به ياد سردار بي‌سر


به ياد سردار شهيد «عبدالله اسکندري» که به دست نيروهاي تکفيري سرش از تن جدا شده بود، پس از سال‌ها همراه چند شهيد مدافع حرم ديگر به وطن بازگشت
سرانجام پس از سال‌ها چشم انتظاري خانواده، ‌فاميل، دوستان و همرزمان، همشهريان و هموطنان عزيزمان پيکر پاک سردار بي‌سر و شهيد بزرگوار مدافع حرم زنده ياد و زنده نام حاج «عبدا... اسکندري» که به جرم دفاع از حرمين شريف سر اين مجاهد في سبيل الله توسط شقي‌ترين افراد روزگار يعني داعشيان و تکفيري‌ها از تن جدا شده بود، به همراه چند شهيد مدافع حرم ديگر به وطن وخانه خويش بازگشت. سردار سرافرازسپاه اسلام وشهيدولايتمدار حاج عبداله اسکندري را از نزديک و درجلسات اداري استان مي‌شناختم.
او از ياران مخلص امام و رهبري و از رهروان صديق و پاي کار انقلاب و نظام اسلامي و فردي به غايت معتقد به مباني مکتب پربار و خونرنگ حضرت ابا عبدالله الحسين و شيعه حقيقي مولايش علي عليه السلام بود. سال‌ها در مسند مدير کل بنياد شهيد انقلاب اسلامي فارس منشأء خدمات مهم و صادقانه و خالصانه بود. بواسطه حضور چندين ساله اينجانب در نهاد نماينده ولي فقيه در فارس و دفتر امام جمعه فقيد شيراز(مرحوم آيت الله حائري شيرازي) و شرکت گاه و بيگاه آن شهيد عزيز در برخي جلسات اين دفتر با چهره و وجود مبارک او آشنا شدم و از خرمن ادب و معرفت و اخلاص آن به حق پيوسته، خوشه‌ها برچيدم. سردار شهيد حاج عبداله اسکندري شخصيت بسيار باصفايي بود. گاهي به درستي و به اندازه، اهل مزاح بود و همواره خنده بر لب داشت. خدمت بي‌منت به خانواده‌هاي عزيز شهدا و جانبازان بزرگوار دوران تابناک دفاع مقدس را افتخار خود ميدانست. انساني حقيقتاً سليم النفس و پيگير و بسيار صبور بود.
حضور در مراسم ديني خصوصاً شرکت در آيين‌هاي عزا و روضه آقا و مولايمان حضرت ابا عبدالله الحسين بزرگ شهيد تاريخ و بزرگ مظلوم بشري را لذت دنياي خود و موجب ر‌هايي و رستگاري خويش در آخرت ميدانست. با عرض تبريک و تسليت و تعزيت دگر باره از بابت شهادت آن مرد خدا به پيشگاه امام عصر(عج) و عموم مردم شريف ايران پيدايش بدن مفقود او مرهمي بر درد‌ها و رنج‌هاي خانواده اين شهيد سعيد است. خوشا به سعادتش که در ايام ماه محرم و هنگامه سوگواري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدا... الحسين عليه السلام، بايد گفت که او (شهيد عبداله اسکندري) اينک اجر و مزد جهاد خود براي خدايش را از بزرگ پروردگارش گرفته و قطعاً مورد شفاعت و عنايت اولياي شيعي آرميده در حرمين شريف عراق و شامات قرار گرفته است.
مردم مؤمن، متدين، ولايتمدار، شهيد پرور و عاشورايي شيراز سومين حرم اهل بيت عليهم السلام قدر و منزلت اين چهره نامدار جهاد و شهادت و مقاومت را به خوبي مي‌دانند و همچون تشييع پرشوري که در مشهدالرضا و صحن و بارگاه امام الرئوف علي بن موسي الرضا عليه آلاف التحيه الثناء از اين پيکر پاک صورت گرفت، در شيراز جنت طراز نيز با تشييع پرشکوه از پيکر مطهر اين شهيد عزيز در حرم مطهر سيد السادات الاعاظم آقا احمد بن موسي الکاظم (ع) انجام خواهد شد، بار ديگر بر عهدي که با شهيدان بسته‌اند اعلام وفاداري و تجديد ميثاق کرده و آسمان و زمين شيراز شهر 5 هزار شهيد به خون خفته و فارس ديار 15000شهيد گلگون کفن دفاع مقدس را مملو از عطر خوش حضور آن مدافع حرم مي‌سازند و پيکر پاک و مطهرش را در دارالاوليا‌ي شيراز و در جوار شهداي عزيزمان به خاک مي‌سپارند. اکنون سردار محبوب دل‌ها سپهبد شهيد حاج قاسم آقاي سليماني که به جدّ، پيگير ويژه پيدايش اجساد مطهر شهدا و مفقودين محور خان‌طومان بود در نزدخدا روزي خوار و در انتظار همرزمش شهيد حاج عبدالله اسکندري است، ضمن قدرداني از تلاش‌هاي مستمر و شبانه روزي گروه تفحص و با ارزوي شادي ارواح مطهر پنج شهيد مدافع حرم از استان‌هاي مازندران، البرز و فارس، سرداران شهيد «عبدا... اسکندري» و «رحيم کابلي» و شهداي عزيز «مصطفي تاش موسي»، «محمد‌امين کريميان» و «عباس آسميه»، از عموم ملت هميشه در صحنه شيراز و دوستداران شهدا تقاضامندم در برنامه‌هاي مختلف تشييع و خاکسپاري و وداع و بزرگداشت آن سردار بي‌سر وشاگرد ممتاز مکتب خونرنگ ابا عبدالله الحسين عليه السلام حضوري گسترده و معنادار داشته باشند تا در حال و هواي محرم حسيني وجود خسته و نا‌اميدمان را با ياد و نام اين شهيد عزيز، احياء،‌اميدوار، خوشبو و معطر سازيم. روح و روانش شاد و ياد و نامش در گستره زمين و زمان، زنده و جاودانه باد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه