همسر سابق عامل اختلاف زندگی جدید

رئيس پليس فتا استان سيستان و بلوچستان از شناسايي خانمي که پس از جدايي از همسر خود به قصد ايجاد مزاحمت، اطلاعات شخصي همسر او را در شبکه اجتماعي واتسآپ منتشر کرده بود، خبر داد. سرهنگ حسن کيخا گفت: در پي مراجعه خانمي به پليس فتا و با ارائه شکوائيهاي متضمن به دستور قضائي و با موضوع انتشار اطلاعات خصوصي در فضاي مجازي، رسيدگي به موضوع در دستور کار، کاراگاهان پليس فتا قرار گرفت. با اقدامات تخصصي و فني صورت گرفته توسط کارشناسان اين پليس و پس از استخراج مستندات مربوطه، متهم شناسايي شد و با توجه به حساسيت موضوع طي هماهنگي با مقام قضائي وي به پليس فتا احضار شد.

اين مقام انتظامي افزود: متهم که همسر سابق شاکي بود، در تحقيقات انجامشده با پذيرش اتهام خود گفت به علت مشکلات خانوادگي که با همسرش داشته پس از چندين سال زندگي مشترک که ثمره آن داشتن يک فرزند بوده از هم جدا شدهاند و به دليل مشکلاتي که قبلاً با شاکيه داشته اقدام به انتقام وانتشار اطلاعات خصوصي وي در فضاي مجازي کرده است. فضاي مجازي مکان مناسبي براي حل کردن اختلافات خانوادگي و همچنين انتقامجويي نيست، لذا رعايت اخلاق در فضاي سايبر و بهخصوص شبکههاي اجتماعي امري مهم محسوب ميشود. برابر قانون هرگونه توهين، اهانت و يا پخش تصاوير و اطلاعات شخصي افراد در فضاي مجازي جرم محسوب شده و عواقب جبرانناپذيري براي فرد به همراه دارد.

اين مقام سايبري خاطر نشان کرد: سايت پليس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعي کامل از اخبار، اطلاعات و آموزشهاي سايبري بوده و کاربران با مراجعه به آن ميتوانند راهنماييهاي لازم را دريافت نمايند. همچنين در صورت نياز ميتوانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگويي به فوريتهاي سايبري با همکاران ما با شماره 096380 در ميان بگذارند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه