دیدار پوتین و نخست وزیر هندوستان

 

نارندرا مودی، نخست وزیر هند روز جمعه در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر سمرقند واقع در ازبکستان خطاب به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت: «می‌دانم که عصر امروز، عصر جنگ نیست و من در این خصوص با شما به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده‌ام.»
پوتین در پاسخ به نخست‌وزیر هند گفت: «من نگرانی‌ها و موضع شما را نسبت به درگیری اوکراین می‌دانم. ما هر چه زودتر به این درگیری خاتمه می‌دهیم.»
براساس گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در ادامه اظهار کرد: «ما هر کاری خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که این درگیری هر چه زودتر تمام خواهد شد... با این حال، کی‌یف از مذاکرات خودداری می‌کند... دولت اوکراین قصد دارد از طریق جنگ به اهداف خود برسد.»
رئیس‌جمهوری روسیه روز جمعه از نخست‌وزیر هند برای سفر به روسیه دعوت به عمل آورد و افزود که این دو کشور باید روند سفر بدون روادید را افزایش دهند. مودی به نوبه خود خواستار یافتن راه‌حل‌هایی برای مسائل مربوط به «امنیت جهانی غذا و سوخت» شد.
پوتین همچنین روز قبلش گفت‌وگویی در این خصوص با شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین داشت و گفت: «هنگامی که صحبت از بحران اوکراین می‌شود، ما نسبت به موضع متعادل دوستان چینی خود ارزش زیادی قائل هستیم.»

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه