خط و نشان اردوغان براي کُردها

آرمان امروز|سرويس بين الملل: رئيسجمهوري ترکيه گفت که عمليات نيروهاي مسلح ترکيه در شمال سوريه و عراق تازه آغاز کار است و آنکارا مصمم به تامين امنيت مرزهاي خود است. آنکارا روز يکشنبه يک عمليات هوايي عليه شاخه سوري حزب کارگران کردستان در شمال سوريه انجام داد. حملاتي به شهر کوباني و همچنين در شمال عراق گزارش شد. اردوغان در نشست حزب حاکم عدالت و توسعه در اين خصوص گفت که ترکيه در صورت صلاحديد عمليات زميني را در سوريه آغاز خواهد کرد.

وي تاکيد کرد: عمليات ما با هواپيما، توپخانه و هواپيماهاي جنگي بدون سرنشين تازه آغاز شده است. ما با عمليات زميني در مناسب ترين زمان، تروريستها را به سختي شکست خواهيم داد و اقداماتي که اتخاذ خواهيم کرد وحدت و امنيت هر دو کشور سوريه و ترکيه را تضمين مي کند.

اردوغان تاکيد کرد که ترکيه بيش از هر زمان ديگري مصمم به تامين امنيت مرزهاي جنوبي خود است. ترکيه به وعدههاي خود در خصوص مرزهاي سوريه وفادار مانده است و اگر طرفين ما نتوانند الزامات توافق را انجام دهند، ما حق داريم از خود مراقبت کنيم.

رئيس جمهوري ترکيه در واکنش به انفجاري که اخيرا در استانبول رخ داد و در اثر آن 6 تن کشته شدند، گفت: تمامي عوامل حادثه انفجار در خيابان استقلال استانبول شناسايي و مجازات مي شوند. ترکيه در برابر اين حملات سکوت نميکند و طرفهايي را که از گروههاي تروريستي حمايت مي کنند، شناسايي خواهد کرد. پاکسازي منطقه را از تل رفعت، منبج و عين العرب شروع مي کنيم. تونلهاي سيماني که تروريست ها در آن پنهان شدهاند، گور آنها خواهد بود و تنها هدف ما تضمين آينده اي امن براي شهروندان و برادرانمان در اطرافمان است.

اخيرا انفجاري در خيابان استقلال استانبول رخ داد که طبق اعلام مقامات آنکارا 6 کشته و 81 مجروح بر جاي گذاشت.

مقامات ترکيه در اين راستا يک زن را بازداشت و اعلام کردند که وي عامل بمب گذاري است. در گزارشهاي اوليه آمده بود که اين زن تابعيت سوريه را دارد و در اين کشور توسط پ.ک.ک آموزش ديده و از طريق عفرين وارد ترکيه شده است اما فرمانده نيروهاي سوريه دموکراتيک موسوم به قسد با ارائه اطلاعات جديدي از هويت عامل انفجار استانبول اعلام کرد که وي وابسته به داعش است و ارتباطي با کُردهاي سوريه ندارد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه