در فيلمي از استيون اسپيلبرگ

بردلی کوپر پا جای پای استیو مک کویین می‌گذارد

فيلم جديد استيون اسپيلبرگ با بازي بردلي کوپر در نقش اصلي ساخته ميشود. اين فيلم بازسازي فيلمي است که پيش از اين استيو مک کويين بازيگر اسطوره اي سينما در آن ايفاي نقش کرده بود.

«بوليت» عنوان فيلم بعدي استيون اسپيلبرگ است که با بازي بردلي کوپر در نقش فرانک بوليت ساخته ميشود. اين فيلم بر مبناي شخصيتي به نام فرانک بوليت ساخته ميشود که پليسي در سانفرانسيسکو است و در نسخهاي که به همين نام در سال 1968 ساخته شده استيو مککويين در نقش وي بازي کرده بود. جاش سينگر نويسنده فيلمنامههاي «پست» و «اسپاتلايت» در حال نوشتن فيلمنامه اين فيلم است. برادران وارنر هم کمپاني سازنده فيلم خواهد بود.گرچه تاکنون درباره جزييات داستان چيزي گفته نشده اما انتظار ميرود فيلم با فيلمي که استيو مککويين بازيگرش بود کاملاً متفاوت باشد.کمپاني برادران ورانر سازنده «بوليت» در سال 1968 هم بود که با اقتباس از رمان «شاهد بيصدا» اثر رابرت ال. فيش که سال 1963 منتشر شد، به کارگرداني پيتر يتس ساخته شد.

 در فيلم قبلي مککويين در نقش کارآگاهي ظاهر شد که در مورد مرگ يک خبرچين که براي محافظت از او استخدام شده بود، تحقيق ميکرد. اين فيلم براي يکي از هيجانانگيزترين و بهيادماندنيترين تعقيب و گريزهاي با ماشين در تاريخ سينما به ياد آورده ميشود. مککويين خودش در صحنههاي خطرناک رانندگي با فورد موستانگ بازي کرده بود. «بوليت» به يک فيلم محبوب منتقدان و گيشه بدل شد و در حالي که با بودجه 4 ميليون دلاري ساخته شده بود 42 ميليون دلار فروش کرد و يک اسکار هم برد.

بردلي کوپر در اين فيلم که هنوز عنوان رسمي ندارد، با اسپيلبرگ از تهيهکنندگان فيلم هم هست. چاد مککويين پسر استيو مککويين و مالي مککويين نوه وي هم تهيهکننده اجرايي فيلم هستند.

جديدترين فيلم اسپيلبرگ با عنوان «فابلمنها» فيلمي نيمه زندگينامهاي درباره بزرگ شدن به عنوان يک پسر عاشق سينما بود. اين فيلم که از اوايل نوامبر راهي سينماها شد، جايزه فيلم منتخب مردم را از جشنواره بينالمللي فيلم تورنتو دريافت کرد و آن را به يکي از فيلمهاي مهم رقابتهاي سينمايي امسال بدل کرد.

کوپر اکنون در حال انجام مرحله پس از توليد فيلم «مايسترو» يا «رهبر ارکستر» درباره زندگي لئونارد برنشتاين است که هم نويسنده و کارگردان و تهيهکنندهاش بوده و هم در آن بازي کرده است. نتفليکس اين درام موسيقايي را سال 2023 اکران ميکند. اسپيلبرگ تهيه کننده اين فيلم بود و خود وي سالها قصد ساخت آن را داشت و پس از تماشاي اولين تجربه کارگرداني کوپر در فيلم «ستارهاي متولد شده است» وي را تشويق کرد کارگرداني اين فيلم را انجام دهد.

“ستوان بوليت” (مککوئين) کارآگاه پليس سن فرانسيسکو مأمور محافظت از “جاني راس” عضو سنديکاي تبهکاران ميشود که قرار است عليه همدستانش شهامت بدهد. “والتر چالمرز” (وان) معاون دادستان جاهطلبي که ميخواهد با افشاي سنديکا به شهرت برسد، “بوليت” را تهديد ميند که اگر “راس” بميرد، او نيز کارش را از دست خواهد داد. “راس” کشته ميشود اما “بوليت” ماجرا را مخفي نگه ميدارد تا زمان کافي براي تحقيق داشته باشد. تا اينکه کشف ميکند مقتول “راس” نبوده و “راس” واقعي قرار است با نام مستعار از کشور بگريزد. “چالمرز” که در مييابد “بوليت” را به محافظت از آدم ديگري گماسته بوده، با ادامه تحقيقات “بوليت” موافقت ميکند. سرانجام در فرودگاه، “بوليت”، “راس” راگير مياندازد…

استيو مک کوئين بازيگر سينما و تلويزيون است. وي سال 1309 چشم به جهان گشود. از مهمترين آثار استيو مک کوئين ميتوان به بازيگري در فيلم پاپيون، فيلم فرار بزرگ و فيلم The Towering Inferno اشاره کرد.

استيو مک کويين در يک نگاه

استيو مک کوئين نخستين بار در سينما حضور يافته و سال 1337 در 28 سالگي در فيلم The Blob به کارگرداني Irvin S. Yeaworth Jr. و Russell S. Doughten Jr. بازي کرده است. گرچه موفقيت اين اثر نسبت به آثار شاخص بعديش مانند فيلم پاپيون، بيشتر نبود اما تجربه خوبي براي استيو مک کوئين محسوب ميشود و همکاري با هنرمنداني همچون Aneta Corsaut، Earl Rowe، Olin Howland و Stephen Chase را تجربه کرد.

استيو مک کوئين در سال 1352 دورهي پرتلاشي را در عرصه سينما و تلويزيون گذراند و در اثر مهمي بازي کرده است. اثر مهم استيو مک کوئين در اين سال، بازيگري در فيلم پاپيون به کارگرداني Franklin J. Schaffner محسوب ميشود.

شايد يکي از مهمترين بخشهاي بيوگرافي استيو مک کوئين بازي در فيلم پاپيون بوده است. استيو مک کوئين سال 1352 در 43 سالگي در فيلم پاپيون نقش مهمي بازي کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنين خودش را ميان مخاطبان سينما مطرح کند. او در اين فيلم با Franklin J. Schaffner همکاري داشته است. استيو مک کوئين توانست با بازي در فيلم پاپيون تجربه بازيگري موفقي براي خود رقم بزند و همکاري در کنار بازيگراني نظير داستين هافمن، ويکتور جوري، Don Gordon و Anthony Zerbe بر تجارب او افزود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه