيکال به کارگرداني بيل کاندن و نويسندگي استيون شباسکي و ايوان اسپيليوتوپولوس در سال 2017 اکران شد. در اين فيلم اما واتسون و دن استيونز به عنوان شخصيت‌هاي اصلي ايفاي نقش کردند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه