تلفن همراه و اینترنت از دسترس خارج شد

علت بروز قطعي اينترنت و تلفن‌هاي همراه در روز گذشته آتش سوزي يکي از حوضچه‌هاي ارتباطي بود

از روز گذشته براي چندمين بار در هفتههاي گذشته اينترنت تهران و دچار اختلال شده است و همچنين گزارشاتي از وجود اين مشکل در برخي ديگر از شهرهاي ايران نيز ارائه شده است. خبرگزاري ايرنا اعلام کرد که شبکه اينترنت همراه و ثابت چندين شرکت با اختلال روبهرو و بعضا قطع شده است. شبکه تلفن همراه نيز براي بعضي از کاربران در برخي از مناطق تهران از دسترس خارج شده و بهرغم نمايش آنتن، امکان برقراري تماس وجود ندارد. از سوي ديگر، سايت «نت بلاکس» اعلام کرد: 21 درصد از اينترنت ايران دچار اختلال شده است و اين اختلال همچنان ادامه دارد. در اين ميان خبرگزاري دانشجو اعلام کرده است که آتش سوزي در يکي از حوضچههاي مخابرات تهران علت اختلال در اينترنت است. اين خبرگزاري نوشته است که به علت آتش سوزي در يکي از حوضچههاي ارتباطي منطقه 8 مخابرات تهران، ارتباط مخابراتي ثابت و سيار در مناطقي از شهر، مختل شده و کارشناسان مخابراتي مشغول فعاليت به منظور رفع سريع اين اختلالات هستند. به دنبال اين اختلال، ارتباط مخابراتي ثابت و سيار در بخشهايي از مناطق تهران داراي اختلال براي برخي از مشتريان خانگي و تجاري است و کارشناسان مخابراتي به سرعت مشغول فعاليت به منظور رفع سريع اين اختلالات ارتباطي هستند.

اداره کل ارتباطات و امور بين الملل شرکت مخابرات ايران در اطلاعيه اي اعلام کرد که اين اختلال در برخي از خطوط ارتباطي به علت آتش سوزي در يکي از حوضچههاي ارتباطي منطقه 8 مخابرات تهران بوده و در نتيجه ارتباط مخابراتي ثابت و سيار در مناطقي از شهر، مختل شده و کارشناسان مخابراتي مشغول فعاليت به منظور رفع سريع اين اختلالات هستند. شرکت ارتباطات زيرساخت هم درباره علت اين اختلال اعلام کرد که اين موضوع در حال بررسي است. روز سوم مردادماه هم بر اثر فرسودگي خطوط و تجهيزات انتقال برق، در شبکه اينترنتي برخي از مناطق تهران اختلال ايجاد شده بود که شرکت ارتباطات زيرساخت اعلام کرد که با استفاده از مسيرهاي جايگزين در خطوط انتقال نيرو اين مشکل حل و ارايه سرويس در سطح شبکه به حالت عادي برگشت.

افزايش هزينههاي درمان درپي اختلال اينترنت

در اين ميان چند روزي است که تکرار بروز اختلالات و قطعيهاي اينترنت مشکلاتي براي کشور بهوجود آورده و بخش بهداشت و درمان هم از اين موضوع مستثني نيست زيرا مشکلات براي بيماران تازه آغاز ميشود. به دنبال اين اختلال، ارتباط مخابراتي ثابت و سيار در بخشهايي از مناطق تهران داراي اختلال براي برخي از مشتريان خانگي و تجاري است و کارشناسان مخابراتي به سرعت مشغول فعاليت به منظور رفع سريع اين اختلالات ارتباطي هستند. نکته اساسي آن است که با بروز هر گونه مشکل در بخش زير ساخت هاي اينترنت و قطعي آن هيچ پزشکي امکان نسخه نويسي اينترنتي را ندارد و سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکي هم به کادر پزشکي تاکيد فراوان کرده اند که بايد نسخه نويسي اينترنتي باشد در غير اين صورت جرايمي در نظر گرفته مي شود. اگر پزشکي نسخه را در نسخه هاي دستي بنويسيد مشکل بعدي هنگام اختلالات و قطعي اينترنت مربوط به داروخانه داران است زيرا آنها هم امکان دريافت تاييد از بيمه ها براي اعطاي دارو پيدا نمي کنند و بيمار با داروهايي گران قيمتي که بر اساس نسخه هاي آزاد محسابه مي شود روبرو است. بيمار و خانواده بيماران بزرگترين متضرر اختلالات و قطعي اينترنت است و هيچ کس هم ضرر هنگفت اين اختلالات و قطعي ها به بخش بهداشت و درمان کشور را بر عهده نگرفته است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه