وقتی تیشه به ریشه تیم ملی می زنند !

به گفته سخنگوي فدراسيون فوتبال، امروز ابقا يا جدايي اسکوچيچ در هيئت رئيسه بررسي مي شود

گروه ورزش :در شرايطي که در فاصله چند ماهه تا شروع جام جهاني قطر، تيم ملي به وفاق و همدلي نياز دارد ، عده اي مي خواهند نقش دوستي خاله خرسه را براي تيم ملي ايفا کنند، آنهم با اين بهانه که تيم ملي نياز به سرمربي قويترو اسم و رسم دارتري  دارد . البته رد پاي دلالان در اين ماجرا روشن و واضح بوده و عده اي مي خواهند از اين خوان براي خود نمدي درست کنند .

بي شک در شرايط حاضر کنار گذاشتن دراگان اسکوچيچ ،اقدامي کاملا اشتباه به حساب آمده و با ايجاد نفاق و دو دستگي در تيم ملي ، اجازه نخواهد داد تيم در شرايط طبيعي براي حضور در جام جهاني آماده شود.موضوعي که البته خيلي زود آتش اختلاف و دودستگي را در بين بازيکنان تيم شعله ور کرد تا عده اي به رهبري سردارآزمون وحمايت عليرضا بيرانوند، حسين کنعاني زادگان وشجاع خليل زاده  پرچم حمايت از اسکوچيچ  را برافراشته وخواستار اين شوند که تغييرات کادر فني به پايان جام جهاني موکول شود و عده اي نيز با ليدري احسان حاج صفي وحمايت عليرضا جهانبخش و مهدي طارمي خواستار اين شوند که اسکوچيچ جاي خود را در تيم ملي به مربي شناخته شده تري بدهد . مي گويند براي اينکه به تيم هاي انگليس و امريکا سنگين نبازيم بايد مربي اسم و رسم دارتري جايگزين اسکوچيچ شود ، دوستاني که در اين ماجرا کاسه داغ تر از آش شده اند پاک يادشان رفته که تيم ملي در چه شرايطي امضاي خود را پاي صعود به جام جهاني گذاشت . شايد مربيان مطرح جهان نيز در شرايطي که تيم ملي با يک مساوي از صعود به مرحله نهايي انتخابي جام جهاني نيز باز مي ماند، جرات نمي کردند هدايت تيم ملي را عهده دار شوند ،اما اسکوچيچ بي ادعا پذيرفت که اين ريسک بزرگ را به جان بخرد. تيم ملي با اين مربي کم ادعا نتايج درخشاني گرفت تا مسئولان فدراسيون نيز که تيغ حذف از انتخابي جام جهاني را بالا سر خود مي ديدند ، از نااميدي به اميد برسند . اما حالا همه آن روزهاي سخت به فراموشي سپرده شده تا آقايان روي نام کيروشي مانور کنند که نگاهي از بالا به پايين دارد و طي سه ، چهار سال اخير نيز روي موفقيت را به خود نديده است . اينکه با چه رويکردي مي خواهند از نو پاي کي روش پر مدعا و غير قابل پيش بيني در رفتار را به ايران باز کنند بر ما معلوم نيست ، اما حتم داريم عده اي که مي خواهند از اين بستر صاحب پولي هنگفت شوند ، حسابي زيرگوش مسئولان امر نجوا کرده اند تا آنان را نيز با نظر خود همنوا کنند . جالب آنکه دراگان اسکوچيچ  که زمزمه ها در زمينه احتمال برکناري خود را شنيده ، سفت و سخت تاکيد کرده که جاي خود را در تيم ملي به مربي ديگري نخواهد داد .

عزيزي: تغيير اسکوچيچ اوج نامردي است
اما  در شرايطي که واکنش ها به اين خبر موافقان و مخالفان خاص خود را دارد ، خداداد عزيزي در واکنش به اين مساله گفت : ظاهرا دوست داريم يک نفر به ما زور بگويد. اگر کسي در مورد حق و حقوق حرف نزند دور برمي‌داريم و هر روز برايش جانشين انتخاب مي‌کنيم. آيا دوست داريد باز کي‌روش بيايد و قرارداد ترکمانچاي ببندد و مدام همه را مسخره کند؟ دوست داريد دوباره مستعمره کي‌روش شويد؛
خداداد افزود :کي‌روش تيم ملي را 10 روز به اردوي روسيه برد و هزينه‌اش شد 3 ميليون دلار. اگر بازيکنان و کادر فني ما در آن اردو موقع صبحانه، ناهار و شام 10 اسکناس 100 دلاري مي‌خوردند هزينه ما کمتر از اين مي‌شد. با اين همه چپاول چگونه دوباره حرف از کي‌روش مي‌زنند؟

روز تصميم گيري درباره اسکوچيچ
بطور طبيعي ادامه وضعيت فعلي به زيان تيم ملي است و هر چه زودتر بايد قضيه ابقا يا جدايي اسکوچيچ روشن شود تا تيم ملي فوتبال بيش از اين دچار ضرر و زيان نشود . موضوعي که ميرشاد ماجدي در مقام سرپرست فدراسيون تاکيد دارد که اجازه دخالت به کسي خارج از مجموعه فدراسيون را در اين زمينه نخواهد داد .او در عين حال از بازيکنان تيم ملي خواسته در موضوعي که به آنان ربطي ندارد دخالت نکنند. اين در حالي است که سخنگوي فدراسيون گفته امروز ( دوشنبه )بررسي نهايي در باره وضعيت نيمکت تيم ملي انجام خواهدشد .  

اصولي :شنيدن ديدگاه‌ها به معني پذيرش آنها نيست
احسان اصولي، سخنگو و عضوهيات رئيسه فدراسيون فوتبال درباره تکليف نيمکت تيم‌ملي در فاصله چهار ماه تا جام جهاني 2022 اظهار کرد: مرجع تصميم‌گيري درباره سرمربي‌ تيم‌هاي ملي، هيات رئيسه فدراسيون است که تا اين لحظه تصميمي دال بر تغيير گرفته نشده است. البته شنونده ديدگاه‌هاي اهالي فن هست و اطلاعات و داده‌هاي خودش را به روز مي‌کند. در اين بين در دولت، وزارت‌خانه تخصصي ورزش، وزارت ورزش و جوانان است. آن‌ها هم تيم‌هاي فني و تخصصي دارند که بايد نظرات آن‌ها شنيده شود. ما بايد از ظرفيت‌هاي فکري آن‌ها استفاده کنيم.
او افزود: بعضا خيلي‌ها ديدگاه مخالفي دارند که بايد اين ديدگاه‌ها شنيده شود. در نهايت اما موضوع در هيات رئيسه فدراسيون فوتبال مورد بررسي قرار مي‌گيرد و تصميم‌گيري مي‌شود. معاون اول رئيس جمهور هم در توييتي اين موضوع را تاکيد کردند. بايد بگويم شنيدن ديدگاه‌ها و نظرات به معناي پذيرش آن‌ها نيست.
عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال بيان کرد: تا اين لحظه سرمربي تيم‌ملي دراگان اسکوچيچ است و آخرين تصميم هيات رئيسه فدراسيون، ماندن اسکوچيچ است اما گوش کردن به نظرات مختلف به معناي نفي يا تاييد اين موضوع نيست.
اصولي در ادامه در واکنش به شنيده‌هايي مبني بر جلسه عليرضا جهانبخش و مهدي طارمي با معاون اول رئيس جمهور و درخواست آن‌ها مبني بر تغيير اسکوچيچ اظهار کرد: اين‌ها شنيده‌هاست. تاکيد ما اين است که براي جام جهاني، هر کدام نقش‌هاي مختلفي براساس اساسنامه و قانون داريم. اين درست نيست که بازيکن، عضو هيات رئيسه يا هر عضو ديگري در فدراسيون فوتبال در نقش ديگري دخالت کند. در خصوص تغيير سرمربي، عرف در دنياي فوتبال مي‌گويد که تعيين کننده مديران فدراسيون و هيات رئيسه آن است. هيچ کجاي دنيا بازيکن سرمربي عزل يا نصب نمي‌کند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه