معاون وزیر صمت خبر داد؛

بازگشت به تولید بیش از ۸۶۰ واحد راکد در کشور

اهواز-خبرنگارآرمان امروز- معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به بازگشت به تولید بیش از ۸۶۰ واحد تولیدی راکد در کشور گفت: امسال بازگشت به تولید ۲ هزار واحد تولیدی راکد هدفگذاری شده است.

علی رسولیان در حاشیه بازدید از ناحیه صنعتی باغملک، اظهار کرد: یکی از سیاست‌هایی که به جدیت از سوی دولت و شخص رئیس جمهور پیگیری می‌شود بحث احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال است.

 وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸۶۰ واحد تولیدی راکد در سطح کشور به چرخه تولید بازگشته است، افزود: امسال بازگشت به تولید ۲ هزار واحد تولیدی راکد هدفگذاری شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: هدف ما این است تا واحدهایی که تعطیل هستند اما ظرفیت تولید دارند را با کمک و بهره‌گیری از ظرفیت‌های قوه قضاییه، ستاد تسهیل، بانک‌ها و... احیا و به چرخه تولید بازگردانیم.

رسولیان ادامه داد: برخی از شهرک‌های صنعتی کشور با مشکل زیرساختی مواجه هستند. در این زمینه امسال ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت در شهرک‌های صنعتی پیش بینی شده تا در این زمینه اقدامات موثری در شهرک‌های صنعتی انجام شود.

وی با اشاره به سفر خود به شهرستان‌های ایذه و باغملک در خوزستان و بازدید از شهرک‌های صنعتی این دو شهرستان عنوان کرد: ۴ واحد تولیدی راکد در شهرستان ایذه به چرخه تولید بازگشته‌اند و برای بازگشت به تولید ۲ واحد دیگر نیز اقدام لازم در حال انجام است

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه