«معشوقه» پوتين تحريم شد


وزارت خزانه‌داري ايالات متحده شمار ديگري از اليگارش‌هاي روس و افراد نزديک به کرملين را به ليست تحريم‌هاي آمريکا افزود. نام «آلينا کابايوا» که گفته مي‌شود «معشوقه» پوتين است، نيز در اين فهرست ديده مي‌شود.
وزارت خزانه‌داري آمريکا اعلام کرد که به علت ادامه تجاوز نظامي روسيه به اوکراين، تعداد ديگري از اليگارش‌‌هاي روس و افراد نزديک به کاخ کرملين را به‌ علت حمايت از سياست‌هاي پوتين، به ليست تحريم‌هاي آمريکا  افزوده است.
در ليست جديد نام اليگارش روس،»آندره گوريف» و پسرش ديده مي‌شود. در اين خصوص، همچنين نام «آلفا نرو» کشتي لوکس و تفريحي 82 متري گوريف که او در سال 2014 به مبلغ 120 ميليون دلار خريداري کرده نيز در فهرست تحريم‌هاي وزارت خزانه‌داري آمريکا ديده مي‌شود. وزارت خزانه‌داري ايالات متحده همچنين افزوده است که يک شرکت فراملي، يک شرکت روسي و چند نفر ديگر نيز تحت تحريم‌هاي آمريکا قرار گرفته‌اند. به اين ترتيب، اموال و دارايي‌هاي اين افراد در آمريکا مسدود شده؛ شهروندان آمريکايي مجاز به معامله و تجارت با اين افراد نيستند و وزارت خارجه آمريکا به اين افراد ويزا و اجازه سفر به آمريکا را نخواهد داد. در ميان ليست افراد تحريم شده همچنين نام سه اوکرايني که با نيروهاي اشغالگر روس همکاري مي‌کنند نيز ديده مي‌شود. اين افراد کنستانتين ايواشچنکو، شهردار وابسته به‌ دولت روسيه در «ماريوپل اشغالي» و دو تن از مقام‌هاي منصوب کرملين در منطقه اشغالي «خرسون» هستند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه