اردوغان: پوتین پایان جنگ را می‌خواهد

رئیس جمهور ترکیه در مصاحبهای گفت، کشورش برای پایان جنگ بین روسیه و اوکراین تلاش میکند. اردوغان در گفتوگو با شبکه تلویزیونی پی.بی.اس آمریکا گفت: ما اکنون در تلاش برای حل این بحران هستیم. ما گامهایی را اتخاذ کرده و به نقطه مشخصی رسیدهایم. از سوی دیگر اقداماتی را در قبال موضوع کریدور انتقال غلات صورت دادیم.

رئیس جمهوری ترکیه در این مصاحبه گفت، در دیدارهایی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در ازبکستان و در جریان نشست سازمان همکاری شانگهای متوجه شده که رئیس جمهوری روسیه به دنبال پایان سریع درگیریها در اوکراین است.

وی ادامه داد: متوجه شدم که آنها به جد، تلاش میکنند تا این درگیری در اوکراین خیلی سریع پایان یابد. این وضعیت یک مشکل بزرگ است.

اردوغان که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر میبرد، همچنین افزود: از پوتین و همتای اوکراینیاش ولودیمیر زلنسکی میخواهم تا مستقیما صحبت کنند تا راه حلی برای پایان این درگیری بیابند. رئیس جمهوری ترکیه همچنین ادامه داد: ما آرزو داریم تا روسای جمهوری اوکراین و روسیه گردهم بیایند. بیایید آنها را دور هم جمع کنیم. من میخواهم همه چیز را از آنها بشنوم. ما هنوز موفق نشدهایم، اما من ناامید نیستم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه