تجلیل از کارآفرینان نمونه کرمانشاه

کرمانشاه-کبودی،خبرنگارآرمان امروز- چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر کرمانشاه با معرفی ۹ کارآفرین برتر استان به کار خود پایان داد و در آیین اختامیه این جشنواره از برگزیدگان تجلیل شد. 
مختار احمدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به عملکرد ۹ ماهه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، افزود: برای اولین بار در هشت سال اخیر نرخ بیکاری کرمانشاه به پایین‌ترین حد خود یعنی ۱۳.۶ درصد رسیده و در این مدت افزایش نرخ مشارکت اقتصادی را از ۴۳ به ۴۳.۲ درصد داشتیم. وی همچنین از کسب رتبه سوم کرمانشاه در زمینه پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد که با جذب ۳۸ میلیارد تومان از سهمیه ۱۰۳ میلیاردی، برای ۱۱۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بکارگیری ۲۸۱ نفر از ۱۱۵۵ نفر از ثبت نام شدگان در سامانه جست و جوی شغلی را از دیگر رویدادهای مثبت ۹ ماه اخیر برشمرد و خاطرنشان کرد: به علاوه در این مدت توانستیم یکصد طرح اشتغالزای مهم استان را در سفر رئیس جمهور به استان تامین مالی کنیم.
احمدی از تعامل خوبی که بین کارگران و کارفرمایان در استان وجود دارد هم یاد کرد و افزود: خوشبختانه بعد از افزایش ۵۷ درصدی دستمزد، در کرمانشاه بجز در یک واحد در سایر بنگاه‌های اقتصادی ریزش نیروی قابل توجهی نداشتیم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه