تظاهرات در مجاورت نشست اپک

دهها معترض ضد دولتی در مقابل شورای شهر بانکوک تجمع و تلاش کردند تا به سمت محل برگزاری نشست اپک بروند. این گروه از معترضان میخواستند به سمت محل برگزاری نشست حمله ور شوند.

معترضان نخست با برپا کردن یک گیوتین ساختگی و سر بریدن پیکرهای شبیه به پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند، "مراسم اعدام با گیوتین دیکتاتوری" را برگزار کردند؛ چان اوچا در سال ۲۰۱۴ به عنوان رئیس یک کودتای نظامی به قدرت رسید و سپس به عنوان نخست وزیر انتخاب شد. پس از این مراسم نمادین، معترضان که رفته رفته بر تعدادشان افزوده میشد، تلاش کردند تا خود را به یکی از خیابانهای اصلی بخش تاریخی بانکوک برسانند که شورای شهر در آن واقع شده و سپس به سمت مرکز کنوانسیون ملکه مادر سیریکیت بروند که در آنجا یک تجمع بزرگ اعتراضی برگزار کنند.

نیروهای ویژه پلیس مجهز به تجهیزات کنترل اعتراضات در فاصله ۹.۵ کیلومتری از مرکز نشست اپک، معترضان را متوقف کردند. پس از این درگیری، معترضان عقب نشینی و اعلام کردند که به محض پیوستن شرکت کنندگان جدید به تظاهرات، دوباره تلاش خواهند کرد دست به راهپیمایی بزنند. تایلند در حال حاضر ریاست اپک را برعهده دارد و میزبان نشست سالانه مذکور در تاریخهای ۱۸ و ۱۹ نوامبر ۲۰۲۲ است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه