سوء قصد به یک روحانی با سلاح سرد

طي يکسال گذشته چندين مورد حمله به روحانيون گزارش شده. چندي پيش ضارب روحانيون حرم مطهر رضوي اعدام شد، بار ديگر حمله به يکي از خطيبان کرجي با سلاح سرد، در آستانه ماه محرم، خبرساز شد. در تفسير اين اتفاق، سرهنگ سيد مرتضي موسوي، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي البرز اظهار کرد: پنج شنبه، يک روحاني در حين سخنراني در آستان امام زاده محمد کرج توسط  فردي با ضربه چاقو  مجروح شد. در همين حين حاضرين در مراسم، ضارب را دستگير و تحويل پليس دادند. روحاني مجروح نيز توسط اورژانس به مراکز درماني منتقل شد.

ضارب مشکل روحي داشت

فاضلي هريکندي، رئيس کل دادگستري استان البرز نيز با تاييد اين موضوع و  در خصوص فرد ضارب معتقد است که وي اختلالات رواني دارد و تاکيد کرد: با توجه به اينکه نياز به تحقيقات بيشتر از جمله معاينه روانپزشکي و اخذ نظريه پزشکي قانوني در خصوص وي وجود دارد، پس از بررسي اين موضوع توسط متخصصان، نتيجه اعلام خواهد شد. ضارب هم اکنون در بازداشت است و دستور قضايي براي رسيدگي فوري به اين پرونده صادر شده است.

علي علي اکبري، مدير روابط عمومي اوقاف و امور خيريه استان البرز هم با تشريح جزئيات اين حادثه گفت: مراسم پنجشنبه هاي شهدايي که در آستان مقدس امامزاده
محمد (ع) حصارک کرج در حال برگزاري بود که روحاني جوان سخنران و قاري زيارت عاشوراي اين مراسم توسط فردي مورد سوء قصد جاني قرار گرفت. مراسم پنجشنبه هاي شهدايي هر هفته در بقاع متبرکه به خصوص بقعه متبرکه امامزاده محمد (ع) حصارک کرج با حضور خانواده شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار مي شود. وي با بيان اينکه اين مراسم با هماهنگي هيئتهاي مذهبي، مرکز افق امامزاده و بنياد شهيد برگزار مي شود، اظهار داشت: در حين برگزاري مراسم شخصي که پيش از اين هم اقدام به قطع کردن سيم هاي شبکه صوتي مراسم کرده و در پي جلب توجه بود، با برنامه ريزي قبلي طلبه جوان اين مراسم را به نام «سيد مجتبي حسيني» مورد ضرب و جرح قرار داد.

حال روحاني جوان مساعد است

علي اکبري در تشريح چگونگي وقوع اين ماجرا گفت: فرد ضارب در حين قرائت زيارت عاشورا در يک لحظه موفق به نشستن در کنار اين روحاني جوان مي شود و در همين هنگام چند ضربه چاقو به پهلو و کمر اين طلبه مي زند. بعد از اين اتفاق با توجه به اينکه بسيجيان و خادمان شهداي حاضر در اين مجلس حضور داشتند، در يک تعقيب و گريز فرد ضارب را دستگير کرده و در تماس با پليس او را تحويل نيروي انتظامي مي دهند. همچنين طلبه جوان از طريق اورژانس به بيمارستان شهيد مدني منتقل مي شود که در ملاقات با اين طلبه حال جسمي اين طلبه مساعد گزارش شده است. وي با بيان اينکه فرد ضارب از يکي از استانهاي ديگر به البرز آمده است، گفت: در پي اطلاعاتي که از مجموعه بقعه به دست آورديم ضارب ظاهرا ايراني است و در اظهارات اوليه مدعي شده من يار امام زمان (عج) هستم.

علي اکبري که به عنوان رئيس بسيج مداحان شهرستان کرج و معاون اجرايي بسيج مداحان استان البرز نيز فعاليت مي کند، گفت: بعضي از افراد در پيام هايي که در فضاي مجازي گذاشته بودند تعداد ضاربان را بيش از يک نفر اعلام کرده اند يا گفته اند از اتباع و يا ساير فرق ديني بوده است. وحدت ما بيش از هر چيزي دشمنان را اذيت مي کند، هر فردي که اقدام به انتشار مطالب يا اخباري در فضاي مجازي ميکند ابتدا از مراجع مربوطه در خصوص صحت يا سقم مطلب پيگيري کند و سپس مطلب را منتشر کند تا بهانه اي به دست دشمنان ندهيم و در زمين دشمن بازي نکنيم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه