افزایش ۲۰ درصدی مصرف گاز در استان کرمانشاه

کرمانشاه-فریده محمدی،خبرنگارآرمان امروز- سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: مصرف گاز این استان در روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت.

ناصر حسینی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه 660 هزار مشترک گاز در دو بخش خانگی و صنعتی دارد اظهار داشت: با سرد شدن دمای هوا مصرف گاز نیز افزایش می‌یابد به گونه‌ای که مصرف گاز روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 20 درصدی را نشان می‌دهد. وی عنوان کرد: مصرف در روز گذشته 16 میلیون مترمکعب و در مدت مشابه سال گذشته 13 میلیون مترمکعب در ساعت بوده است و این رشد 20 درصدی را نشان می‌دهد.

حسینی با اشاره به اینکه این میزان به طور عمده در بخش خانگی و صنایع مصرف شده است گفت: کاهش یک درجه از دمای منزل کمک بزرگی به کاهش مصرف سوخت در کشور می‌شود. وی با اشاره به اینکه رعایت الگوی مصرف گاز می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از قطعی گاز و کاهش مصرف داشته باشد گفت: هر خانواده می‌تواند با رعایت اصولی ساده مصرف انرژی را کاهش دهد.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه با درزگیری در و پنجره‌ها می‌توان حجم زیادی از هدررفت را کاهش داد گفت: کانال کولر از نظر ایمنی و کاهش مصرف سوخت بسیار مؤثر است و با بستن آن می‌توان مصرف سوخت را کاهش داد. وی افزود: در بخش خانگی از مشترکان درخواست می‌شود با رعایت الگوی مصرف هزینه خانوار را کاهش دهند و الگوی مصرف این سرمایه ملی و امانت را رعایت کنند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه